Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
prezes-konin

po zmianie serwera komputer nie wyświetla stron

Polecane posty

Witam, 

 

mam następujący problem, który muszę jak najszybciej rozwiązać.

 

udostępniam kawałek swojego hostingu pewnej organizacji. Kilka dni temu przeniosłem się z cal.pl do glowanet.pl.  Po przeniesieniu wszystko jest ok, na wszystkich komputerach wszystko działa. Tylko nie w tej organizacji.  Na komputerach w ich biurze nie chodzą w ogóle te strony po zmianie serwera. Od zmiany delegacji dns minęły już ze dwie doby, na wszystkich możliwych komputerach jest wszystko ok, tylko u nich nie działa...

 

Co może być przyczyną? będę wdzięczny z szybką pomoc,  bo ta organizacja mnie naciska żebym coś z tym zrobił bo nie mają dostępu do poczty.... a pilnie potrzebują... 

 

 

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech przeczyszczą systemowy cache DNS (teoretycznie system robi to przy każdym starcie, ale może u nich jest inaczej). Ewentualnie siedzą za jakimś proxy, które nie odświeża DNSów lub robi to b. rzadko, w tym przypadku odświeżenie DNSów na proxy załatwi sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech przeczyszczą systemowy cache DNS (teoretycznie system robi to przy każdym starcie, ale może u nich jest inaczej). Ewentualnie siedzą za jakimś proxy, które nie odświeża DNSów lub robi to b. rzadko, w tym przypadku odświeżenie DNSów na proxy załatwi sprawę.

 

 

 

 

tak właśnie myślałem, że coś w tym stylu, zdziwiło mnie tylko, bo spod starego serwera są strony jeszcze nie usunięte, więc sądziłem że jeżeli chodziłoby o dns to by wyświetlał strony jeszcze ze starego serwera, ale zobaczymy czy pomoże.

 

 

dzięki za odpowiedź...

 

 

 

 

p.s.: systemowy cache czyści się poprzez:  ipconfig /flushdns,   tak?

 

a odświeżenie na proxy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, systemowy cache czyści się przez ipconfig /flushdns

A co do proxy - albo czekasz albo prosisz admina o odświeżenie.

Swoją drogą ciekawe jest to, że na starym serwerze strony jeszcze są na w firmie nie otwierają się strony.

Spróbuj wprowadzić adres Twojej strony tutaj: http://anonymouse.org/anonwww.html

i zobacz czy śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyczyszczenie systemowego nie pomogło, a przez anonymouse chodzi...

 

co robić?

 

 

 

edit: na jednym komputerze wyświetla się, że "przekroczono limit czasu połączenia", "a na drugim, że "połączenie sieciowe zerwane podczas negocjacji", czy coś w tym stylu...

 

 

 

edit2: przez chwile działało, dosłownie dwa wczytania strony, już się ucieszyłem, i z powrotem lipa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A puść tracert'a do Twojej strony (w win XP start -> uruchom -> wpisz CMD i wciśnij enter; w vista/7 po prostu start i wpisz cmd i enter).

Wpisujesz: tracert adres-strony.pl i wciskasz enter

Przy okazji zobacz, czy wyświetla się ip nowego serwera czy starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany... ściągnęli informatyka, okazało się,że ip ich routera było banowane przez niektóre serwery, m.in ten...

 

reset routera pomógł... 

 

wielkie dzięki za wszelkie wskazówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×