Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wontroba

VPS 4 z IQ vs dedyk z OVH

Polecane posty

Witam, korzystam z serwera VPS firmy IQ, Managed 4

http://www.provps.pl/managed_vps.vps

 

i nie do końca jestem zadowolony / zastanawiam się czy w zbliżonej kwocie 468 zł netto nie lepiej wybrać serwera dedykowanego z oferty OVH

http://www.ovh.pl/produkty/eg_max.xml

 

czy ktoś obyty w temacie, bądź mający doświadczenie z tymi serwerami mógłby napisać czy warto sie przenosić?

dla mnie laika, na oko przeglądając parametry ovh wygląda lepiej w tej samej cenie, ale chciałbym prosić o wasze opinie. dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko zobacz, że w ovh.pl dostajesz serwer typu root i sam nim zarządzasz, a w IQ masz już zarządzany przez nich, kopie zapasowe itd.

W ovh.pl dostajesz czysty system i radź sobie sam Pan :) Chyba, że wynajmiesz jeszcze administratora zewnętrznego do zarządzania owym serwerem, a to koszt od ~200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę jak porównanie autobusu do własnego auta przed domem bez prawa jazdy. Niby też ma koła i pojedzie, tylko co z tego skoro potrzebujesz jeszcze kierowcę?

 

Btw dlaczego nie jesteś zadowolony z IQ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W OVH dostaniesz gratis tragiczny support wymieniający dyski w 12h :)

 

Pewnie nie uwierzysz, ale na Twoim (moim :) )serwerze wymienili dyski w 15 minut po tickecie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Może źle się wyraziłem, że nie jestem zadowolony z IQ, zabrzmiałoby to krzywdząco bo firma klasa, support szybki itd. po prostu porównując tak podstawowe zasoby jak pamięć dwukrotnie większa itd zacząłem się zastanawiać...

 

Gdyby ceny dedykowanych w IQ były niższe, nawet by mi ta myśl o zmianie firmy nie powstała. Jednakże od 700 wzwyż wydaje się sporą ceną.

 

Trochę jak porównanie autobusu do własnego auta przed domem bez prawa jazdy. Niby też ma koła i pojedzie, tylko co z tego skoro potrzebujesz jeszcze kierowcę?

 

czyli, gdyby nie patrzyć na koszt admina, Twoim zdaniem te serwery mają się jak "autobus do samochodu" ? = różnica w mocy spora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×