Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dreamcatch

Varnish + apache + cloud?

Polecane posty

Hej,

 

Posiadam VPSa zainstalowanym na nim varnishem i apache2. Niestety w niedziele w zwiazku z eventem w TV jest nalot na serwer.

Strona ładuje się bardzo wolno. Czasem wywala błędy ze nie ma ramu i sie nie może nic forkowac.

 

Mam taki pomysł, żeby na czas tego piku włączac dodatkowy serwer, konfigurowany w varnish jako dodatkowy backend.

I chciałbym taki serwer uruchomic na cloud (ovh, citycloud, cosinnego).

 

Czy to w ogóle ma sens? ;) Sam VPS w ciagu tygodnia się nudzi, a takiego clouda mogłbym włączac tylko na ten czas i placic za ten konkretnie zuzyty rch/procek/ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vps moze nie wydolic z samym serwowaniem tresci (jesli to openvz) z powodu zbyt malej ilosci deskryptorow, buforow sieciowych itp. ,moze to miec decydujacy wplyw na ilosc polaczen jakie da rade obsłużyć varnish niezaleznie od tego czy backend da rade, choc to tez zalezy od tego jaki

ruch to ma obsluzyc

 

najprosciej wczesniej przygotowac sobie o ile to mozliwe statyczna wersje strony lub jesli juz uzywasz varnisha wymusic tam cachowanie przynajmniej strony glownej i grafiki nawet na kilkanaście sekund, jesli tresci maja sie zmieniac tam czesto

 

dodajac wiele backendow trzeba tez pamietac o sesjach jesli beda uzywane kiedy to telemaniak doklika sie gdzies tam

 

nie znam tego co oferuja dostawcy "chmurek", ale podejzewam ze tamtejsze rozwiazania (np 1x vps na proxy + 2x www) ma wieksze szanse przetrzymania najazdu telemaniakow niz vps ktoremu juz teraz brakuje czasem ramu (choc to zapewne wina preforka) i dodatkowy backend stojacy za nim

 

moze warto odpalic na tym vpsie samego varnisha a backendy gdzies tam, byle tylko nie zbyt daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Jak na razie dokupiliśmy drugiego VPSA (choć powoli zstanawiam się nad całym dedykowanym)

Zrobiłem nawet rysunek ;) chciałem przetestować rysowanie diagramów w przeglądarce, to zrobiłem architekturę

 

https://cacoo.com/diagrams/SLy5IfoWkyYYIrIi

 

Potestuję to jak będzie działało, chociaż może na drugim VPSie nie będzie bazy danych, lub będzie sam varnish i myql a na drugim apache.

A może na pierwszym sam varnish a na drugim apache + mysql. Potestuję i zobaczę która konfiguracja będzie najwydajniesza.

 

A przy okazji, jakie hostingi cloud polecacie? Testuję sobie cloudsigma.com bo tam 14 dni free trial i muszę powiedzieć, że wygląda to dość fajnie.

Szczególnie możliwość szybkiego dokupienia nowego serwera czy zwiększenie zasobów w obecnym.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×