Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SanKen

Zewnetrzne podłączenie do bazy

Polecane posty

Witam mam pytanie jak zrobić by do bazy łączył się tylko dany adres IP z innego hosta ? I localhost. VPS bez panelu ani żadnego dodatku tylko pma. Coś muszę zmienić,ale jak zrobić bo nikt inny nie miał tam dostępu. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

Rozwiązanie 1. Zablokuj na firewallu dostęp do portu, na którym działa Ci MySQL (domyślnie 3306) z wszystkich adresów IP poza dozwolonymi.

Rozwiązanie 2. Zdefiniuj w MySQL użytkowników tylko dla hostów, które są dozwolone - http://dev.mysql.com...ding-users.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squeezer

iptables -A INPUT -p tcp -s ! ip_źródłowe -d ip_docelowe --dport 3306 -j DROP

 

Taka regułka blokuje dostęp do portu 3306 po tcp z wszystkich adresów IP poza adresem ip_źródłowe

 

Zasadniczo, man iptables (zakładając w ogóle, że masz firewall na iptables) bo wszystko zależy od tego, jak ten firewall jest skonfugurowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczysz mi jak zablokować połączenie z zewnątrz,napisz proszę jak odblokować połączenie by inni lub z danego hosta można było się łączyć z bazą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczysz mi jak zablokować połączenie z zewnątrz,napisz proszę jak odblokować połączenie by inni lub z danego hosta można było się łączyć z bazą.

Wypadało by czytać ze zrozumieniem...

Taka regułka blokuje dostęp do portu 3306 po tcp z wszystkich adresów IP poza adresem ip_źródłowe

Czyli dokładnie to, co ty chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×