Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bigmuzy

Ubuntu na OpenVZ i łakomy Tomcat

Polecane posty

Jak w temacie - Ubuntu 10.04, Tomcat 5.5 i JDK - najpierw 1,5, później 1,6, później spróbowałem nawet OpenJDK. Wszystko najnowsze wersje pobrane ze stron. Po uruchomieniu czystego Tomcata zaraz po instalacji zużycie pamięci wzrasta z ok. 15MB do 430MB. Czy to jest normalna sytuacja? Do tego muszę uruchomić jeszcze jedną aplikację (w javie), której zużycie pamięci po starcie wynosi 880MB :/. Wcześniej, na innym VPSie całość funkcjonowała baz problemu na limicie pamięci 512MB (nie pamiętam dokładnych zużyć)!

Na lokalu postawiłem sobie czyste Ubuntu (oczywiście cały czas mowa o wersji server, minimalna inst.) na VirtualBoxie, zainstalowałem podobny zestaw, i po uruchomieniu Tomcata jego wykorzystanie pamięci wynosi 29MB. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzuć może jeszcze raz Ubuntu na VPS i odnowa skonfiguruj tylko że na vps ( OpenVZ ) nie ma SWAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed startem Tomcata przekaż parametry maksymalnego zużycia pamięci:

 

export JAVA_OPTS='-server -Xmx64M'

$TOMCAT_HOME/bin/startup.sh

 

W tym przykładzie proces javy nie powinien zużyć więcej niż 64MB.

 

PS. Z naszych doświadczeń wynika, że java dużo stabilniej działa na Xen niż OpenVZ. Xen to gwarantowane zasoby, w OpenVZ masz do dyspozycji pamięć gwarantowaną oraz burst (niegwarantowana). Jeżeli proces zużywa większość czasu pamięć burst może zostać unicestwiony przez serwer w momencie większego obciążenia pamięci na maszynie matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź, próbowałem już trochę z tymi parametrami - na tej jednej instalacji jakby trochę nie słuchała ta Java, ale wrócę do JDK 1.6 - może będzie ok. Faktycznie, wcześniej myślałem już o Xen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej walczę z tym Tomcatem :/, nadal na OpenVZ. Parametry zmniejszają zużycie pamięci, jednak chyba nie do końca... Nadal po uruchomieniu Tomcata java zużywa 200MB. Będę wdzięczny za wskazówki. Acha, w między czasie zmieniłem system na CentOS 5.5. Jeśli któs jest chętny dam namiar na VPS'a do wglądu - aktualna instalacja jest testowa więc można mieszać.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×