Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szakamafa

HyperVM - przenoszenie VPS'ów

Polecane posty

Witam,

 

Zabieram się do migracji serwera master na którym stoi HyperVM i kilka wirtualnych maszyn. I podczas tego zabiegu napotkałem się na kilka problemów, dokładnie to nie wiem jak najlepiej przenieść te VPS'y żeby było szybko i sprawnie oraz żeby wszystko później działało. Znalazłem opisy, że można postawić slave, podpiąć pod mastera i zrobić np. Live migration. Są też sposoby jak wejście w daną VM i tam Backup Home jak rozumiem później muszę na drugim serwerze master utworzyć jakikolwiek VPS i odtworzyć ten backup który nadpisze konfigurację tej wirtualnej maszyny. Jest jeszcze Create Ostemplate i VPS Clone. Pewnie to też jakoś można wykorzystać. Próbowałem odtworzyć VM o wielkości ok 30 GB przez Backup Home ale niestety panel mieli tę paczkę i wywala się biały ekran, nie pojawia się możliwość odtworzenia, zapewne winą jest rozmiar VPS'a. W takim wypadku wypakowałem tego VPS'a ręcznie do /vz/private/vpsid i wygląda na to, że działa.

 

A jak wy przenosicie swoje VPS'y robiąc migrację najlepiej master <-> master?

Jak postępujecie z dużymi VM, czy tak jak ja to opisałem?

Jak najlepiej robić migrację przy pomocy HyperVM?

 

Dodatkowe pytanie:

Jak zmienić Vpsid w bazie HyperVM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja backup home bylaby najprostrza,

VPS ID mozesz sprobowac zmieniac w /etc/vz/conf/ - jednak nigdy się nie wgłębiałem w ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vpsid dla OpenVZ oczywiście można zmienić tu gdzie piszesz, natomiast w samym HyperVM trzeba to zrobić na jego bazie. W tej chwili mam duplikowany Vpsid na 2 VPS'ach taki sam i nie wiem jak zmienić dla tego jednego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana VPS ID w bazie HyperVM:

 

echo "update vps set vpsid = 'NOWY_NR' where hostname = 'HOSTNAME_SERWERA'" | hypervmdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×