Skocz do zawartości
lestatt

Prośba o poradę

Polecane posty

Potrzebuję hostingu pod moje portfolio (blog na Wordpressie + galeria flash). Wymagania są niewielkie, wWystarczy mi 1GB dysku i rozsądny transfer (10GB/mies. ?)

 

To czego potrzebuję bezwzględnie, to:

- płatność PayPal

- płatność możliwa co miesiąc, OSTATECZNIE co 2-3

- przynajmniej 2 domeny

- miesięczna opłata w granicach 5$/5€

 

Inne, mniej istotne:

- przynajmniej 2 bazy MYSQL

- lokalizacja najlepiej w Europie, gdyż ważne jest dla mnie szybkie wczytywanie strony (jestem przeczulony pod tym względem). Mieszkam w Hamburgu i stamtąd też będzie najwięcej ruchu na stronie.

- mod_rewrite i safe_mode=off

 

Z góry dziękuję za wszelkie posty.

 

Pozdrawiam,

Lestatt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech może być np. mzone(reflink), masz tam opcję płatności miesięcznej, co przy shared hostingu jest raczej rzadko spotykane.

Polecę jeszcze głowanet, lokalizacja Holandia, jest możliwość płatności via PayPal. Cykl miesięczny jedynie dla większych pakietów.

Z zagranicznych firm polecam hosteurope.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech może być np. mzone(reflink), masz tam opcję płatności miesięcznej, co przy shared hostingu jest raczej rzadko spotykane.

Polecę jeszcze głowanet, lokalizacja Holandia, jest możliwość płatności via PayPal. Cykl miesięczny jedynie dla większych pakietów.

Z zagranicznych firm polecam hosteurope.de

 

W MZone właśnie skończyłem okres testowy i było jakoś tak średnio, ale jeśli nie znajdę nic ciekawszego, to właśnie u nich wykupię konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej szczerze mogę polecić GłowaNET (link w podpisie), Korzystam od około 2m-c i jest znakomicie, a nie trzymam tam lekkiej stronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć, co było nie tak?

 

To nie tak, że było coś źle, wszystko było ok, obsługa pierwsza klasa, mimo iż helpdesk ciągle był offline, to moje zachcianki spełniano bez zająknięcia :)

Moja wypowiedź odnosiła się do szybkości wczytywania strony. Raz wczytywała się błyskawicznie, raz, wolniej, ale właśnie częściej wolniej, czasem musiałem czeka jakieś 10 sekund i wiem, że to nie wina mojego ISP, ani konfiguracji moich DNS, ani też samego skryptu, bo sam to sprawdzałem. Jednak tak, jak napisałem, jeśli nie znajdę nic lepszego, to wracam do Was, bo warto.

 

Dziękuję pozostałym, sprawdzę wasze propozycje.

 

Czekam na następne oferty.

 

Pozdrawiam,

Lestatt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wypowiedź odnosiła się do szybkości wczytywania strony.

 

Eeeeeee :)

 

Nasza strona też jest na tym serwerze, może masz jakiś WP z modułami że tak wolno chodziło. Na jakim serwerze miałeś konto pamiętasz?

 

helpdesk ciągle był offline

 

Chyba chodziło Ci o chat, jest okres świąteczny to dlatego. :)

Ale helpdesk działa cały czas i dopowiadamy na bilety.

Jak chcesz możesz spróbować na innym naszym serwerze i sprawdzić czy tam będzie się szybciej ładowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeee ;)

 

Nasza strona też jest na tym serwerze, może masz jakiś WP z modułami że tak wolno chodziło. Na jakim serwerze miałeś konto pamiętasz?

 

 

 

Chyba chodziło Ci o chat, jest okres świąteczny to dlatego. ;)

Ale helpdesk działa cały czas i dopowiadamy na bilety.

Jak chcesz możesz spróbować na innym naszym serwerze i sprawdzić czy tam będzie się szybciej ładowało.

 

WP był czysty i tez tak działał, ale do bloga prowadziła prosta strona startowa mająca kilka kB i 2 małe grafiki do załadowania, stąd wniosek, że to nie wina WP. Miałem konto na serwerze bodajże... ehost?

 

A helpdesk oczywiście, że działa, sam kilka ticketów wysyłałem i odpowiedź była szybka ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy serwera ehost, serwery są oznaczone tagami np: h1.mzhost.co.uk lub s1.mzhost.co.uk itp .

A pisałeś do helpdesku o tym problemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mamy serwera ehost, serwery są oznaczone tagami np: h1.mzhost.co.uk lub s1.mzhost.co.uk itp .

A pisałeś do helpdesku o tym problemie?

 

W temacie o opiniach na temat MZhost czytałem, że przejęliście jakąś firmę hostingową? Właśnie coś "e" na początku i jestem pewny, że taki właśnie miałem serwer, nie h1 lub inny, ale skoro to nie ehost, to nie pamiętam nazwy, może potem zajrzę do w/w tematu. Starzy użytkownicy tamtej firmy też na nim są z tego, co czytałem.

Nie zgłaszałem do helpdesku, nie chciałem zawracać głowy, gdyż nie uznałem tego za problem.

 

//EDIT

Już doczytałem, chodziło o serwer elock.

Edytowano przez lestatt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A usługa "Hostingu na wagę" w naszej firmie? Umożliwiamy skonfigurowanie każdego konta na własne potrzeby. Nie ma abonamentu miesięcznego, wszystkie opłaty poza transferem są jednorazowe, a za transfer płaci Pan kiedy chce, byle zanim się wyczerpie wykupiony limit. Płatności PayPal zostaną wprowadzone od początku przyszłego roku. Natomiast konta pakietowe można opłacać miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lestatt@

Z|gadza się przejęliśmy jedną firmę, ale taka nazwa serwera była używana może przez kilka miesięcy. Konta zostały przeniesione na nasz serwer i została zmieniona nazwa serwera (teraz jest to H3), musiałeś mieć konto u nas dość dawno i jeszcze na starym serwerze w OVH.

 

Nie zgłaszałem do helpdesku, nie chciałem zawracać głowy, gdyż nie uznałem tego za problem.

Helpdesk jest po to aby pomagać naszym klientom, nigdy nie pozostawiamy biletu bez odpowiedzi.

Nie pisz o zawracaniu główy, płacisz za usługę wymagasz i dostajesz (w granicach rozsądku oczywiście :D ).

 

Naszym zadaniem jest rozwiązywać problemy a nie je stwarzać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lestatt@

Z|gadza się przejęliśmy jedną firmę, ale taka nazwa serwera była używana może przez kilka miesięcy. Konta zostały przeniesione na nasz serwer i została zmieniona nazwa serwera (teraz jest to H3), musiałeś mieć konto u nas dość dawno i jeszcze na starym serwerze w OVH.

 

 

Helpdesk jest po to aby pomagać naszym klientom, nigdy nie pozostawiamy biletu bez odpowiedzi.

Nie pisz o zawracaniu główy, płacisz za usługę wymagasz i dostajesz (w granicach rozsądku oczywiście :D ).

 

Naszym zadaniem jest rozwiązywać problemy a nie je stwarzać. :)

 

Konto na testach miałem do 23 grudnia, więc albo nastąpiła jakaś pomyłka w przydzielaniu serwera, albo nie wiem :) ale na bank był to elock, nie inny.

 

W tym przypadku byłoby to zawracanie głowy, gdyż nie płaciłem jeszcze, a już dużo wymagałem ;]

 

//EDIT

Może jeszcze jedno pytanie: panie Irku, niech mi pan powie szczerze, jako właściciel i administrator - lepiej jest wybrać zwykły hosting www, czy może VPS w podobnej cenie? Mam tu na myśli opłacalność pod względem niezawodności, szybkości, etc. Strasznie mnie kusi na VPS :)

Edytowano przez lestatt (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może jeszcze jedno pytanie: panie Irku, niech mi pan powie szczerze, jako właściciel i administrator - lepiej jest wybrać zwykły hosting www, czy może VPS w podobnej cenie? Mam tu na myśli opłacalność pod względem niezawodności, szybkości, etc. Strasznie mnie kusi na VPS :D

 

To zależy od wielu czynników. VPS jest droszym rozwiązaniem niż hosting współdzielony, jednak dla osoby która liznęła Linuxa jest to super rozwiązanie. W zasadzie pełna kontrola nad serwerem, usługami i monitoringiem. Szybkość zależy od kilku czynników np. od łącza czy konfiguracji serwera, nie da się tego opisać w jednym poście. Jest ogrom rzeczy które na to wpływają. Jednak generalnie nie ma to większego znaczenia, tzn hosting współdzielony jest napewno dobrze skonfigurowany przez administratorów każdej firmy, Twój VPS niekoniecznie musi być.

 

VPS to fajna zabawka i polecam, ale jeśli nie masz (wybacz, odzwyczaiłem się od formy Pan/Pani) doświadczenia to weź sobie serwer VPS zarządzany. Jak coś pójdzie nie tak masz odrazu pomoc administratora, nie musisz szukać nikogo do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników. VPS jest droszym rozwiązaniem niż hosting współdzielony, jednak dla osoby która liznęła Linuxa jest to super rozwiązanie. W zasadzie pełna kontrola nad serwerem, usługami i monitoringiem. Szybkość zależy od kilku czynników np. od łącza czy konfiguracji serwera, nie da się tego opisać w jednym poście. Jest ogrom rzeczy które na to wpływają. Jednak generalnie nie ma to większego znaczenia, tzn hosting współdzielony jest napewno dobrze skonfigurowany przez administratorów każdej firmy, Twój VPS niekoniecznie musi być.

 

VPS to fajna zabawka i polecam, ale jeśli nie masz (wybacz, odzwyczaiłem się od formy Pan/Pani) doświadczenia to weź sobie serwer VPS zarządzany. Jak coś pójdzie nie tak masz odrazu pomoc administratora, nie musisz szukać nikogo do pomocy.

 

Linuksem trochę się bawiłem, głównie Debian Lenny, a także podstawy Gentoo (tzn udało mi się go zainstalować :D ).

Rozumiem, że nie istnieje np jednodniowa możliwość sprawdzenia obsługi VPS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że nie istnieje np jednodniowa możliwość sprawdzenia obsługi VPS?

 

Niestety nie oferujemy bezpłatnego okresu testowego na taką usługę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz tam opcję płatności miesięcznej, co przy shared hostingu jest raczej rzadko spotykane.

Bzdura.. jest multum firm oferujących płatności miesięczne.. od nieszczęsnego webd po prohost.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VirtualBox / VMware Server na localhoście i jedziesz :D

 

Skoro działa to na tej samej zasadzie, to nie będzie problemu.

 

Ok, temat uważam za wyczerpany, podjąłem decyzję o powrocie do MZhost, ale to po powrocie do Niemiec za 3 dni.

 

Dziękuję wszystkim za posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.. jest multum firm oferujących płatności miesięczne.. od nieszczęsnego webd po prohost.. :D

Raffus skrót myślowy. Chodziło mi o płatność miesięczną konkretnie w tym przypadku, przy tak małych pakietach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×