Skocz do zawartości
outmc

spam

Polecane posty

witam

 

od jakiegoś czasu otrzymuje informacje o imprezach od jakiejść agencji która zajmuje się reklamą internetowa.

 

Nie rejestrowałem się na tej stronie i kilka razy wysyłałem na ten adres email od którego otrzymuje infomacje że nie wyrażam zgody na wysyłanie do mnie mailingu i proszę o natychmiastowe usunięcie mojego adresu email z bazy danych.

 

Wiadomości nadal otrzymuję .... mam dość.

 

Na jaki punkt kodeksu karnego ( wykroczeń ? ) mogę się powołać w sprawie wysyłania spamu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną(Dz. U. z dnia 9 września 2002 r.)

Art. 10. 1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej.2. Informację handlową uważa się za zamówioną, jeżeli odbiorca wyraził zgodę na otrzymywanie takiej informacji, w szczególności udostępnił w tym celu identyfikujący go adres elektroniczny.3. Działanie, o którym mowa w ust. 1, stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów ustawy, o której mowa w art. 9 ust. 3 pkt 1.

 

i jeszcze ustawa o ochronie danych osobowych

Art. 49.

1. Kto przetwarza w zbiorze dane osobowe, choć ich przetwarzanie nie jest dopuszczalne albo do których przetwarzania nie jest uprawniony, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli czyn określony w ust. 1 dotyczy danych ujawniających pochodzenie rasowe lub etniczne, poglądy polityczne, przekonania religijne lub filozoficzne, przynależność wyznaniową, partyjną lub związkową, danych o stanie zdrowia, kodzie genetycznym, nałogach lub życiu seksualnym, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 50.

Kto administrując zbiorem danych przechowuje w zbiorze dane osobowe niezgodnie z celem utworzenia zbioru, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Art. 51.

1. Kto administrując zbiorem danych lub będąc obowiązany do ochrony danych osobowych udostępnia je lub umożliwia dostęp do nich osobom nieupoważnionym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

W każdym razie pomoc uzyskasz w UOKiK jeżeli ponowny mail nie pomoże. Spróbuj znaleźć inną formę kontaktu z tą agencją, bo być może dajesz "odpowiedz" i wysyłasz odpowiedź na skrzynkę, której nikt nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a coś jeszcze można zrobić w tej sprawie ?

 

narazie wysłałem wiadomość na "głównego" maila tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten mail powinien pomóc, jeżeli nie to wtedy należy zawiadomić UOKiK, albo samodzielnie powiadomić ich pisemnie. A tak na marginesie, nie możesz ich dodać do blacklisty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie że moge ;) ale tego nie zrobię . SPAM jest karalny a podobny problem moze mieć sporo innych ludzi

 

poczekam na dalszy rozwój sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie że moge ;) ale tego nie zrobię . SPAM jest karalny a podobny problem moze mieć sporo innych ludzi

 

poczekam na dalszy rozwój sprawy

Sam ostatnio powoli zmierzam do updupienia kilku firm, które przesadzają (np. pino.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xorg ma racje , z tym trzeba walczyć :)

Nigdy się nie wpisywałem na ich listę, a miałem tam konto - przypomniałem hasło i szukałem w panelu usunięcia konta - nie ma. Pisałem do nich na mail - nie ma żadnej odpowiedzi.

 

Cóż, załatwimy to inaczej. A nie tylko z nimi tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydadzą się w/w informacje :)

Pewna firma ciągle wysyła mi "prośbę o przesłanie oferty", a ostatnio nawet ofertę. Chociaż kilkukrotnie ich informowałem, że nie życzę sobie takiego spamu. Ale widocznie nie poskutkowało.

Mail z rezygnacją otrzymali, bo odpisali, że to jest zgodne z prawem. No to ja im na to "delikatnie", iż mnie to g.. obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam tez inną ciekawą sytuacje.

 

Kiedyś wysłałem zapytanie o kredyt gotówkowy do SKOKu , dostałem odpowiedź i na tym się powinno skończyć .

To było w wakacje . Do dnia dzisiejszego otrzymuje od nich informacje z promocjami SKOK.

 

 

Na pewnym forum kredytowym znalazłem gościa ktory pomaga w otrzymaniu kredytu . Napisał do mnie z prywatnego konta @wp.pl , jego oferta mnie nie interesowała a nadal otrzymuję informacje o różnych promocjach bankowych ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, dochodzą teraz maile z dopiskiem "Twój mail znalazłem w google" bądź "zapytania o ofertę" będące bezpośrednio ofertą - trzeba zebrać tychże cwaniaków i zrobić z nimi porządek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok jak tylko coś dostanę dam tutaj znać, będziemy działać.

 

Mam jeszcze pytanie, jak działają e-sądy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze ustawa o ochronie danych osobowych

 

jesli dostaje jako firma czy organizacja czy przedsiębiorca - to jaka ochrona danych osobowych - jest ustawa jawnosci prowadzenia dzialalnosci gospodarczej i kazdy moze dane osobowe znalezc w BIP'ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, dochodzą teraz maile z dopiskiem "Twój mail znalazłem w google" bądź "zapytania o ofertę" będące bezpośrednio ofertą - trzeba zebrać tychże cwaniaków i zrobić z nimi porządek :)

Też mnie takimi zamęczali, aż sobie wstawiłem w formularzu info iż nie wyrażam zgody na zapytania ofertowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skontaktowałem się z tą firmą co mnie spamuje. Na przemian zapytanie o oferte i oferta.

Na pytanie czy skasują mój email z listy dostałem odpowiedź, że mają to w d.. i mam sobie zgłaszać gdzie mi sie podoba. Po czym zablokowali mnie na gg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok mam pewnego pośrednika który co chwile wysyła mi oferty bankowe .

 

2-3 razy go informowałem o zakazie wysyłania spamu i wiadomości były ignorowane.

 

@ wood mogę liczyć na Twoją pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×