Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Lan Hikari

Pobieraczek.pl

Polecane posty

Witajcie,

Dzisiaj mój ojciec zauważył na jednym ze swoich mailów wiadomość od pobieraczka, znana przez większość ludzi gadka "przedsądowe" wyciągnięcie stówki. Akceptacja regulaminu jest niby umową. Ciekawe, że ponoć pobieraczek nie udostępnia plików a jedynie ma funkcje rejestracji (za to głowy sobie uciąć nie dam, tak słyszałem). Zauważyłem również starego newsa na webhosting.pl

http://webhosting.pl/Pobieraczek.pl.pozwie.internautow.ktorzy.nie.chca.placic.abonamentu?page=1

Co sądzicie na ten temat? Ponoć nikt jeszcze nie został pociągnięty do sądu, a firma ciągle z osób, które przestraszyły się maila. W internecie wszyscy piszą, że to ściema i że firma nie istnieje. Stat.gov.pl twierdzi inaczej (firma istnieje od wrzesnia 08). Działają w pełni legalnie? Płacić, nie płacić czy czekać na wyjaśnienie się sytuacji co zrobić.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z "abonamentem" w pobieraczku skończy się pewnie podobnie jak swego czasu wymuszanie/wyłudzanie przedłużeń w domeny.pl. Ja w domeny.pl nie dałem się naciągnąć i mam spokój, więc działający na granicy prawa pobieraczek też raczej wiele nie ugra. Zrobili nagonkę, licząc na szybką kasę, ale myślę, że po wk**wieniu paru tysięcy ludzi będą musieli odpuścić - po odpowiednich donosach UOKiK, policja, prokuratury, ZAiKS i inni dobiorą im się do tyłków na tyle skutecznie, że nie wystarczy im czasu na walkę z internautami ;)

 

Poza tym każde "przedsądowe" itp. musi zostać wysłane na papierze jako list polecony za potwierdzeniem odbioru. E-mail nie jest formą zobowiązującą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Oni zarabiają tylko na naiwnych co się przestraszyli i boją się, że info dojdzie do mamusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisz jeszcze do sygnaturki "i czytania ze zrozumieniem" ;)

 

Masz coś na myśli? .. NA cholerę cytujesz urywki . Wiem co było wcześniej napisane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie domeny.pl straszyły 2 lata, pomogło jak zadzwoniłem do nich i powiedziałem że jadę do Krakowa, a mam kilka kilometrów i skopię im (wiadomo co), jak jeszcze raz wyślą mi ten chory list z groźbami. Pomogło.

 

A ty nie przejmuj się mailami, czy listami od pobieraczka. Choć uważam że są czyści, a problem ma ten co nie czyta regulaminu.  To żaden normalny sąd nie każe ci płacić za konto u nich. Takich tematów jest setki, nie ma się czym przejmować. A sądem to oni sobie mogą straszyć, każdy może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×