Skocz do zawartości
misiolek

Reseller z profesjonalnym supportem

Polecane posty

Od jakiegoś czasu szukam resellera, chętnie z WHM/cPanelem - mam co nieco do przeniesienia.

 

Czytałem na tym forum wiele opinii ofert, pozaglądałem do firm, zachwalających swoje usługi - i jestem w kropce. Bo w praktyce gdzie nie spojrzę, tam firma typu "SUPER HIPER" Jan Kowalski, czyli: jednoosobowa. Muszę się więc obawiać, że jak się więc Kowalskiemu, co nie daj Boże, coś stanie, to oczywiście będzie można pisać już tylko na Berdyczów i czekać na pozwy od klientów.

 

Oferta goni ofertę, gigabajty, limity, braki limitów - ale jeśli chciałbym złapać za telefon i zadzwonić, żeby pogadać z kimś o szczegółach, to nie ma z kim ani dokąd. Gdzie nie spojrzę, tam "LIVE SUPPORT", z tym tylko, że o każdej porze offline, z czego wnoszę, że właściciel jest w szkole lub na uczelni, a po południu czy wieczorem zajęty odrabianiem lekcji. Jakiś stacjonarny numer znalazłem, ale w UK. No, thank you.

 

Dobrze, dość narzekania - czas na pytanie:

 

Czy może mi ktoś polecić firmę, gdzie nie tylko kupię porządnego resellera, ale znajdę też support:

 

- telefoniczny pod normalnym, stacjonarnym numerem

- mailowy

- ale przynajmniej 12/7, jeśli nie 24/7

- kompetentny, załatwiający sprawę, a nie odsyłający "proszę napisać maila, przyjrzymy się sprawie".

 

Firmom jednoosobowym, nie zatrudniającym pracowników - z góry mówię: nie, dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co chcesz telefon do firmy, skoro i tak nie otrzymasz tam żadnych konkretnych informacji. Nikt przez telefon nie dokona żadnych zmian, napraw czy modyfikacji na Twoim serwerze. Telefonicznie możesz sprawdzić jedynie nową ofertę i zadzwonić do Pani Basi, Beaty czy Karoliny aby sprawdziła czy Twoja płatność przyszła na konto firmy. Jest to spowodowane utrudniioną weryfikacją tożsamości danego klienta, i oczywiście jest to bardzo niebezpieczne jeśli firma wykonuje jakieś działania na koncie klienta tylko po telefonicznym zgłoszeniu. Oczywiście obowiązują pewne procedury, więc można takie niebezpieczeństwo zminimalizować.

 

Na forum jest wiele firm jednoosobowych i zapewniam Ciebie, że działają one znacznie lepiej niż całe Home i Nazwa razem wzięte :) .

Oczywiście jako potencjalny klient możesz wymagać takie rzeczy i trzeba to uszanować, jednak tak naprawdę i tak nie sprawdzisz ile osób w danej firmie jest zatrudnionych (no może poprzez helpdesk jeśli odpowiada cały czas ta sama osoba, ale i to jest czasami mylące).

 

Ja osobiście sam nie wiem które firmy są jednoosobowe, więc nie mogę Ci nawet pomóc w wyborze.

Ze swej strony podam tylko że nasza firma zatrudnia więcej niż jedna osobę, nie wiecej jednak niż 10 :)

 

Wszystkie firmy na forum (z tego co się orientuje) posiadają jakiś telefon ale niekoniecznie stacjonarny, za to wszystkie obsługują helpdesk przez całą dobę. Chyba w każdej firmie masz też telefon alarmowy dla zgłoszenia nagłych spraw np. pad serwera.

 

Tu masz link do opinii firm które systematycznie zaglądają na forum: http://www.webhostin...h-hostingowych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel firmy ze statusem jednoosobowa działalność gospodarcza ale zatrudniająca pracowników podpisuję się pod tym co napisał Ireneusz. O ile support mail/telefon posiada większość firm to niestety nikt nie pozwoli Ci na załatwienie wszystkiego przez telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co chcesz telefon do firmy, skoro i tak nie otrzymasz tam żadnych konkretnych informacji. Nikt przez telefon nie dokona żadnych zmian, napraw czy modyfikacji na Twoim serwerze.

 

Jesteś w błędzie. Np. w KEI większość spraw załatwia się od ręki - na telefon.

 

Na forum jest wiele firm jednoosobowych i zapewniam Ciebie, że działają one znacznie lepiej niż całe Home i Nazwa razem wzięte :) .

 

Wiesz, działanie lepsze niż Home + Nazwa nie jest szczególnie trudne... Powiedziałbym wręcz, że trzeba się bardzo starać, by pracować gorzej niż oni :)

 

Oczywiście jako potencjalny klient możesz wymagać takie rzeczy i trzeba to uszanować, jednak tak naprawdę i tak nie sprawdzisz ile osób w danej firmie jest zatrudnionych

 

W Polsce stosunkowo łatwo się przekonać, czy firma to tylko jej właściciel. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak. I mnie nie interesuje, ile to jest osób - chcę tylko mieć gwarancję, że jest ich wystarczająco dużo, by zapewnić ciągłość działania firmy.

 

Ze swej strony podam tylko że nasza firma zatrudnia więcej niż jedna osobę, nie wiecej jednak niż 10 :)

 

Byłem i u Ciebie. I co zobaczyłem?

 

- jest jakiś nr infolinii, ale brakuje informacji, czy obsługa jest w języku polskim (a w przypadku firmy z siedzibą na Wyspach nie jest to dla mnie jednoznaczne)

 

- a obok śliczny znaczek:

 

staffoffline.gif

- teraz, o 10:54 czasu polskiego, w dzień roboczy. Przepraszam Cię, ale co to ma być? Jaki offline?! To nie jest trzecia rano w nocy z soboty na niedzielę...

 

Hmmm... To może mailem? Dobrze, kliknijmy w "Kontakt". O, są maile. Ale tak: pierwszy - "Sprawy ogólne". Aha, czyli tu można pogadać o sytuacji na Bliskim Wschodzie. O, jest i drugi - "Zapytania ofertowe". A jeśli ja mam, psiamać, akurat sprawę konkretną, nie ogólną, i nie ofertową - to do kogo mam pisać? A jest tam jakaś gwarancja odpowiedzi np. w godzinę? Nie ma.

 

Wiesz, może to jest tak, że jesteś(cie) do dyspozycji Klientów praktycznie non-stop - ale w takim razie stronę WWW macie do bani, to wszystko po prostu zniechęca mnie nawet do zapytania o cokolwiek.

 

Wszystkie firmy na forum (z tego co się orientuje) posiadają jakiś telefon ale niekoniecznie stacjonarny, za to wszystkie obsługują helpdesk przez całą dobę.

 

Taaak, oczywiście, wiadomość do nich można wysłać 24/7. Tylko odpowiedź przyjdzie dopiero w następnym dniu roboczym, w godzinach urzędowania. To się świetnie sprawdza, gdy np. problem pojawi się w piątek późnym wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Np. w KEI większość spraw załatwia się od ręki - na telefon.

 

Domeny też Ci usuną/przekierują z konta przez telefon ? Jeśli tak to pomyśl jaka to głupota. Bez autoryzacji. Wystarczy, że ktoś zna Twój login/nazwisko i już masz pozamiatane. Takie są realia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny też Ci usuną/przekierują z konta przez telefon ? Jeśli tak to pomyśl jaka to głupota. Bez autoryzacji. Wystarczy, że ktoś zna Twój login/nazwisko i już masz pozamiatane. Takie są realia :)

 

Jest na to bardzo proste rozwiązanie. Kod / hasło do autoryzacji operacji telefonicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że livechat przeważnie jest tylko dodatkową formą komunikacji, a nie podstawową - tak jest np u nas.

Normalnie dostaniesz odpowiedź np teraz w ciągu 5-10 minut, a na livechacie nie ma nikogo + proszę nie zapominać również o kontakcie telefonicznym. Także takie twoje ocenianie nie jest do końca obiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie. Np. w KEI większość spraw załatwia się od ręki - na telefon.

Większość to pojęcie względne.

 

Wiesz, działanie lepsze niż Home + Nazwa nie jest szczególnie trudne... Powiedziałbym wręcz, że trzeba się bardzo starać, by pracować gorzej niż oni laugh.gif

 

Tak się z składa że nie miałem od nich żadnego problemu, żadnej biurokracji i nie mogę napisac nic złego na ich temat. Cesję domen dokonali mi w kilkadziesiąt sekund po wysłanym faxie. Tak więc punkt widzenia zależy od punktu spojrzenia.

 

 

W Polsce stosunkowo łatwo się przekonać, czy firma to tylko jej właściciel. Oczywiście trzeba wiedzieć, jak. I mnie nie interesuje, ile to jest osób - chcę tylko mieć gwarancję, że jest ich wystarczająco dużo, by zapewnić ciągłość działania firmy.

 

To że firma jest zarejestrowana jako jednoosobowa nie znaczy że nie zatrudnia pracowników. Jeśli firma się rozwija i administrator nie radzi sobie to siłą rzeczy zatrudnia prawcownika. W molochu typu Home jesteś traktowany jako numerek nie jako klient, setki pracowników odrabiaja godziny, a nie pracują. Takich sytuacji nie masz np. w jednoosobowych firmach.

 

- teraz, o 10:54 czasu polskiego, w dzień roboczy. Przepraszam Cię, ale co to ma być? Jaki offline?! To nie jest trzecia rano w nocy z soboty na niedzielę...

 

O tej godzinie co sprawdzałeś w Angli byłą 9.54, ze względu na inną strefę czasową. Wystarczyło zadzwonić w godzinach otwarcia biura (czy nawet na komórkę) , a przekonałbyś się czy ktos jest w biurze lub czy telefon zostanie odebrany. Ja widzę ze nie dzwoniłeś, wszystkie telefony są rejestrowane wraz z numerem, a połączenia z ukrytym ID odrzucane (ale także rejestrowane). Biuro rozpoczyna pracę od 12-21 czasu lokalnego, chat to całkiem inna sprawa.

 

Taaak, oczywiście, wiadomość do nich można wysłać 24/7. Tylko odpowiedź przyjdzie dopiero w następnym dniu roboczym, w godzinach urzędowania. To się świetnie sprawdza, gdy np. problem pojawi się w piątek późnym wieczorem.

 

Jednak znowu się mylisz, jest XXI wiek. Mamy komórki, laptopy, wszędzie internet. Jak jestem z psem na spacerze to wiem co robi mój admin, czy wszystkie serwery są Online i czy musze iść do biura, czy mogę sobie iść na piwo. W każdej chwili jest mozliwość sprawdzenia czy na helpdesku "wisi" jakis ticket. Jednak nie oczekuj że ktoś CI w jakieś firmie o 3 w nocy odpowie na pytanie co to jest HTML ustawiony na status Urgent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miosolek: A ile masz na tego resellera do wydania? Bo jeśli jest to przedział 50-150 zł miesięcznie to nie licz na dedykowanego konsultanta pod telefonem, który wszystko załatwi (mam wrażenie, że Twoje wymagania trochę w tą stronę celują).

 

Firma hostingowa to biznes, który działa w Internecie, kontakt w sprawach technicznych powinnien odbywać się przede wszystkim mailowo. Są oczywiście firmy, które stawiają na kontakt bezpośredni z klientem, ale tutaj kwoty za najprostsze konta idą w setki złotych miesięcznie ;-).

 

Cudów nie ma, oczywiście, część userów kupuje resellera, odsprzedaje konta dalej "trochę" drożej i potem rodzi to problemy, kiedy klienci narzekają bo coś padło a provider śpi. Jest jednak na to rozwiązanie - dedyk z dobrym SLA, licencja na cPanel i sensowny administrator :).

 

PS. Do zeszłego roku NetArt (czyli druga największa firma hostingowa w Polsce) miała formę "jednoosobowej" działalności gospodarczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny też Ci usuną/przekierują z konta przez telefon ?

 

A po co by mieli to robić? Z domenami wszystko mogę tam zrobić sam, to akurat nie jest problem. Ale czasem (sporadycznie, bo to dobra firma) coś się któremuś z klientów pokaszani w webasie albo certyfikat wariuje - wtedy naprawiają mi to od ręki. Oczywiście, bywają sytuacje, że proszą o maila z autoryzowanego adresu, ale to tylko wtedy, gdy sprawdzenie jest niezbędne albo problemu nie da się załatwić od ręki.

 

miosolek: A ile masz na tego resellera do wydania? Bo jeśli jest to przedział 50-150 zł miesięcznie to nie licz na dedykowanego konsultanta pod telefonem, który wszystko załatwi (mam wrażenie, że Twoje wymagania trochę w tą stronę celują).

 

Jak być może zauważyłeś, nie wspomniałem w ogóle o cenie, nie napisałem też, że chcę tanio. Chcę porządnie i profesjonalnie, a nie u byle amatora, zajmującego się firmą w czasie wolnym od innych zajęć. Mam specyficzną, wymagającą klientelę.

 

PS. Do zeszłego roku NetArt (czyli druga największa firma hostingowa w Polsce) miała formę "jednoosobowej" działalności gospodarczej.

 

Wiem, ale mnie nie interesuje forma prawna, lecz to, czy firma to więcej ludzi niż właściciel, a to w przypadku nazwa.pl nie budziło wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak być może zauważyłeś, nie wspomniałem w ogóle o cenie, nie napisałem też, że chcę tanio. Chcę porządnie i profesjonalnie, a nie u byle amatora, zajmującego się firmą w czasie wolnym od innych zajęć. Mam specyficzną, wymagającą klientelę.

Odpowiednio więc zainwestuj - dedyk (z rozwiązań tanich i dobrych: Datahouse, eFuturo, Nephax) + administrator to i tak zapewne nieuniknione rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiednio więc zainwestuj - dedyk (z rozwiązań tanich i dobrych: Datahouse, eFuturo, Nephax) + administrator to i tak zapewne nieuniknione rozwiązanie.

 

Dokładnie jak napisałeś. Administrator to jednak droga "zabawka", dla resellera na kilka czy kilkadziesiąt nawet kont nie opłaca się zatrudniać.

Miesięczne utrzymanie dobrego admina to około 2000 złotych, a napewno takich dochodów na resellerze nie uzyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Misiolek bez obaw stwierdzam, że możemy sprostać Twoim wymaganiom. Co prawda w biurze pod nr infolinii czy telefony stacjonarnego jesteśmy osiągalni w godzinach podanych na stronie jednak Helpdesk czy e-mail jest obsługiwany do późnych godzin nocnych.

 

Zadzwoń do nas lub napisz i opisz serwer jaki byś potrzebował. Postaramy się zaprezentować ofertę spełniającą Twoje wymagania.

 

Oferta dostępna na stronie: http://hostit.pl/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jednak nie oczekuj że ktoś CI w jakieś firmie o 3 w nocy odpowie na pytanie co to jest HTML ustawiony na status Urgent.

Jeśli akurat jestem online, to nie widzę problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na forum mieliśmy niespełnionego prawnika. Teraz mamy niespełnionego właściciela resellera.

 

misiolek, a może frytki do tego? Kupujesz serwer dedykowany, zatrudniasz administratora za 3k PLNów, który będzie dostępny na każdy Twój kaprys i spisz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

misiolek, a może frytki do tego?

 

Jeśli dobre, to chętnie ;)

 

Dobrze, żarty na bok: ktoś mi tu odpisał, że jego firma jest w stanie spełnić moje wymagania, więc żebym napisał albo zadzwonił. I o taką na przykład odpowiedź mi chodziło, bez względu na to, czy rzeczywiście jest w stanie. Być może się dogadamy. Nie jestem taki straszny, jakim się może wydaję.

 

Natomiast taka odpowiedź jak Twoja - no cóż, jestem na tym forum nowicjuszem (choć w branży bynajmniej nie) i pewnie długo nie zagoszczę, ale nawet z tej pozycji sugerowałbym Ci, żebyś swoimi docinkami popisywał się w miejscach lepiej się do tego nadających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka ma być moja reakcja jak jeździsz po jednoosobowych działalnościach? Wydziwiasz i oczekujesz cudów? Nie napiszesz jaki masz budżet, więc można sądzić, iż 100 zł miesięcznie.

Ta firma nie, bo chat offline - no prawie jak wymaganie przez klienta kontaktu gg... tamta firma nie, bo telefon mi sie nie podoba, jeszcze inna firma nie bo nie zatrudnia 666 pracowników którzy będą cały dzień trzymać rękę na telefonie i czekać aż zadzwonisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże.. Ilość pracowników nie gwarantuje oczekiwanego efektu, co widzimy po home czy nazwie. Chat na stronie prawie zawsze (poza wybrykami natury i większymi masówkami) jest jak wspomniano - kontaktem dodatkowym, najczęściej służącym do zapytań o ofertę. Za średnie pieniądze cudów nie dostaniesz. Twoje wymagania są jak oczekiwanie 100% uptime - zdarza sie, ale w praktyce jest to ciężkie do utrzymania, nieraz niezależnie od sytuacji firmy i ilości pracowników, bo są sytuacje, których nie ominiesz. Poza tym weź pod uwagę, że ilość pracowników w firmie oznacza tylko o ilości jej klientów, czyli idą bardziej mass. Co do tych docinek, to się nie dziw, bo Twój temat jest conajmniej absurdalny. Polecam pójście za radami w postach wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka ma być moja reakcja jak jeździsz po jednoosobowych działalnościach? Wydziwiasz i oczekujesz cudów? Nie napiszesz jaki masz budżet, więc można sądzić, iż 100 zł miesięcznie.

 

I jeszcze mógłbym co nieco cytować, ale mi się nie chce. Piszę, że szukam resellera z cPanelem, a oferowane mi są inne. Nie wspominam ani słowa o budżecie, więc wyciągany jest wniosek, że jestem Krzyś, mam 12 lat i stówę kieszonkowego miesięcznie. No brawo, brawo, (niektórzy) panowie przedsiębiorcy. Daleko zajedziecie.

 

Ja rozumiem, że jeśli do Waszych firm zgłasza się potencjalny klient i ma pewne oczekiwania, to słyszy "A może jeszcze frytki? Co mi pan tu wydziwia?! Jest to, co jest, a jak się nie podoba, to wypad! Patrzcie, ma stówę w kieszeni i wymagania, hrabia jeden!"

 

Gratuluję Wam serdecznie zrozumienia zasad gospodarki rynkowej i podejścia do klienta.

 

PS: a resellera, spełniającego moje wymagania już mam. Szkoda tylko, że to forum nie było ani trochę pomocne w jego znalezieniu. Przemyślcie to, jak już skończycie się ze mnie nabijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominam ani słowa o budżecie, więc wyciągany jest wniosek, że jestem Krzyś, mam 12 lat i stówę kieszonkowego miesięcznie. No brawo, brawo, (niektórzy) panowie przedsiębiorcy.

Być może dlatego, że niejeden taki był co wymagał cudów, a potem się okazało, że jego budżet to 25 zł miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS: a resellera, spełniającego moje wymagania już mam. Szkoda tylko, że to forum nie było ani trochę pomocne w jego znalezieniu. Przemyślcie to, jak już skończycie się ze mnie nabijać.

 

To pochwal się która firma spełniła twoje wymagania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pochwal się która firma spełniła twoje wymagania :)

 

Powiem tyle, że jedna z firm tu obecnych. Reszta niech pozostanie moją słodką tajemnicą :) I jeszcze żyje, nie zamarudziłem jej na śmierć. Pracuję nad tym dopiero.

 

Ale ponieważ jestem nieusatysfakcjonowany ilością radości, jakiej Wam dostarczyłem moim pytaniem, zadam jeszcze jedno.

 

Czy potraficie mi polecić firmę, nastawioną przede wszystkim na sprzedaż kont resellerskich, przy czym mam na myśli strukturę cen?

 

O co mi chodzi? Otóż przeglądam różne oferty, bo moje potrzeby są dużo większe niż tylko marudzenie w supporcie :) - i widzę takie zjawisko: klient indywidualny, końcowy, kupuje w takiej firmie hosting, powiedzmy umownie, za 30 zł rocznie. Gdybym kupił w tej firmie resellera, to żeby zaoferować mojemu klientowi końcowemu taki sam hosting, musiałbym brać od niego, powiedzmy umownie, 45 zł rocznie. Każdy klient, który umie liczyć, kupi więc u źródła, a nie u mnie, zatem zostanę z tym moim resellerem na lodzie albo dopłacę do interesu.

 

Czy pomożecie mi zatem znaleźć firmę, która preferuje cenowo pośredników, a nie klientów końcowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×