Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Transfer + cesja z Home.pl

Polecane posty

Hi!

 

Zakupiłem domenę na Allegro od pewnego usera - utrzymuje ją w Home, nie jest to z żadnej promocji więc można ją śmiało przenieść. Problem w tym, że sprzedający... nie potrafi.

 

Cały czas się upiera że potrzebuję konto w Home (gdzie nie da się go założyć nie zamawiając usługi) oraz że sam authinfo załatwi sprawę - gdzie żaden rejestrator mi nie przyjmie kodu ze względu na niezgodność danych abonenta.

 

Rozmawiałem z Home, tj. konsultantem który pisał mi że wystarczy w panelu podać nowe dane abonenta a następnie wydać authinfo, czytałem i podsyłałem mu info ze strony Home na temat przeprowadzania cesji - gdzie też nie ma nic o potrzebie konta dla nowego właściciela -a są podane wszystkie screenshoty, krok po kroku - sprzedający upiera się nadal przy swoich (błędnych?) przekonaniach.

 

Czy mógłby ktoś opisać tutaj jak wygląda cesja + transfer domeny z Home.pl do innego rejestratora? Wysłałbym mu to i może by w końcu zrozumiał że do handlu domenami trzeba mieć odrobinę wiedzy a nie tylko samą domenę. Obecnie wszystko stoi już ze dwa tygodnie właśnie przez tą nieudolność sprzedającego - dlatego wielka prośba do Was o pomoc, bo już nie wiem jak mam do niego mówić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem standardową sytuację z home.pl

 

Pierwsze domeny, założone jakieś 6 lat temu były w home. Od pewnego czasu tylko HRD no wydanie kodu polegało na wypełnieniu ich formularza, zeskanowaniu go i wysłania odpowiednich dokumentów do ich bok-u. Wysyłali mi kod AUTHINFO i w HRD już leciało jak spłatka.

 

 

Akurat miałem konto w Home i w HRD ale myślę, że w Twoim przypadku on musi postarać się o wydanie kodu authinfo a jak nie to już kup najtańszą regionalną w home. Zrób konto - niech CI przetransferuje do home a potem sobie wyciagniesz gdzie będziesz chciał - no chyba ,że na tej domenie jeszcze coś ciąży ale to pewnie wyjdzie w praniu ;)

 

 

Jak coś to pytaj, na ile będę w stanie to pomogę.

 

Pozdrawiam

Smoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

http://home.pl/cesja/elektroniczna

 

Nie ma tu żadnej zmianki o koncie w Home dla nowego dysponenta. Z tego co widzę, to nie jest to tak iż konto = wiele usług - jak powszechnie przystało, tylko konto = jedna usługa, tj. każda usługa posiada własne, oddzielne konto - w myśl z cytatem " usługi podając nazwę usługi oraz hasło."

 

Aby było bardziej widoczne, link do screenshota -> http://home.pl/imgs/d713cead8f001eb77edf512bb14f149b.png - potrzebne są tylko te dane, które tu są pokazane. Owszem - domena do czasu transferu via authinfo musi pozostać w Home, jednakże nawet po zmianie danych abonenta zostaje na tym koncie co była - konta są przypisywane do danej usługi a nie danego abonenta, jak już wcześniej wspomniałem. Jedyna zmiana po cesji to prawny abonent usługi, a wtedy gdy dane są już potwierdzone przez pracownika Home.pl mogę wziąć authinfo do swojego operatora.

 

Dobrze wszystko napisałem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydanie kody Authinfo dla większości domen w Home.pl jest darmowe.

 

Może sprzedający nie chce się później bawić w cesje u operatora którego wybierzesz ?

 

Jeśli przenosisz domenę np. do Dropped.pl to Whois zostanie zmienione przez Dropped automatycznie,

ale zdarza się, że inni operatorzy uprzykrzają sprawę z formalnościami.

 

 

Wszystko zależy do kogo przenosisz domenę.

 

 

 

Najlepiej najpierw dokonać cesji, a potem dopiero samemu poprosić o kod Authinfo.

 

Sam zacząłem dokonywać tylko cesji , bo już kilka razy miałem sytuację że musiałem wypełniać

jakieś śmieciowe dokumenty i wysyłać skany dowodu do niezaufanych operatorów.

 

 

Mam swoje domeny w Home.pl i domeny wydaję tylko za pomocą cesji (chyba że klient pisze że domena idzie do Dropped.pl

to tylko wtedy robię wyjątek i leci kodzik :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×