Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kazio35

VPS i zarządzanie serwerem, kilka pytań.

Polecane posty

Witam, przyznam że w kwestii serwerów VPS i Dedykowanych jestem zielony.

 

Dotychczas wystarczał mi serwer wirtualny, jednak szykuję się już do przejścia na serwer VPS. Słyszałem że taki serwer należy odpowiednio skonfigurować, potem cały czas nad nim "czuwać". Ja na tym zupełnie się nie znam.

 

Pytanie - jaki jest koszt przyjęcia osoby która skonfiguruje taki serwer, planuję zakup z DirectAdminem lub cPanelem, czy taki panel trzeba zainstalować wtedy samemu? Czy ktoś może powiedzieć jak to wszystko się odbywa?

 

Czy są jakieś firmy hostingowe w Polsce, które za niewielkie pieniądze skonfigurują takiego VPS'a, zrobią wszystko aby był gotowy do wrzucenia plików i uruchomienia serwisu? Czy zajmują się one potem zarządzaniem na dłuższą metę? Za jakie pieniądze?

 

 

 

 

Pozdrawiam, i życzę najlepszego w Nowym Roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli jest to "root" vps, to w takim wypadku administrujesz na własną rękę, bądź zatrudniasz administratora z zewnątrz. Jeżeli korzystasz z usuługi "managed" to wszystko co związane z administracją należy do firmy, Ty masz dostać gotową, działającą usługę np. z panelem DA. Oczywiście są firmy, które oferują usługi managed

Podam Ci kilka przykładowych

ionic.pl

hitme.net.pl

mzone.pl

vihost.pl/vipower.pl

dvps.pl

W większości firm, które sprzedają serwery VPS możesz umówić się co do administracji, stałej, bądź na godziny. Zwykle godzina pracy na VPS' ie w tego typu firmach kosztuje od 50-70zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie koszty instalacji oraz konfiguracji są podobne we wszystkich firmach. Taniej możesz mieć kogoś np. z forum, który Ci to zrobi jako "Fuchę", jednak wtedy nie masz pewności co do jakości takiej usługi.

 

Generalnie instalcja Directadmina z Twojej licencji to koszt około 125 złotych.

W serwerach zarządzanych (przyjamniej u nas, nie wiem jak w innych firmach) masz instalację takiego panelu oraz konfigurację gratis.

 

Najtaniej jednak kupić zwykły VPS, licencję Lifetime DA oraz zatrudnić kogoś do wykonania.

Jakie koszty?:

Licencja DA 220 złotych (jednorazowo)

VPS około 40-100 zł. (miesiecznie)

Administrator to koszt od 30-60 złotych na godzinę.

 

Jednak możesz zainstalować sobie jakiś bezpłatny panel np ISPConfig. Wtedy oszczędzasz 220 złotych na licencji DA.

 

Na instalację DA potrzebujesz około 2 godzin, więc wiesz mniej więcej ile mogą Ciebie skasować za taką usługę. Konfiguracja (dobra) też zajmuje trochę czasu, ale warto bo oszczędzisz później na "wołaniu" administratora bo coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję pomoc.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie kosztów instalacji. Przeglądając oferty wielu firm takie koszty są doliczane w kolejnym kroku przy wyborze pakietu.

 

Przykładowo wybieram pakiet XYZ za 100zł miesięcznie, do tego DirectAdmin za 150zł (jednorazowo) i 35zł każdego miesiąca, dalej widzę opłatę za instalację - przykładowo 200zł. I tu moje pytanie, czy wybierając opcję DirectAdmina, oraz opcję opłatę instalacyjną, muszę taki serwer jakoś konfigurować?

 

Opcję instalacji ma praktycznie każda firma jakiej ofertę sprawdziłem, i w większości - jak nie każdej, ta opcja była nie do odznaczenia. Dla tego nie bardzo to rozumiem czego to konkretnie są koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłata instalacyjna,to opłata którą się płaci przy zakładaniu serwera.

 

Coś dla tego,żeby ktoś nie brał serwera na miesiąc,a później rezygnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zielony w tych sprawach, ale mam to za sobą :) choć ciągle się borykam z jakimś problemem.

VPS nie jest taki straszny jak opisują go na forach, zarządzanie nim itp.

 

Przenosiny robiłem w grudniu zeszłego roku, wcześniej czytałem i czytałem różne fora. Wybrałem VPS w vipower po kilkunastu mailach do adminów i przeczytanych opiniach. Wziąłem na początek na okres trzech miesięcy, aby sprawdzić jak chodzą sklepy na VPS, oraz jak jest z vipower i przyznam że początek był ciężki były problemy z moim VPS, ale support jest nie naganny szybko pomagali i po dwóch tygodniach problem znikł, nie wiem czy zostałem przeniesiony na inną maszynę, czy co, ale VPS chodzi bez problemów już 3 miesiące. Właśnie przedłużyłem umowę na rok i wykupiłem licencję na DA, zwiększyłem też konto ze Standard na Premium, bo takie było założenie od początku.

 

Jeszcze coś przenosiny powierzyłem adminowi Link do admina wcześniej również sprawdziłem opinie i polecili mi Pana Piotra w vipower. Gość złota rączka choć na początku miałem do niego żal, ze nie rozpisuje się w mailach i nie wyjaśnia mi dokładnie kwestii (jak krowie na rowie), ale już się przyzwyczaiłem, woli działać niż się rozpisywać. :) Tydzień temu uratował mi tyłek jak się posypała baza danych na jednym ze sklepów.

 

Mam tylko jeden problem i na dzień dzisiejszy nie wiem jak go rozwiązać wymyśliłem sobie, że kopie zapasowe mojego VPS będą wysyłane na inny serwer, Piotr przygotował skrypt kupiłem hosting bez limitów w USA i tu się zaczęły problemy. Wykupiłem na początek w mochahost.com konto Buissnes na okres miesiąca kopie się tworzyły z trzech ostatnich dni było super. Przyszło przedłużyć konto i pierwszy problem przy przedłużeniu nie jest taka dobra cena (promocja tylko na pierwszy okres abonamentowy) Dobra biorę nowe konto niższy pakiet też bez limitów w promocji na dwa lata i tu znowu problem, stare konto działa, a nowe nie i tak na zmianę. Piszą że będę miał te same DNS a przychodzi mail z informacją, że DNS do nowego konta sa inne i inny IP w końcu tłustogłowi (od hamburgerów) wyłączają stare konto. No to skończyły się moje problemy :), a jednak nie, po miesiącu przychodzi mail, że mam konto nie opłacone, zlewam ich, następny email nie ma żartów, wysyłam im skany płatności PayPal z mojego konta, dalej twierdzą, ze jest nie opłacone, dzwonie do PayPal i faktycznie tłustogłowi zwrócili mi pieniądze po miesiącu i juz następnego dnia wysłali maila, że konto jest nie opłacone. To jest chore !!! Przy zamknięciu konta tego na miesiąc chyba stwierdzili, że trzeba zwrócić pieniądze.Opłaciłem jeszcze raz kartą przez PayPal i mówię sobie mam spokój dwa lata, a jednak nie. Pada mi baza danych podczas zmian w oprogramowaniu sięgam do kopii w USA, a kopii nie ma :). Administrator z remonte-admin przywraca bazę z jakiejś kopii którą miałem na kompie. Testuje przez tydzień co się dzieje z tymi kopiami są po czym znikają, pisze do mochahost.com okazuje się że naruszam ich regulamin hosting nie jest do przechowywania kopii problemem jest 90 GB transferu i 10 GB danych na serwerze i to jest amerykańskie UNLIMITED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc
Taniej możesz mieć kogoś np. z forum, który Ci to zrobi jako "Fuchę", jednak wtedy nie masz pewności co do jakości takiej usługi.

No uśmiałem się do łez.

Tylko, że 95% tych fuch robią właśnie osoby pracujące w w/w firmach.

Skoro tak to i Wasze usługi są nic nie warte.

Czasami to juz czytać sie człowiekowi nie chce jak na siłe chcecie wcisnąć klienta do siebie.

Troche wiecej umiaru i taktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×