Skocz do zawartości
Gość edi3545

hostit.pl bardzo duże obciążenie serwera 4.0%

Polecane posty

Gość edi3545

bardzo dziwne bo zawsze mam około 0.3

czy ktoś ma ten sam problem?

 

 

w złym dziale napisałem czy mógł by ktoś przenieść do "Host is down (serwer nie działa)"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
w złym dziale napisałem czy mógł by ktoś przenieść do "Host is down (serwer nie działa)"?

 

Nie mógł by, bo serwer działa. A w całym poście zupełnie nie wiadomo o jaki % chodzi.

Edytowano przez N3T5kY (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

Nie mógł by, bo serwer działa. A w całym poście zupełnie nie wiadomo o jaki % chodzi.

% zużycia procesora przez użytkownika(tak jakby zużycie procesora przez proces edi3545)

a limit na moje konto to 3%

---

przepraszam mała pomyłka nie doczytałem temat już nie ważny:)

tam jest wyświetlane ile zużycia procesora ogólnie(wszystkie strony)

---

tylko dlaczego jest limit 3%...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
tylko dlaczego jest limit 3%...

 

A dlaczego według Ciebie, miało by go nie być? Każda firma dbająca o serwery takowe ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak brzmi problem?

Przekroczyłeś limit, to Twoje konto pewnie jest zawieszone. Pisz do supportu hostit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

pisałem ale 0 odpowiedzi od 12:00 czekam :)

 

 

N3T5kY - mi nie przesadza że jest ale dlaczego ja mam 4.0% to chyba wyświetla ogólne zużycie procesora

 

a może hostit chce się pozbyć klientów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz to jeszcze raz po polsku gdzie ci pisze ze zużywasz 4 %.

 

Poza tym to jest Boże Narodzenie więc support dzis nieczynny - tam też pracuja tylko ludzie ktorzy chcą mieć święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marek607, tylko patrząc od strony klienta, to co go to obchodzi? :)

 

Edi, a może Twoja strona faktycznie takie obciążenie generuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Poza tym to jest Boże Narodzenie więc support dzis nieczynny - tam też pracuja tylko ludzie ktorzy chcą mieć święta.

Wszystko zależy od firmy, i tego jakie ma gwarancję (i jak się z nich wywiązuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

na pewno nie aż takie wczoraj to było ok 0.1-0.3% po za tym mam mało ludzi na forum(właściwie to tylko ja i moderator)

 

Marek607 - panel admina mybb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

W panelu admina to jest load linuxowy...

tym bym za bardzo się nie przejmował, przynajmniej od strony klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

ok dzięki jutro napisze jak w panelu klienta będzie(w nocy się odświeża)

wszyscy na razie po + macie :)-jednak nie :) limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit jest wszędzie i w każdej firmie, niektóre firmy po prostu nie mają tego opisane w ofercie. Nie jest to nic nowego, jeśli przekraczasz limit firma przeważnie informuje Ciebie o tym i proponuje przejście na wyższy pakiet z większym limitem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

Limit jest wszędzie i w każdej firmie, niektóre firmy po prostu nie mają tego opisane w ofercie. Nie jest to nic nowego, jeśli przekraczasz limit firma przeważnie informuje Ciebie o tym i proponuje przejście na wyższy pakiet z większym limitem.

rozumiem ale ja na pewno do tego limitu nie doszedłem to jakiś błąd serwera albo atak d-dos czy coś mi ktoś zrobił(ale jak na taki atak serwer ma sie chyba za dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Limit jest wszędzie i w każdej firmie, [bold]niektóre firmy po prostu nie mają tego opisane w ofercie.[/bold] Nie jest to nic nowego, jeśli przekraczasz limit firma przeważnie informuje Ciebie o tym i proponuje przejście na wyższy pakiet z większym limitem.

a najlepsze jak mają opisane jako "nadmierne przeciążanie serwerow bla bla bla"... Wtedy kazdemu mozna powiedziec (wcisnac) co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edi3545

N3T5kY - no jednak miałeś racje :)

tam jest wyświetlane ogólne zużycie

 

 

temat można zamknąć, usunąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edi - wiekszośc skryptow ma pobierany load , wolne miejsce na dysku czy tez inne informacje ( wersja mysql, php) ktore dotyczą serwera na ktorym jest twoja strona a nie planu hostingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem ale 0 odpowiedzi od 12:00 czekam :)

 

Informacje na temat pracy działu obsługi klienta zostały umieszczone na naszej stronie jeszcze przed świętami.

W tym czasie przewidywaliśmy reagowanie wyłącznie w przypadku sytuacji awaryjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złośliwy bot może znacznie obciążyć serwer. Pamiętam, jak kilka miesięcy temu mieliśmy problem z jednym takim botem, który potrafił zwiększyć obciążenie z 4% do 7% rdzenia CPU, a jego aktywność najwyraźniej nastawiona była wywołanie szkody (kilkadziesiąt odwołań do strony głównej na minutę). Co ciekawe, atak nie pochodził z dalekiego wschodu, ani nawet z zagranicy - po adresie IP trafiliśmy na jedną z mniej znanych firm w Polsce oferującą m.in. optymalizacje strony oraz usługi hostingowe. Blokada w .htaccess rozwiązała problem

 

W takich nagłych przypadkach wzrostu obciążenia należy zacząć od sprawdzenia logów serwera - jeżeli masz mały ruch na stronie, tym łatwiej będzie Ci wypatrzyć w nich szkodnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×