Skocz do zawartości

Polecane posty

Mój dedyk leży od rana. bok@livenet milczybok@slask odpowiada "zmienimy IP, to będzie działać". I zmieniają tak od kilku godzin. Gdy napisałem stanowczo, by zmienili mi IP pod warunkiem wolnej ręki przy przenosinach (chce iść do Łodzi) - nastała cisza. Obecnie nie mogę zrobić nawet backupu serwera i uciekać jak najdalej się da. Do adminów livenet, śląskdatacenterCzas wyjść z piaskownicy, pogodzić się, ustalić pewne sprawy między sobą. Bo tylko klienci na tym tracą. Osobiście jako Wasz klient od ponad dwóch lat - o tej Waszej sprzeczce - "ja to rozumiem, ja to szanuję, ale gówno mnie to obchodzi"

Dokładnie. Wczoraj adresy ip zostały podpięte pod ncg i udostępnione "starym" klientom via vpn. I podobnie jak wyżej: brak nowych adresów IP od slaskdatacenter, stare nie działają od 10:00 a nowego serwera w łodzi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz nie wiem co mam robić.

Czy czekać na cud, aż livenet postawi mi serwer Łodzi i skopiuje dane, czy czekać, aż Slask da mi zastępcze IP..

Był chyba 10minutowy okres, gdy serwer zaczął działać, zdążyłem tylko nastawić opcję backupu w DA. Żaluję teraz, że nie skopiowałem od razu jednej strony która jest dla mnie najważniejsza, bo wgrałbym ją na jakiś hosting i przetrwał te trudne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jeśli chodzi o przeniesienie adresów ip mogę się wypowiedzieć.

Firma Sitel/ŚląskDataCenter/Livenet Sp. z o.o. zwana dalej sldc jest zaakceptowała rozwiązanie zaproponowane przez techników NC GROUP (zwanej dalej livenet.pl). Rozwiązaniem był vlan biegnący infrastrukturą firmy Sitel do warszawy (LIM) gdzie znajduje się punkt styku z livenet.pl. Rozwiązanie to miało zapewnić spokojną migrację adresów ip do firmy nc group. Niestety z nieznanych mi przyczyn technicznych (nie leżących po stronie sldc) pojawiły się problemy z transmisją. Osoby które zostały przeniesione na nowe adresy miały dostęp do swoich zasobów. Na chwilę obecną (na prośbę livenet.pl) stare adresy ip (znajdujące się w Tarnowskich Górach oraz Łodzi) mają wyjście na świat przez router sprzęt sldc. Kiedy zostanie podjęta następna próba przeniesienia adresów ip nie wiem. Zależy to od livenet.pl.

 

Reasumując admini są dogadani. sldc nie robi livenet.pl żadnych problemów jeśli chodzi o migrację adresów ip.

 

Uważam, że należy się Wam garstka informacji (to mój pierwszy post na wht więc liczę na wyrozumiałość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiązaniem był vlan biegnący infrastrukturą firmy Sitel do warszawy (LIM) gdzie znajduje się punkt styku z livenet.pl. Rozwiązanie to miało zapewnić spokojną migrację adresów ip do firmy nc group.
zaraz zaraz, to co z pingami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, z tego co widzę jesteśmy na sitelu - IP 91.210 oraz 91.204 czyli brak wpięć do operatorów tp sa itd?

Testując ping z TP SA nie jest rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysokie pingi były spowodowane (moim zdaniem) przeciążeniem sprzętu livenet.pl (to tylko moje przypuszczenia). Teraz vlan działa w drugą stronę (ale router należy do sitel i jest ok).

 

Co do tpsa. Livenet.pl nie współpracuje już z sitel. Sytuacja obecna jest tylko dobrą wolą zarządu sitel. Tpsa jest udostępniona dla nowych adresów.

Stare adresy są widoczne dla tpsa przez telię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem stare adresy ip należą do livenet.pl. Jakie oni będą mieć "styki" nie wiem. To pytanie do bok@livenet.pl. Co do przeniesienia na 100% będzie przeniesienie na router livenet.pl (nc group), ale kiedy to nie wiem ponownie odsyłam do bok@livenet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się udało przenieść z Livenet sp.z.o.o do Livenet.pl (ncgroup, Łódź) otrzymując nową maszynę, zachowując swoje "stare" adresy IP?

 

Mi obiecano przenosiny na wtorek (poprzedniego tygodnia), ale do tej pory się to nie udało. Jestem ciekaw czy są jacyś szczęśliwcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać, kiedy obiecano Ci serwer i czy dotrzymano słowa? Czy były poślizgi?

I otrzymałeś tą samą maszynę, w sensie przenosili ją fizycznie, czy dostałeś nową o podobnej konfiguracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak, zmieniając adres IP, masz routing to tpsa, ze starych masz podwyższony ping oraz tpsa przez zagraniczne łącza.

 

I sprawa wygląda tak: jeżeli masz dostęp do starego i nowego IP, i masz prywatne serwery na livenecie i chcesz mieć w miarę pingi, to sprawę da się zrobić :rolleyes: wystarczy zrobić prerouting danych portów udp ze starego ip na nowy i odpalić serwer gry na nowym IP - odświeżając status serwera na starym IP będzie pokazywać status serwera na nowym IP, oraz w przypadku CS prościutki plugin AMXX który już po połączeniu się ze starym IP przekierowuje natychmiast gracza na nowe, przez co pakiety idą tą "lepszą" trasą.

 

Może i zagmatwane, ale w chwili obecnej jedyne sensowne rozwiązanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Damian a pamiętasz wszystkie swoje bajki ... tak więc zamilcz jest jutro dzień roboczy i każdy zaczyna pracę a jak ma być wpięcie to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz, bo nie rozumiem jednej kwestii.

 

Skoro aby móc używać starych adresów IP, to wszystkie połączenia będą tunelowane ze śląska do centrum Polski. A przez to o kilka ms przecież ping wzrośnie, pomijając już że z wraz z pingiem wzrośnie również awaryjność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Xorg masz rację. Ta sytuacja nie będzie stała. Ten "tunel" chociaż wolę określenie vlan jest na czas decyzji klientów czy przenoszą się ze starymi adresami. Czy chcą nowe i zostają w sldc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery sa online cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mają zostać ip?

To co będzie się dziać z tymi ip w końcu?

Mam pytanie ile miał ktoś poślizgu z serwerem jak przenosili go z sldc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co będzie się dziać z tymi ip w końcu?
Będziesz mieć nowe i stare, ale na starym wyższe pingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×