Skocz do zawartości
baciarek

DirectAdmin wiele IP na jednym użytkowniku

Polecane posty

Witam.

 

Mam Panel DA tylko dla siebie bo nie prowadzę sprzedaży hostingu, stąd mam strukturę:

 

Admin

Reseller

User

 

 

i pod użytkownikiem (z prawej strony) mam podpięte wszystkie domeny.

I teraz pytanie jak zrobić, żeby pod jednym użytkownikiem można było dowolnie przypisywać IP każdej domenie z osobna.

 

Na razie jest tylko możliwość założenia nowego użytkownika i jemu przypisania kolejnego IP.

 

Da się tak zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, adresy IP mają być dodane jako "shared" i w edycji konta użytkownika należy przypisać nowe adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw oznacz wszystkie adres IP jako shared a następnie wejdź w edycję użytkownika i tam znajdziesz opcję "Dodaj dodatkowe IP". Po dodaniu logujesz się na użytkownika i później według instrukcji: http://www.pomoc.jupe.pl/content/5/74/pl/jak-zmieni%E6-ip-strony-umieszczonej-na-serwerze-jupepl-.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Działa, ale nie kapnął bym się sam :)

 

 

EDIT:

 

1.

Ciekawi mnie co się dzieje pod kątem SEO jak się ma 2 IP przypisane do domeny ? Przedstawia się ona losowym z tych dwóch czy jak ?

 

2.

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym nie zapytał o subdomeny i przypisywanie IP do nich. Jak to z tym jest.

Edytowano przez baciarek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę u siebie i nie widzę przycisku As shared. Mam tylko możliwośc przypisania do resellerów IP a wszystkie IP maja status free.

 

Jestem w CMD_IP_MANAGER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

baciarek, aby zmienić IP dla subdomeny musisz ją dodać jak nową domenę do konta.

 

 

crazyluki, tu przypisujesz resellerowi (w domyśle adminowi) a potem przechodzisz do trybu resellera -> CMD_IP_CONFIG i tu ustawiasz shared.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie tak to działa;-)

 

Dobra, idąc dalej (wiem ze widziałem gdzieś ten problem, ale nie mogę go zlokalizować) nie widzę opcji by pojedynczej domenie (użytkownik) mógł sobie zmienić IP . Pewnie do tego trzeba jakiś drogi skrypt wykupić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik może to zrobić tylko w taki sposób jak pod linkiem który podałem wyżej. Oczywiście musisz mieć tą wersję DA która już to obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki, miałem pomieszanych resellerów. Założyłem ze rekursywnie jak dodam adminowi shared IP to dla reselera z którego mam wszystkie konta założone (który został założony przez admina) to on także będzie miał dostep do tych IP;-)

 

Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety moja radość długo nie trwała :

 

 

Do niedawna IP;ki w DA chodziły mi ok wg waszych instrukcji. Jednak wczoraj musiałem przywrócić backup i niestety IP;ki jak zwykle (nie wiem dlaczego tak się dzieje) nie są przywracane wg. ustawień.

Kiedyś też miałem taką sytuację i pomogło w usunięcie danych z konfiguracji IP w direct admin oraz położenie na chwilę eth0. Po tym już mogłem dodawać spowrotem IP i wszystko działało.

 

Jednak wczoraj ten sposób nie zadziałał.

Mam dodane w administratorze IP przypisane do reselera admin.

W reselerze w zarządzaniu IP mam je ustawione jako shared. I dalej nic już nie mogę zrobić. IP są nie widoczne na domenach. Mógłbyś jakąś wskazówką rzucić i gdzie zajrzeć ? Czy do tego są wymagane pakiety i przypisanie ich do reselera i użytkownika ? bo teraz nie mam żadnych pakietów ale nigdy ich nie miałem. Prosiłbym o pomoc jak się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CO znaczy "nie są widoczne na domenach"? Tak jak napisałem na PW, przy backupie coś tam z tymi multiip jeszcze nie do końca funkcjonowało poprawnie przy backupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poziom Administrator --- > zarządzanie IP

 

Są 3 IP Failover i 1 serwera i miały statuse free ale w reselerze zrobiłem je shared.

 

Wszystko wygląda ok ale nie mogę przypisać do żadnej domeny IP bo nie ma tego menu w zarządzaniu domeną.

 

 

W administratorze jest, że 0 użytkowników do poszczególnych IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×