Skocz do zawartości
novy

dataCom S.A. / Telion.pl - Opinie

Polecane posty

Mój pierwszy post na tym forum tak więc na początek witam wszystkich!

 

Przeglądałem wiele wątków i nie znalazłem żadnej opinii na temat usług kolokacji sprzętu w serwerowni www.telion.pl Z tego co można wyczytać na stronie jest to ich własny budynek i przedstawia się interesująco ale może to tylko pozory? Jak oceniacie jakość świadczonych przez nich usług i oferowanych łącz internetowych? Czy można porównywać ich do innych serwerowni np.: GTS bądź WDC ?

 

Proszę o konkretną wypowiedź osoby znające się na rzeczy, prowadzące własne firmy providerskie lub pokrewne ściśle związane z tematem. Bardzo mi na tym zależy. Widzę jest tu wiele poważnych i posiadających duże doświadczenie odwiedzających z których zdaniem można liczyć się.

 

Za wszystkie opinie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że nikt z odwiedzających to forum nie wie nic na ten temat? Jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek informacje to proszę o wypowiedź. Głównie chodzi o porównanie tego DC do innych, wymienionych (GTS, WDC)

 

Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic o nich nie wiem, ale widze, ze maja lacza tylko od ProFuturo oraz WaveNet (to jest cos lokalnego w Wawie) spiete w BGP.

Ja osobiscie nie chcialbym stawiac serwerow na takich laczach :)

Jezeli w tej samej cenie masz oferte GTSu to sie nawet nie zastanawiaj tylko bierz GTSa.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ertcap - dzięki. Co do cen to się jeszcze nie orientowałem aż tak szczegółowo bo w sumie nie ma to tak dużego znaczenia, a przynajmniej nie jest to priorytet. Głównie chodzi o dostępność (łącz i fizyczny dostęp do szafy). Oczywiście koniecznie na terenie warszawy.

 

Piszesz o ofercie GTS, o ile mi wiadomo jest to konkretna firma, a czy o WDC może się ktoś jeszcze wypowiedzieć? Poszukuję miejsca na 2 szafy 42U i kilka Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrob tak:

1. pojdz do GTSu, ATMana i WDC z prosba o:

a) oferte

:) przykladowa liste klientow

2. Poszukaj jeszcze kilku innych klientow (nie wymienionych w listach od operatorow:)) i podzwon z pytaniami o ich opinie.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
Głównie chodzi o dostępność (łącz i fizyczny dostęp do szafy).

Z tym bedzie wszedzie mniejszy lub wiekszy problem, mam na mysli dostep fizyczny. To sa centra danych i ludzie spacerujacy miedzy szafami nie sa tam potrzebni :)

 

Wiec jesli Ci na tym zalezy to od razu dokladnie sie wypytaj (wiem, ze gts robi problemy, a niby jest 24h), wdc w umowie standardowo ma dostep ograniczony do ilus godzin w miesiacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głównie chodzi o dostępność (łącz i fizyczny dostęp do szafy).

Z tym bedzie wszedzie mniejszy lub wiekszy problem, mam na mysli dostep fizyczny. To sa centra danych i ludzie spacerujacy miedzy szafami nie sa tam potrzebni :)

 

Wiec jesli Ci na tym zalezy to od razu dokladnie sie wypytaj (wiem, ze gts robi problemy, a niby jest 24h), wdc w umowie standardowo ma dostep ograniczony do ilus godzin w miesiacu.

 

Wg strony WDC:

"w ramach usługi wliczone są dwie godziny w dni robocze (09:00-17:00), w pozostałym czasie dostęp dodatkowo płatny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może się nie jasno wyraziłem. Nie chodzi o spacerowanie pomiędzy szafami i przesiadywanie tam przez 10 godzin dziennie, a jedynie o swobodny dostęp wtedy, kiedy to ja (lub administratorzy) będę potrzebował dostać się do swoich serwerów. Podane ograniczenia co do godzin lub ich limitu są moim skromnym zdaniem bez sensu lub przynajmniej mało profesjonalne.

 

W przypadku awarii i konieczności reakcji w trybie natychmiastowym nie można pozwolić sobie na szukanie pracownika danego data center aby znalazł chwilę np. w środku nocy i tam z nami pojechał. To jest raczej wykluczone. Nie za takie ciężkie pieniądze. A czekać do godziny o której zaczynają urzędowanie? to jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Novy, mysle ze najlepiej bedzie jesli sprecyzujesz w ramach jednego dokumentu wszelkie swoje wymagania, w szczegolnosci pod wzgledem jakosci uslugi, czasow reakcji, odpowiedzialnosci uslugodawcy, rodzaju wsparcia, wymagan technicznych, "srodowiskowych", etc. Dodatkowo zawrzyj informacje o kryteriach ktorymi bedziesz sie kierowal podczas wyboru oferty.

 

Taki dokument wyslij w formie zapytania ofertowego wraz do znaczacych graczy na rynku, a jestem pewien ze otrzymasz konkretne oferty cenowe przystosowane do twoich wymagan. Wiekszosc ofert ktore sa omawiane na tym forum sa to oferty "ekonomiczne", a wnioskujac z Twoich wypowiedzi tym samym pozbawione wiekszosci parametrow lub gwarancji ktore sa dla Ciebie niezmiernie wazne.

 

Fobi, co do WDC to obecnie nie ma ograniczen co do dostepu, jedynie w zaleznosci od typu oferty dostep moze byc dodatkowo platny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głównie chodzi o dostępność (łącz i fizyczny dostęp do szafy).

Z tym bedzie wszedzie mniejszy lub wiekszy problem, mam na mysli dostep fizyczny. To sa centra danych i ludzie spacerujacy miedzy szafami nie sa tam potrzebni :)

 

Wiec jesli Ci na tym zalezy to od razu dokladnie sie wypytaj (wiem, ze gts robi problemy, a niby jest 24h), wdc w umowie standardowo ma dostep ograniczony do ilus godzin w miesiacu.

 

W netii masz dostęp jeśli posiadasz kartę wstępu, dostaje ją każdy klient, dorobienie kolejej kosztuje, pomiędzy 9 a 17 masz też restarty etc przez adminów Netii, w późniejszych godzinach fatygujesz się sam, w Energisie jest ta sama sytuacja. Dostęp do DC jest za pomocą karty i odcisku dłoni. Jeśli chodzi o dobry dostęp i naprawde dobrą jakość to proponuję Energis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Jeśli chodzi o dobry dostęp i naprawde dobrą jakość to proponuję Energis.

 

Ale wiesz, ze energis zostal przejety przez GTS i to GTS nim od paru miesiecy zarzadza ? :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dobry dostęp i naprawde dobrą jakość to proponuję Energis.

 

Ale wiesz, ze energis zostal przejety przez GTS i to GTS nim od paru miesiecy zarzadza ? :)

pozdr.

 

Owszem, jednak doświadczenia z Energisem mam trochę inne niż z GTS'em natomiast mówiąc o Energisie miałem na myśli DC które mają w Piasecznie, nie wiem czy teraz GTS po przejęciu Energisa też korzysta z ich DC.

 

p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
nie wiem czy teraz GTS po przejęciu Energisa też korzysta z ich DC.

 

Naturalnie, ze tak. To przeciez juz nie "ich" (energisa) tylko swoje (gts) :)

Mozna sie kolokowac w Piasecznie na tych samych zasadach / cenach co w W-wie.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×