Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
retep86

Jaki hosting wybrać?

Polecane posty

Jaki hosting polecacie do około 2 średnich serwisów oraz 2 sklepów i kilku blogów + ewentualnie do kilku katalogów? Zależy mi także na różnych adresach IP, każdego z serwisów. Liczę się z wydaniem około 600zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci na jakich skryptach będą serwisy? Otóż serwisy będą na joomli + forum. Jeśli chodzi o sklepy to jeszcze nie wiadomo. Blogi na wordpressach. Jeśli chodzi o resztę danych hostingu to wystarczą standardowe. Myślę, że za taką cenę będą wszystkie podstawowe funkcję u każdego hostingodawcy. Chciałbym w miarę szybki hosting, żeby nie było problemów z otwieraniem serwisu przez użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tyle serwisów dać na jeden serwer wirtualny i do tego jeszcze WP, to rozglądaj się raczej za VPS.

 

Chciałbym w miarę szybki hosting, żeby nie było problemów z otwieraniem serwisu przez użytkowników.

Problem polega na tym, że wszyscy chcą tego samego, czyli dobrego serwera, najlepszego łącza, supportu przez 25 godzin dziennie i za kilkanaście złotych na miesiąc.

 

Niestety trzeba zrozumieć jedną zasadę, chcesz mieć dużo serwisów, nie licz na to że umieścisz je wszystrkie na koncie za 30 czy nawet 50 zł/rok.

Utrzymanie serwisów niestety trochę kosztuje. Czasami są to ogromne pieniądze sczególnie dla dużych stron.

 

Przy opłacie rocznej za 600 złotych dostaniesz już dość dobry serwer, ale bez administracji to już byłby dodatkowy koszt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie statystyki mają te serwisy ile odsłon masz miesięcznie? Stwierdzenie "średniej wielkości" nie jest zbyt precyzyjne.

Ja mogę polecić prohost lub GłowaNET (link w podpisie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×