Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
drajvver

Serwer na shella

Polecane posty

Cześć,

 

W zasadzie pytanie takie jak wyżej.

Procesor w zasadzie nie gra roli, może być nawet 500MHz

256mb RAM też wystarczy spokojnie

50GB+ dysk

Łącze najchętniej 10+mbit przy transferze miesięcznym w granicach 500GB

 

 

Czy jest możliwość złapania czegoś takiego w granicach, hmm, 70zł?

Oczywiście zgadzam się na oferty firm.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nielimitowane 10Mbps w Spacerich pod torrenty spisuje się elegancko, sam korzystam od dawna. Przy pakiecie Carina spokojnie powinno dać się odpalić fluxa i na nim ok. 6-8 równoczesnych torków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o debianie minimal + lighttpd + rTorrent i ruTorrent, aktualna konfiguracja zajmuje mi 40-60MB pamięci, zależnie od obciążenia.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.dmehosting.com/budget-linux-vps.php - plan za 10$, 2TB i tak nie przemielę, tylko nie wiem jak tam z prędkościami itp. (lokalizacja DE - Hetzner, przynajmniej wg testowego IP i ripe.net)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spacerich to też Hetzner. Te dwie firmy nie różnią się zbytnio swoimi ofertami (Spacerich nieco tańszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w DME może jest limited 100mbit, właśnie nie mogę tego nigdzie wyczytać, a nie mam jak sprawdzić jakie tam są prędkości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że pod torrenty itp. lepiej brać nawet wolniejsze, ale dedykowane pasmo. Dzięki temu masz pewność, że nikt Ci go nie przymuli. Poza tym sam nie będziesz obciążał łącza dzielonego z innymi, co ułatwi Ci uniknięcie kopniaka z serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli pewnie jednak stanie na Spacerichu, może nawet tym wyższym pakiecie, ze 100GB dyskiem.

Domyślam się, że najlepiej w Niemczech, lepiej nie pchać się w USA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast torrentfluxa, zainstalować Transmission?

To jest dopiero leciutki i niezbyt obciążający klient. Upchasz na nim więcej torrentów, niż na flux'ie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH wszystko działa jak należy (90% firm sprzedaje tam shelle, jak nie więcej) :)

 

 

To można na ovh.pl mieć torrenty?

 

A nie lepiej zamiast torrentfluxa, zainstalować Transmission?

To jest dopiero leciutki i niezbyt obciążający klient. Upchasz na nim więcej torrentów, niż na flux'ie.

 

Hmmm a można robić konta użytkownikom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nie można robić kont użytkownikom: https://forum.transmissionbt.com/viewtopic.php?f=2&t=10396

Ale zgodnie z tym, co tam napisano, możesz stworzyć kolejnego użytkownika i uruchomić transmission na innym porcie.

Dlatego właśnie używamy fluxa... Może jest nieco cięższy (choc ja nigdy zamuleń nie zauważyłem). Jak dobrze pokonfigurujesz bit-a i przede wszystkim Apache/MySQL, to potrafi bardzo sprawnie śmigać, zżerając minimalne ilości zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kiepsko go optymalizowałem, bo każdy dodatkowy torrent równał się przyrostowi RAMu o ~20MB.

Natomiast jego zamuleń też faktycznie nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zwolennikiem rTorrenta i nakładki (moja ulubiona to ruTorrent). Minimalne zużycie zasobów przy odpowiedniej konfiguracji PHP i Lighttpd, u mnie aktualnie kiedy nie pracuje zjada 30-35MB (cały system), a przy 4 procesach (aktualnie tyle mam włączone) jest 65 :P.

 

Wszystko odbywa się bez MySQL więc szybciej i z mniejszym użyciem pamięci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×