Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
darko

Ustawienie domeny - POMOC

Polecane posty

Witam, wszystkich

Mam mały problem, zarejestrowałem domenę w serwisie domeny.org, muszę tam podać odpowiednie nazwy serwerów dns1 i dns2. Problem polega na tym że nie bardzo potrafię utworzyć te serwery na moim serwerze :roll: . Mógłby mi ktos wytłumaczyć jak to zrobić :?:

Używam FreeBSD oraz webmina.

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zostaw ich DNS-y.. a wstaw tylko przekierownie na swój adres IP

 

ps. a jak Ci się udało zarejestrowac jakąś domenę?.. cały czas mi krzyczy, że podana nazwa jest nieprawidłowa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No normalnie wczoraj zarejestrowałem domenę w www.domeny.org, niby miala zostać uruchomiona w 24H za 2 godz włanie minie doba.

Jak to Ci krzyczy że nazwa jest nieprawidłowa :?: nawet nie podałem swojej domeny hehe - www.btgigs.org,

co do tych IP to gdzie je wpisać :?: w miejsce gdzie mam wpisać "Dodaj serwer DNS 1" "Dodaj serwer DNS 2" "Dodaj serwer DNS 3" :?:

Najgorsze jest to że jak tam cos wpiszę i wyskoczy komunikat że wszystko ok to tak naprawdę nic się nie zmienia i pola są puste :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zarejestrować jakąkolwiek.. nie Twoją ;)..

 

z tego, co widze to mają C-Panel..

w: serwer DNS1 i serwer DNS2 powinny być wpisane ich serwery nazw, czyli dns.nano.pl, dns2.nano.pl (ale upewnij się, czy nie zmienili)

 

powinno być jeszcze pole IP.. i tam wpisujesz IP swojego serwera, na którym masz stronkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobiłem tak jak powiedziałeś, wpisałem IP mojego serwa ale to nie jest dobre :-/ , ciągle nie działa mi mój serwer SMTP (sendmail) i ine mogę wysyłać maili do użytkowników ze strony podczas rejestracji ;) ,

moze ktoś kto się zna na tym dobrze mógłby mi ustawić na serwerze te DNSy (za jakąś małą odpłątą) a ja je wpiszę do Cpanelu w domeny.org

wtedy chyba wszystko będzie działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco ciezko wytlumaczyc w jaki sposob skonfigurowac serwer DNS na danej maszynie.

Jesli chodzi o przekierowanie tylko na Twoj serwer to jesli nie dziala Ci SMTP to najprawdopodobniej rekord MX nie wskazuje na Twoj serwer lub na Twoim serwerze pocztowym ta domena nie jest skonfigurowana jako domena, ktora moze wysylac maile.

Sugeruje najpierw sprawdzic w panelu domeny na co wskazuje rekord MX a potem ewentualnie jesli wskazuje poprawnie szukac bledu w sendmailu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×