Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

VPS a responsywność aplikacji

Polecane posty

Witam,

 

chciałbym zapytać czy vps zwiększy responsywność aplikacji. W skrócie chodzi o to, że mam aplikację do użytku wewnętrznego (na ogół 2-3 osoby z niej korzystają) - jest to aplikacja webowa z dużą ilością ajax'u.

 

To co chciałbym uzyskać to jak najszybsze działanie tych elementów ajaxowych. Zastanawiam się czy lepszym wyborem będzie:

- dobre konto na hostingu współdzielonym

- tani vps o minimalnych parametrach

 

Na chłopski rozum to wydaje mi się, że jakiś najtańszy vps w Polsce np. Ionic byłby lepszy, bo na pewno 2 osoby go nie będą zamulać a mam dedykowaną moc tylko dla siebie. Teoretycznie więc nie powinno stać się tak, że ktoś na hostingu współdzielonym zamula wszystkich w około. Tylko czy tak jest w rzeczywistości? Może jednak osoby na vps mimo rozdzielenia wchodzą sobie "w paradę".

 

Na hostingu współdzielonym np. od kei/iq aplikacje ajaxowe z reguły chodzą mi bardzo sprawnie, ale raz na jakiś czas coś (może to jednak kłopoty na łączu) sprawia, że trzeba 2-4 sekundy poczekać na odpowiedź.

 

Jak uważacie - co będzie w tych warunkach lepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak dużo zasobów potrzebuje to oprogramowanie.

I nie koniecznie słaby VPS musi być lepszy od konta hostingowego. Jeden VPS z małą ilością RAM musi obsłużyć wiele usług jednocześnie FTP, HTTP, MySQL i do tego oprogramowanie doinstalowane przez użytkownika - to może nie wystarczać.

Wg mnie powinieneś zamówić konta testowe w kilku firmach, przetestować jak sobie serwery dają radę z Twoją aplikacją i dopiero wtedy się zdecydować.

Większość firm oferuje bezpłatny okres testowy, w przypadku VPS też się zdarzają. Poszukaj, przetestuj i dopiero wtedy się zdecyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×