Skocz do zawartości
Spajder

[DEDYK] Kimsufi czy Hetzner

Polecane posty

Witam,

 

chciałem spytać który serwer będzie wydajniejszy?

 

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/x2/ czy Kimsufi C-250G (http://www.kimsufi.pl/ks/)?

 

Zależy mi tylko na informacji, który serwer będzie poprostu mocniejszy. O supporcie jaki jest w ovh dla oferty kimsufi i o supporcie w hetznerze zdaję sobie sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej hetzner, wydajniejszy CPU i 2xHDD, tylko ten 1Gb ram to trochę mało.

 

 

 

Witam,

 

chciałem spytać który serwer będzie wydajniejszy?

 

http://www.hetzner.d..._rootserver/x2/ czy Kimsufi C-250G (http://www.kimsufi.pl/ks/)?

 

Zależy mi tylko na informacji, który serwer będzie poprostu mocniejszy. O supporcie jaki jest w ovh dla oferty kimsufi i o supporcie w hetznerze zdaję sobie sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAM właściwie nie jest dla mnie ważny.

 

Głównie zależy mi na procesorze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile tam się czeka na aktywację tego serwera dedykowanego? Mam na myśli Hetznera oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer powinieneś mieć w ten sam dzień, jak wpłate zaksięgują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer powinieneś mieć w ten sam dzień, jak wpłate zaksięgują

 

No chyba, że płaci się kartą. Wtedy kasę pociągną Ci dopiero po jakimś czasie. Serwer do 24h powinien już być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już od wieczora czwartku czekam niestety. Wczoraj wysłałem im skan dowodu osobistego.

 

Może to przez weekend ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hetzner.

Oczekiwanie? Zależy co zamawiasz, czasem dwie godziny czasem i trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem w środę i w środę dostałem (może miałem szczęście) cool.gif

A co do pieniędzy to też wysłałem im zapytanie gdzie fakturka i czemu kasy nie zabrali biggrin.gif

a miła pani odpisała mi żebym się nie martwił fakturka będzie wystawiona 15 listopada ohmy.gif a pieniądze pobiorą w ciągu tygodnia od wystawionej faktury wink.gif

Trochę to dziwne no ale tak u nich jest.

 

PS.

Trochę mi to nie na rękę bo jeszcze przepuszczę te pieniądze tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć w którym serwerze jest lepszy procesor? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu wiele do gadania :) w hetzku dostajesz amd'ka 2,4GHz, natomiast w ovh jedynie gwarantują, że będzie powyżej 1,2GHz. Ile będzie tak naprawdę? Możesz dostać dual core, a możesz dostać takiego celka jak na stronie :) Mimo wszystko bardziej się opłaca hetznera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli Hetzner nie chwali się w tej ofercie jakimkolwiek miejscem pod backup, znaczy to że nie ma go bezpłatnie dla tego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli Hetzner nie chwali się w tej ofercie jakimkolwiek miejscem pod backup, znaczy to że nie ma go bezpłatnie dla tego serwera?

 

Miejsce pod backup jest przy serii EQ (100GB). Przy serii X go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze licze sam dedyk w Hetzner to 160zl/m w Kimsufi 60zł/m. Jednak z pakietem dodatkowych IP (pomijam jednorazowa oplate) to Hetzner ciagle ma 160zl/m a w Kimsufi oplata zwieksza sie juz do chyba 120zl/m. Wiec jesli to co pisze ma potwierdzenie w praktyce to roznica w cenie nie jest taka kolosalna : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze licze sam dedyk w Hetzner to 160zl/m w Kimsufi 60zł/m. Jednak z pakietem dodatkowych IP (pomijam jednorazowa oplate) to Hetzner ciagle ma 160zl/m a w Kimsufi oplata zwieksza sie juz do chyba 120zl/m. Wiec jesli to co pisze ma potwierdzenie w praktyce to roznica w cenie nie jest taka kolosalna : )

 

No nie do końca, bo poza opłatą jednorazową masz fleksi 15 ojro miesięcznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo poza opłatą jednorazową masz fleksi 15 ojro miesięcznie. :)

 

czyli nie 39ojro tylko 54 euro miesiecznie po zwiekszeniu liczby IP (pomijajac ciagle oplaty jednorazowe)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie 39ojro tylko 54 euro miesiecznie po zwiekszeniu liczby IP (pomijajac ciagle oplaty jednorazowe)?

 

Dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. Nie zwróciłem na to do tej pory uwagi.

 

Mam jeszcze jedno pytanie z natury tych "dziwnych". Jak wygląda rozliczenie za konto w Hetzner kiedy będę je zamawiał na polską firmę? Czy w trakcie rejestracji trzeba cos zaznaczyć/dodać czy standardowa rejestracja i standardowe papiery jakie od nich dostaje są podstawa do rozliczenia tego jako kosztow w firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 dzięki za informacje. Nie zwróciłem na to do tej pory uwagi.

 

Mam jeszcze jedno pytanie z natury tych "dziwnych". Jak wygląda rozliczenie za konto w Hetzner kiedy będę je zamawiał na polską firmę? Czy w trakcie rejestracji trzeba cos zaznaczyć/dodać czy standardowa rejestracja i standardowe papiery jakie od nich dostaje są podstawa do rozliczenia tego jako kosztow w firmie?

Widzę, że przy zakupie podaje sie NIP (EU) wiec chyba to rozwiazuje moje pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×