Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
konrados

Hosting w USA a kwestia niskiego pinga

Polecane posty

Cześć,

 

Mam zamiar skorzystać z usług firmy hostingowej w usa. Często taki pomysł krytykujecie, mówiąc o niskim pingu na tych serwerach (w przypadku "mojej" firmy to jest 167ms). Ale tu mam pytanie: czy aby niski ping nie mówi tylko o szybkości nawiązania połączenia, a niekoniecznie o szybkości transferu po nawiązaniu tego połączenia?

 

Dla przykładu, mam stronę gdzie znajdują się 2 obrazki 3 MegaBajtowe - więc będą 3 hits - dla samej strony i dwa dla obrazków - rozumiem, że niski ping spowoduje, że samo nawiązanie połączenia w celu ściągnięcia tych trzech plików będzie o parę milisekund wolniejsze, ale samo ściągnięcie już chyba niekoniecznie tak?

 

Tak pytam, bo ciągle wszyscy mówicie o pingu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się niskim pingiem nie przejmował

 

 ping to jedno ,przepustowość  łącza to drugie.

 

167 ms do usa to nie jest zły wynik , są tacy co mają pow 500 ms

 

 

 

 

Cześć,

 

 

 

Mam zamiar skorzystać z usług firmy hostingowej w usa. Często taki pomysł krytykujecie, mówiąc o niskim pingu na tych serwerach 

 

mógłbyś podać przykład takiej krytyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

mógłbyś podać przykład takiej krytyki?

 

Nie, ostatnim razem przeglądałem to forum 3 lata temu, gdy szukałem hostingu i mi się zapamiętało.

 

Teraz znowu szukam, bo moja firma hostingowa mnie zawiodła, a porównując ceny w usa i w polsce widzę, że w usa jest jakieś dwa razy taniej.

 

W tej chwili zainteresowałem się hostgator.com - co prawda sfrustrowało mnie "unlimited bandwidth" w ich ofercie (nauczyłem się omijać takie firmy), ale dyskusja tutaj: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=992982 mnie nieco uspokoiła.

 

Wygląda wiec na to, że będzie to stosunkowo szybki serwer wirtualny, z bardzo dużym uptimem (sprawdzałem: jakiejś 99.99%) za ok. 5$.

 

Po przykrych doświadczeniach (z nie tak tanimi polskimi firmami hostingowymi) chyba ich wybiorę, martwiłem się tylko o prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O prędkość raczej nie musisz się martwić. Co do tego typu ofert, w HostNine masz teraz promocje $3.95/miesiąc (jeszcze przez 3dni15h).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że wybieranie polskich firm hostingowych jest bez sensu?

 

Zawsze myślałem w ten sposób: a zapłacę te 20zł więcej za miesiąc, będę miał serwer w Polsce, będzie szybko. A jako, że wybrałem firmę z paroletnim doświadczeniem (nie żadna firma-krzak), z pozytywnymi opiniami to tym bardziej jestem zadowolony.

 

Teraz się okazuje (po 2 latach korzystania z usług takiej firmy), że uptime to ok. 98% (czyli w każdym miesiącu, średnio aż 16 godzin witryna była niedostępna), a z drugiej strony ta tańsza, hamerykańska oferta, jest lepsza. To jakim cudem w ogóle polskie firmy hostingowe dają radę na rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakim cudem w ogóle polskie firmy hostingowe dają radę na rynku?

Dają radę, ponieważ nie wszyscy mają taki uptime :) Poza tym sporej liczbie ludzi zależy jednak na lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dają radę, ponieważ nie wszyscy mają taki uptime

 

W ciągu ostatnich paru lat miałem styczność z ok. 5 firmami hostingowymi w Polsce. Z wyjątkiem tych najdroższych, np. home.pl. Pady czy wolne działanie serwera zdarzało się jak dla mnie za często - miej więcej raz na miesiąc był wielogodzinowy pad.

 

Mam tego trochę powyżej uszu. Sprawdziłem opinie dotyczące amerykańskich firm - godaddy czy właśnie hostgator - ludzie mają kupę problemów - np. powolny support, czy problemy z załadowaniem (jedynie! :) ) 500 MB pliku sql. Ale nie widzę wrzasków typu: serwer padł!!!! Już wczoraj!!!!

 

Oni chyba są po prostu bardziej do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni chyba są po prostu bardziej do przodu :)

Wykłeś korzystać z masówek, natomiast mniejsze firmy (np. te nasze z wht) w większości nie mają takich problemów i posiadają grono zadowolonych klientów. Koniec OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze ja sie wypowiem bo wiem cos o pingach z wlasnego doswiadczenia. Otoz mialem ja pewnego czasu dosc mocny serwer z laczem 1gbps w najlepszej serwerowni jaka uwazam na terytorium stanow (softlayer). Niestety bylem zmuszony zrezygnowac wlasnie przez pingi. Sprawa laczenia sie kilka set ms wiecej to nie jest jakos specjlanie zauwazalna natomiast samo pobieranie pliku z takiego serwera w usa to juz fajne nie jest. Predkosci w przegladarce od 20 kb/s - 45 kb/s akceleratorem jak IDM udalo mis ie wyciagnac moje 1 MB z neosyardy ale predkosci wyahcly sie od 125kb/s do 90 kb/s i tak przez caly czas pobierania to skakalo co wiazalo sie z tym ze plik 100 mb ktory zwykle sicga sie jakos 11-12 minut sicgal sie 13-14 minut przy wiekszych plikach oblicz sobie roznice. Jezeli nie masz zmiaru hostowac tam jakis duzych tresci (powiedzmy powyzej 20- 30 mb) to taki serwer jak najbardziej moze ci sluzyc i bedziesz zadowolony natomiast jezeli cos powyzej tego to daj sobie spokuj.

Wiem ze tak troche ogolnie polecialem z moich przykladem ale z tego co widze to nikt nie napisal nic sensownego o "tych" pingach co ponoc wszyscy o nich pisza :)

 

PS. widze ze piszesz o hostingach za 5 $ :) Juz przejechalem sie na niejednym takim. Z drugiej strony bez sensu jest wytkupywac cos w usa w pl dostaniesz podobnie a tak ju zupelnie abstrachujac od tematu skoro rozgladasz sie za hostingiem za 20-30 zl to raczej nie myslisz o niczym powaznie bo na takim czyms nic powaznego raczej nie zrobisz. Tyle ode mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z HostGator'a i H9 korzysta wiele osób i jest zadowolonych :) Wszystko zależy od tego co sie hostuje i czego sie wymaga od hostera. W takich groszowych sprawach z pewnością jest to dobra opcja, ale można dołożyć pare złotych i mieć w Polsce. Na WHT jest sporo firm, których oferta Cie zadowoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie na wspomnianym forum: http://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=992982 jakiś człowiek powiedział, że serwis mający ok. 5000 unikalnych userów/dobę na pewno przekroczy limit CPU... Mi się tam wydawało, że 5000 to raczej bardzo skromna liczba. Skrypty są dobrze zoptymalizowane. Co myślicie, 5000 uu/24h to niby za dużo jak na wirtualny serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na serwer za 5$ to dla niego zdecydowanie za duzo. 5 tys dziennie to juz spory ruch z takim ruchem mozna juz sie pokusic o jakas agencje reklamowa na stronie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na serwer za 5$ to dla niego zdecydowanie za duzo. 5 tys dziennie to juz spory ruch z takim ruchem mozna juz sie pokusic o jakas agencje reklamowa na stronie ;)

 

Agencję reklamową? Taki ruch przynosi ok. 60$ miesięcznie z adsense. Ledwo na piwo starcza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od strony , umieszczenia reklam itd. to ze ty przy takim ruchu wyciągasz 60$ to nic nie znaczy inny przy takim ruchu ywciganie ze 180$. Pisalem o agencji dlatego ze od progu 150-160 tys userow miesięcznie przyjmują agencje, niektóre nawet jeszcze niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skoro już o tym gadamy, to znasz jakąś "agencję reklamową"? Najlepiej w usa?

Bo jak do tej pory, strony pieniężyłem tylko za pomocą adsense, więc chętnie bym się tą tematyką zainteresował.

 

Jak w googlu wpisałem "internet ad agency" to jakieś śmieszne, źle wykonane strony się pokazały z pagerankiem==1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×