Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
48m

[vps] Proszę o ofertę na serwer VPS z obsługą

Polecane posty

Prosiłbym o oferty dla serwera VPS wraz z obsługą. Obecnie posiadamy dedykowany w OVH z administratorem, chcemy zmienić, ale nie będę wchodził w szczegóły dlaczego :P

 

Obsługa powinna dotyczyć konfiguracji całości, dostosowania pod wymagania skryptów (udostępnię informacje jak jest serwer obecnie skonfigurowany), ustawienie poczty (raptem 4 konta e-mail), ustawienia tworzenia kopii. Standardowo po ustawieniu wszystko działało dobrze prawie rok czasu na dedykowanym i nie były potrzebne żadne ingerencje oprócz standardowych aktualizacji.

 

Mamy 2 serwisy na Joomla i komponencie Jomsocial (ponoć bardzo zasobożerne).

 

Baza MySQL jednego: 50MB (ten ma do 50k odsłon m-c), drugiego (ten ma 100k odsłon m-c) 29MB.

Łącznie zajmują ok 5GB. Transfer na podstawie AW stats tego częściej odwiedzanego 7-8GB/dzień (coś dziwnie dużo?).

Linki do nich oczywiście podam na PW jeśli pojawi się takie pytanie.

 

Testowo puściłem kopie słabszego serwisu na standardowym wirtualnym hostingu Dreamhost i wszystko działało prawidłowo - jeżeli by odpowiednio okroić zasobożerność (dodatkowe moduły z głównej i podstron) to pewnie i tam by działał. Serwisy przeniosę sam (jak mam dostęp do SSH podstawowe rzeczy wykonuję).

 

Zależy mi na szybkim czasie dostępu. Wymagana też faktura VAT. Proszę o odpowiedzi podając konfigurację sprzętową i cenę wraz z ceną opieki nad takim serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o oferty dla serwera VPS wraz z obsługą. Obecnie posiadamy dedykowany w OVH z administratorem, chcemy zmienić, ale nie będę wchodził w szczegóły dlaczego :P

 

Obsługa powinna dotyczyć konfiguracji całości, dostosowania pod wymagania skryptów (udostępnię informacje jak jest serwer obecnie skonfigurowany), ustawienie poczty (raptem 4 konta e-mail), ustawienia tworzenia kopii. Standardowo po ustawieniu wszystko działało dobrze prawie rok czasu na dedykowanym i nie były potrzebne żadne ingerencje oprócz standardowych aktualizacji.

 

Mamy 2 serwisy na Joomla i komponencie Jomsocial (ponoć bardzo zasobożerne).

 

Baza MySQL jednego: 50MB (ten ma do 50k odsłon m-c), drugiego (ten ma 100k odsłon m-c) 29MB.

Łącznie zajmują ok 5GB. Transfer na podstawie AW stats tego częściej odwiedzanego 7-8GB/dzień (coś dziwnie dużo?).

Linki do nich oczywiście podam na PW jeśli pojawi się takie pytanie.

 

Testowo puściłem kopie słabszego serwisu na standardowym wirtualnym hostingu Dreamhost i wszystko działało prawidłowo - jeżeli by odpowiednio okroić zasobożerność (dodatkowe moduły z głównej i podstron) to pewnie i tam by działał. Serwisy przeniosę sam (jak mam dostęp do SSH podstawowe rzeczy wykonuję).

 

Zależy mi na szybkim czasie dostępu. Wymagana też faktura VAT. Proszę o odpowiedzi podając konfigurację sprzętową i cenę wraz z ceną opieki nad takim serwerem.

 

Witam

 

z naszej oferty proponuje serwerek vps oferta serwer 3 http://www.freecast.pl/cart.php?gid=27

 

Administracja serwerem w naszej firmie jest darmowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Freecast, użytkownik 48m, napisał, że jego serwisy potrzebują 7-8GB dziennie, Ty poleciłeś mój swój serwer VPS z transferem 80GB miesięcznie, więc to ma się nijak do prośby 48m. (źle spojrzałem)

 

Najlepiej by było podbić do IQ.pl, gdzie na prawdę mają dobre VPSy, jednak za drogo, wystarczy dołożyć i mieć w Hetznerze dobry serwer dedykowany (tylko opłata instalacyjna jest minusem tego rozwiązania).

 

W Polsce trzeba dosyć dużo wydać na dobrego VPSa, serwer dedykowany. Może webh.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech jest bardzo dobra lokalizacja, szczególnie w Hetznerze, wiem coś o tym.

 

A do autora tematu, to właśnie lepiej kupić VPSa w Niemczech, bo dostanie więcej transferu i lepsze parametry niż w Polsce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :)' timestamp='1287155584' post='221054]

Witam

 

z naszej oferty proponuje serwerek vps oferta serwer 3 http://www.freecast.pl/cart.php?gid=27

 

Administracja serwerem w naszej firmie jest darmowa :P

 

Lolek czyli mam rozumieć że wszystkie VPS-y są z administracją ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :)' timestamp='1287167359' post='221074]

Tak

 

Ja przez Ciebie Lolek będę musiał firmę zamknąć, jak takie oferty będziesz dawał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomyłka - w 200GB transferu miesięcznie się zmieści (z zapasem). Przepraszam - mój błąd, liczone było z innymi serwisami, które zostaną przeniesione gdzie indziej.

 

W takim przypadku oferta Freecast.pl wygląda ok. Jak z kopiami zapasowymi? Otrzymałem również inne oferty na PW. Cenowo akceptowalne :P W takim przypadku chętnie wezmę jeszcze panel Direct Admin.

 

Nie mam pojęcia jaka ilość RAM wystarcza dla takich (jakby nie patrzeć małych) serwisów. Na naszym dedykowanym obecnie jest 8GB. RAM ma duże znaczenie?

 

U siebie korzystamy dodatkowo z Jabbera, rozumiem, że na VPS również bez problemu można było by go zainstalować, konta założyło by się po prostu od nowa.

 

W każdym razie poczekam jeszcze do poniedziałku, wtorku i coś na pewno wybiorę. Dam znać w temacie jaka to firma po ostatecznych przenosinach serwisów. Oferty oczywiście można ciągle podsyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pomyłka - w 200GB transferu miesięcznie się zmieści (z zapasem). Przepraszam - mój błąd, liczone było z innymi serwisami, które zostaną przeniesione gdzie indziej.

 

W takim przypadku oferta Freecast.pl wygląda ok. Jak z kopiami zapasowymi? Otrzymałem również inne oferty na PW. Cenowo akceptowalne :P W takim przypadku chętnie wezmę jeszcze panel Direct Admin.

 

Nie mam pojęcia jaka ilość RAM wystarcza dla takich (jakby nie patrzeć małych) serwisów. Na naszym dedykowanym obecnie jest 8GB. RAM ma duże znaczenie?

 

U siebie korzystamy dodatkowo z Jabbera, rozumiem, że na VPS również bez problemu można było by go zainstalować, konta założyło by się po prostu od nowa.

 

W każdym razie poczekam jeszcze do poniedziałku, wtorku i coś na pewno wybiorę. Dam znać w temacie jaka to firma po ostatecznych przenosinach serwisów. Oferty oczywiście można ciągle podsyłać.

 

Oferta podesłałem na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zapoznać się z naszą ofertą Hostingu Dedykowanego – w ofercie konta HD_25 usługa oparta jest o serwer VPS. Do konta w standardzie klient otrzymuje zainstalowanego i skonfigurowanego DirectAdmina – panel administracyjny. Konta objęte są administracją w zakresie instalacji i aktualizacji oprogramowania serwerowego oraz monitoringu konta. Konta HD_25 znajdują się na serwerze na którym nie ma zainstalowanych serwerów gier i radowych – wyłącznie konta dostarczające strony internetowe.

 

 

Konto HD_25

 

Serwer = VPS

CPU min = 700MHz

CPU max = 2800MHz

RAM min = 512MB

RAM max = 1024MB

Dysk twardy = 20GB

Transfer = 400GB

Adresy IP = 2szt

Panel = DirectAdmin

Backup FTP = 5GB

Łącze = 100 mbps

 

http://www.hosting-dedykowany.pl

 

Faktur VAT nie wystawiamy ale klient otrzymuje Invoice które również podlega rozliczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tym obrażać to sobie możesz kumpli z podwórka nie mnie młodziutka firma która ma 2 lata ;)

 

Zerknij w nasze opinie jedna z naszych opinii świadczy o tym jaki poziom reprezentuje nasza administracja

 

i proszę zamilcz bo wypisujesz bzdury jesli w taki sposób zamierzasz zniszczyc konkurencie to raczej ci sie to nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×