Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Z: [Oferta] Nowe rozwiązania kont www - Freecast.pl

Polecane posty

 

Najdmen, a w zasadzie Paweł Najdek, jest typem... nie o typem nie jest.

Paweł jest gatunkiem człowieka... nie gatunek to co najwyżej kamaz.

 

Paweł jest człowiekiem uprzejmym, który i w potrzebie potrafi szybko pomóc bez zbędnych pytań. Równie dobrze prowadzi się z nim biznesy, jak i pije whisky.

 

A skąd ty wiesz od jakich on dysków zaczynał?

 

ps. można prowadzić hosting na "tanich" dyskach, no ale bez przesady...

A bynajmniej nie nazywać tego "profesjonalnym" sprzętem.

 

 

 

 

 

Jestem bardzo ciekawy jaki ty sprzęt posiadasz?? a może już pół firmy przepiłeś wraz z profesjonalnym sprzętem po chwili budząc się na fotelu zastanawiając się gdzie jest moja firma wraz z całym sprzętem

 

Ludzie zmieńcie wreszcie tę mentalność, bo aż się czytać odechciewa. Jako zupełny laik w tych sprawach lubię WHT, wejść poczytać. No, ale to, co się dzieje od jakiegoś czasu już nawet smutne nie jest. Zdaję sobie sprawę, że prowadzicie konkurencyjne biznesy, no, ale czy nie lepiej konkurować swoją ofertą, cenami, podejściem ( również tym na forum ), zamiast wytykać innym?

Adam, z opinii klientów o Tobie, przeczytanych na tym forum, wyjawiasz się, jako osoba uczynna, solidna, profesjonalna. I zapewne taki jesteś - więc pokaż to na WHT.

 

Zgadzam się ale niektóre osoby maja po-prostu taki tupet zwalczania konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jestem bardzo ciekawy jaki ty sprzęt posiadasz??

Skoro pytają, to odpowiadam.

W Holandii

HP DL 180 G5

Dual Quad Core Xeon L5410

16GB RAM DDR2

12x SAS 300GB 15krpm, raid 10 HPSA p400

W Polsce:

CSE-815TQ-R450UB + Supermicro X8SIU-F

Dual Quad Xeon E5620

12GB RAM DDR 3

6x SAS 15krpm fujitsu, raid 10 adaptec 5805Z

We Francji, na backupy:

i7-4t, kimsufi

Well, owszem świety nie jestem hostowałem się kiedyś na sprzęcie w OVH, lecz nigdzie nie nazwałem tego "profesjonalnym sprzętem". Zresztą, dlatego też się od nich wyniosłem.

a może już prawie pół firmy przepiłeś wraz z profesjonalnym sprzętem po chwili budząc się na fotelu zastanawiając się gdzie jest moja firma wraz z całym sprzętem

Nie mam fotela.

podejściem ( również tym na forum ), zamiast wytykać innym?

Adam, z opinii klientów o Tobie, przeczytanych na tym forum, wyjawiasz się, jako osoba uczynna, solidna, profesjonalna. I zapewne taki jesteś - więc pokaż to na WHT.

Dziękuję ci za dobre słowa, ale Dawid... nie było by [kontynuacji] tego tematu, gdyby nie takie określenie swojego sprzętu przez Rafała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dyski i o to że kosztują100ke netto - napisałem że nie ma nic złego,

ale kłamać nie trzeba że jest to bóg wie co - sam mam po serwerach takie dyski i tego nie ukrywam, tyle że po 4-6 sztuk w raidach 10 itd ...

Wy oczywiście odbieracie to jako atak, a tak nie jest - klient czyta super hiper dyski to idzie - a potem sie okazuje, że jedną bazą danych zabija cały serwer bo i/o skacze do nieba bo z raidu 1 na satach jest odczyt 70MB. W gwoli ścisłości 90% (10% to jakieś zabawki lub bekapy napchane satami) naszego sprzęt jest firmowa, nie firmowe są tylko VPSy root i serwery dedykowane klientów ... Oczywiście nie mówię tu o hetznerze bo tam musiałbym coś wysłać ...

 

Fakt podbijania przez Lolka tematu zwrotem "14 dni za darmo" po iluś tam dniach przemilczę - bo jak się każdy przyczepia do mnie o każdą literówkę na pw czy to że nie rozdajemy transferu za darmo, czy komuś dogadałem to jest ok :) Dopóki ludzie krytykyować mogą moją firmę i mnie, ja mogę krytykować innych i kropka - po to jest forum.

 

 

Najdmen - rozumiem, że jesteś typem człowieka, który wyśmiewa gorszych od siebie, bądź 'swojej serwerowni'. Osobą, która chwali się wszystkim i traktuje z góry człowieka, ale troszeczkę przystopuj, ok? Ty też zaczynałeś od takich dysków, obsługiwałeś swoich klientów, których hostowałeś na tych dyskach, a teraz śmiejesz się z innych?

 

"Nie pamięta wół, jak cielęciem był".

 

Nie byłem cielęciem - rozkręciliśmy darmowy potem komercyjny hosting na pececie w DE potem kupiłem kilka Delli,

co prawda używanych ale nikt mi nie powie że nie kosztowały wtedy swoje bo jeden dysk scsi do tej pory kosztuje do takiego della parę stówek :) Jak Ci się zachciewa być obrońcą uciśnionych to śmiało,

ale jak kuisz w takiej "profesjonalnej" firmie na "szybkim" sprzęcie i się przejedziesz to potem nie płacz na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Ludzie zmieńcie wreszcie tę mentalność, bo aż się czytać odechciewa. Jako zupełny laik w tych sprawach lubię WHT, wejść poczytać. No, ale to, co się dzieje od jakiegoś czasu już nawet smutne nie jest. Zdaję sobie sprawę, że prowadzicie konkurencyjne biznesy, no, ale czy nie lepiej konkurować swoją ofertą, cenami, podejściem ( również tym na forum ), zamiast wytykać innym?

Adam, z opinii klientów o Tobie, przeczytanych na tym forum, wyjawiasz się, jako osoba uczynna, solidna, profesjonalna. I zapewne taki jesteś - więc pokaż to na WHT.

 

Oczywiście, gdyby post z ofertą nie zawierał głupot typu "Wszystkie pakiety utrzymywane są na wysokiej klasy sprzęcie oraz wydajnych łączach z lokalizacja w Polsce gwarantując stabilność i szybkość naszych usług." można by uznać wypowiedź Pawła i Adama jako atak.

Ja osobiście otrzymując informację, że moje dane będą hostowane na sprzęcie wysokiej klasy, oczekuję że będzie to np HP DL 38x , a nie dziesięć razy tańszy składak/desktop. Nie wspominając o dyskach.

Moim zdaniem posty należy traktować jako sprostowanie (nieprawdziwych) informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Polska Kolei też ponoć działa profesjonalnie na profesjonalnym sprzęcie i zatrudnia samych profesjonalistów. Jakoś jednak nie widać tego w momencie kiedy siedzisz w brudnym wagonie i śmierdzącym wagonie, który podczas jazdy o mało sie nie rozleci.

 

To jak Lolek nazywa swój sprzęt to jego sprawa i większości dla klienta końcowego nie a to znaczenia. Nikogo z forum nie powinno to interesować a tym bardziej konkurencję, Klient nie widzi dysków, widzi co najwyżej ich działanie. Większość klientów nie rozróżnia nawet dysków SSD od SATA, więc jakie to a znaczenie?. WIększość klientów patrzy tylko na ofertę i jeśli obsługa im nie odpowiada szukają nowej firmy, takie są prawa biznesu i tak to działa od początku świata. To czy dana firma ma profesjonalny sprzęt, obsługę itp. wychodzi w tzw. praniu i jest to ich wewnętrzna sprawa. Kilka lat temu takie dyski należały do profesjonalnych, technologia się rozwija ale to nie powód, aby ganiać firmę tylko dlatego że napisała w ofercie o profesjonalnych dyskach.

 

Zmiana sprzętu na lepszy to ogromny koszt i nie dzieje się to wszystko odrazu. To że Lolek napisał o swoich dyskach że są profesjonalne chyba jest normalne, a co miał napisać? Nie kupujcie u mnie hostingu bo dyski to szajs?

 

Panowie zastanówcie się czasami co piszecie, bo to forum przypomina dżunglę, gdzie wiele zwierząt goni jedną w "kozi róg".

 

"Punkt widzenia jest zależny od punktu spojrzenia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

 

Nie byłem cielęciem - rozkręciliśmy darmowy potem komercyjny hosting na pececie w DE potem kupiłem kilka Delli,

co prawda używanych ale nikt mi nie powie że nie kosztowały wtedy swoje bo jeden dysk scsi do tej pory kosztuje

 

Heh,

 

a Twoje super serwery w Hetzner to co mają, w większości takie właśnie "profesjonalne" dyski

 

Sam używasz pewnie w większości swoich usług taki sprzęt - zresztą co w tym dziwnego - tanie usługi - nie umieścisz ich na porządnym sprzęcie.

 

Zresztą te sata pewnie są i tak szybsze niż Twoje używane scsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,

 

a Twoje super serwery w Hetzner to co mają, w większości takie właśnie "profesjonalne" dyski

 

Sam używasz pewnie w większości swoich usług taki sprzęt - zresztą co w tym dziwnego - tanie usługi - nie umieścisz ich na porządnym sprzęcie.

 

Zresztą te sata pewnie są i tak szybsze niż Twoje używane scsi

 

....

Wy oczywiście odbieracie to jako atak, a tak nie jest - klient czyta super hiper dyski to idzie - a potem sie okazuje, że jedną bazą danych zabija cały serwer bo i/o skacze do nieba bo z raidu 1 na satach jest odczyt 70MB. W gwoli ścisłości 90% (10% to jakieś zabawki lub bekapy napchane satami) naszego sprzęt jest firmowa, nie firmowe są tylko VPSy root i serwery dedykowane klientów ... Oczywiście nie mówię tu o hetznerze bo tam musiałbym coś wysłać ...

przecież napisał szczerze jak jest więc o co się czepiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,

 

a Twoje super serwery w Hetzner to co mają, w większości takie właśnie "profesjonalne" dyski

 

Sam używasz pewnie w większości swoich usług taki sprzęt - zresztą co w tym dziwnego - tanie usługi - nie umieścisz ich na porządnym sprzęcie.

 

Zresztą te sata pewnie są i tak szybsze niż Twoje używane scsi

 

Idź się schowaj.. Większość używa dysków sata, ale to nie powód, aby je wychwalać pod niebiosa. Kto jak kto, ale Paweł akurat używa w Krk porządnego sprzętu, więc nie wyjeżdżaj z tekstami nie mającymi pokrycia w rzeczywistości. Hetzner to hetzner, było już o tym powiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

Kto jak kto, ale Paweł akurat używa w Krk porządnego sprzętu, więc nie wyjeżdżaj z tekstami nie mającymi pokrycia w

 

http://ionic.pl/dedicated.php

 

przecież to zwykłe PC-ty, sata, desktopowe procesory - takie one porządne jak i wszędzie - trochę obiektywizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ionic.pl/dedicated.php

 

przecież to zwykłe PC-ty, sata, desktopowe procesory - takie one porządne jak i wszędzie - trochę obiektywizmu

 

to już wstawię tylko dwa zdania,

W gwoli ścisłości 90% (10% to jakieś zabawki lub bekapy napchane satami) naszego sprzęt jest firmowa, nie firmowe są tylko VPSy root i serwery dedykowane klientów ... Oczywiście nie mówię tu o hetznerze bo tam musiałbym coś wysłać ...

3 razy w tym samym temacie, masz te same zdania. Trudno je dostrzec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Picek

no i dobra, jest biznes ? jest i o to chodzi.. a jak chcesz mieć porządnego racka to plac od 800 zł m-c w górę i nie marudź...

 

Jest biznes nie o to chodzi

 

nie śmieję się z innych gdy chodzą w zimie w trampkach, gdy robie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest biznes nie o to chodzi

 

nie śmieję się z innych gdy chodzą w zimie w trampkach, gdy robie to samo

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem to raz a dwa gdzie w ofercie dedyków root jest napisane super hiper turbo szybkie dyski i sprzęt z najwyższej półki ?

Tu o to chodzi jak nie rozumiesz i nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to polecam poćwiczyć, nie chodzi o to że to saty tylko o to że nazywane są super szybkimi i wydajnymi w ofercie powyżej ...

 

nie śmieję się z innych gdy chodzą w zimie w trampkach, gdy robie to samo

Nie rozśmieszaj mnie, proszę Cię ...

 

 

Zresztą te sata pewnie są i tak szybsze niż Twoje używane scsi

heh punkt zaczepienia, przecież pisałem Ci że to były pierwsze serwery IONIC...

 

EOT bo szkoda czasu na koloryzującą konkurencję i jej obrońców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Jest biznes nie o to chodzi

 

nie śmieję się z innych gdy chodzą w zimie w trampkach, gdy robie to samo

 

Tak, ale śmiejesz się jak ktoś nazwie sandały ciepłymi butami na zimę..

Dalej tego chyba nie rozumieją, że Najdmen nie doczepił się do sprzętu tylko do słów lolka i jego określeń na jego sprzęt.

Jak nazwę jportal superbezpiecznym cmsem to też się dużo osób doczepi bo wtedy palnąłem głupotę.

Po co wprowadzać klientów w błąd takimi zdaniami? Jak ktoś ubarwnia sobie coś dla swoich korzyści to to jest chyba normalne, że ktoś się doczepi.

 

Myśle, że czas zakończyć tą kłótnię bo ona się może jeszcze ciągnąć 4 strony tego tematu a chyba nie takie jest jego przeznaczenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest biznes nie o to chodzi

 

nie śmieję się z innych gdy chodzą w zimie w trampkach, gdy robie to samo

 

Usługi jakie opisujemy to konta współdzielone, które są trzymane na markowym sprzęcie w porządnej serwerowni. Dedyki to sprawa zupełnie inna, tutaj płacisz za to, co chcesz. Natomiast Ty porównujesz współdzielony hosting (trzymany na pc'tach) do dedyków w ionic. Co ma jedno do drugiego? Nie jestem w stanie zrozumieć, ale shared u Pawła jest na sensownym sprzęcie kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie byłem cielęciem - rozkręciliśmy darmowy potem komercyjny hosting na pececie w DE potem kupiłem kilka Delli,

 

Behehe, nie ma to jak skromnosc.. jak to mawiaja moi przyjaciele ROTFLSHMSFOAIDMT ... tutaj wszystkie firmy, ktore udzielaja sie na forum sa "cieletami", obojetnie czy masz 3 Delle kupione na Allegro czy PCta z ovh. o was czy o freecastcie uslyszalem wchodzac tutaj na forum..

 

co prawda używanych ale nikt mi nie powie że nie kosztowały wtedy swoje bo jeden dysk scsi do tej pory kosztuje do takiego della parę stówek :D

No, od 100 zł na Allegro za 73 GB :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×