Skocz do zawartości
przekop

strona firmowa + mailing

Polecane posty

Witam wszystkich.

Na wstępie powiem, że uważam się za laika ;)

 

Szukam hostingu pod stronę małej firmy. Ruch i waga samej strony nie będą duże. Wszystko dopiero będzie powstawać, więc trudno mi określić jakieś konkretne parametry. Całość ma działać na Joomla, ale bez większych wodotrysków, facebooków, widgetów. Może z czasem powstanie newsletter.

 

Myślę, że wszystkie podstawowe oferty hostingu zaspokoją moje potrzeby. Dodatkowo zależy mi jednak na:

 

- lokalizacji serwerów w Polsce

- autoresponderach z obsługą polskich znaków (wyczytałem, że niektórzy mają z tym problem)

- możliwości podpięcia wielu domen jednocześnie, również do rożnych katalogów

- rozsądnych cenach domen i przedłużeń

- szyfrowanym dostępie do ftp, panelu zaplecza i poczty

- limicie skrzynek pocztowych nie mniejszym niż 20

- limicie maila nie mniejszym niż 10MB

- limicie wysyłanych maili nie mniejszym niż 1000/h

 

Z tym ostatnim punktem wiąże się dodatkowa prośba. Do tej pory pracownicy biura rozsyłali korespondencje seryjną z Office'a. Szukam wygodniejszego rozwiązania. Maile były wysyłane do klientów firmowych i instytucji kilka razy w miesiącu. Małe prawdopodobieństwo, że adresat będzie na o2, onet lub gmail. Jednorazowo dotyczy to kilku tysięcy maili, ale wszystko nie musi wyjść o konkretnej i tej samej godzinie. Nadawcą jest zawsze konto imienne lub np. biuro nigdy noreply@.

Widziałem w niektórych ofertach listy mailingowe. Być może to wystarczy? Nie wiem tylko jak wtedy zarządzać adresatami. Wysyłka jest za każdym razem kierowana do inne części kontaktów. Nie chciałbym zatkać serwera pocztowego lub trafić na listę spamerów.

Z innych postów wyczytałem, że polecacie rozwiązania typu Inout Mailing List Manager, phplist, pommo. Dema wszystkich wyglądają ciekawie. Jednak warunkiem hostingu byłoby dodatkowo przygotowanie tego dodatku przez firmę hostingową.

 

Proszę o oferty z orientacyjnymi cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Na wstępie powiem, że uważam się za laika :)

 

Szukam hostingu pod stronę małej firmy. Ruch i waga samej strony nie będą duże. Wszystko dopiero będzie powstawać, więc trudno mi określić jakieś konkretne parametry. Całość ma działać na Joomla, ale bez większych wodotrysków, facebooków, widgetów. Może z czasem powstanie newsletter.

 

Myślę, że wszystkie podstawowe oferty hostingu zaspokoją moje potrzeby. Dodatkowo zależy mi jednak na:

 

- lokalizacji serwerów w Polsce

- autoresponderach z obsługą polskich znaków (wyczytałem, że niektórzy mają z tym problem)

- możliwości podpięcia wielu domen jednocześnie, również do rożnych katalogów

- rozsądnych cenach domen i przedłużeń

- szyfrowanym dostępie do ftp, panelu zaplecza i poczty

- limicie skrzynek pocztowych nie mniejszym niż 20

- limicie maila nie mniejszym niż 10MB

- limicie wysyłanych maili nie mniejszym niż 1000/h

 

Z tym ostatnim punktem wiąże się dodatkowa prośba. Do tej pory pracownicy biura rozsyłali korespondencje seryjną z Office'a. Szukam wygodniejszego rozwiązania. Maile były wysyłane do klientów firmowych i instytucji kilka razy w miesiącu. Małe prawdopodobieństwo, że adresat będzie na o2, onet lub gmail. Jednorazowo dotyczy to kilku tysięcy maili, ale wszystko nie musi wyjść o konkretnej i tej samej godzinie. Nadawcą jest zawsze konto imienne lub np. biuro nigdy noreply@.

Widziałem w niektórych ofertach listy mailingowe. Być może to wystarczy? Nie wiem tylko jak wtedy zarządzać adresatami. Wysyłka jest za każdym razem kierowana do inne części kontaktów. Nie chciałbym zatkać serwera pocztowego lub trafić na listę spamerów.

Z innych postów wyczytałem, że polecacie rozwiązania typu Inout Mailing List Manager, phplist, pommo. Dema wszystkich wyglądają ciekawie. Jednak warunkiem hostingu byłoby dodatkowo przygotowanie tego dodatku przez firmę hostingową.

Proszę o oferty z orientacyjnymi cenami.

 

Nikt nic nie wpisał, PMa też nie dostałem. Czy to są duże wymagania? Przecież ja nie chcę tego za darmo. Skreślam dodatkowo końcówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- limicie wysyłanych maili nie mniejszym niż 1000/h

 

Żaden porządny hosting współdzielony nie da Ci takiego limitu, no chyba że jakaś firma z allgero.

Jest to dość duży limit, możesz jednak wziąć sobie VPS`a i tam ustawić ten zakres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to nie lepiej wziąć konto www, w jednej z firm - unixstorm.org, webh.pl. Ważne, żeby można było zarządzać DNSami domeny, a następnie przekierować pocztę na Google Apps?

 

Zarejestrować się na http://www.google.com/apps, podpiąć firmową domenę, tam otworzyć konta pocztowe i mieć ZAWSZE sprawną pocztę? Jak będziemy chcieli przenieść stronę do innej firmy, to wystarczy znów zmienić MX poczty i działa, a maili możesz nieskończenie wiele wysyłać :)

 

Ja mam tak zrobione na jednej domenie i działa wyśmienicie, nie obciążam VPSa pocztą, a wiadomości przychodzą na spersonalizowanego Gmaila w mojej domenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden porządny hosting współdzielony nie da Ci takiego limitu, no chyba że jakaś firma z allgero.

Jest to dość duży limit, możesz jednak wziąć sobie VPS`a i tam ustawić ten zakres.

 

 

A jakie limity maili są standardem? A jeśli bym to rozłożył w czasie? Jakie są limity dzienne? Dodam jeszcze, że dotychczas działało to na home.pl i nie zgłaszali zastrzeżeń. Rozmawiałem z osobą mającą hosting w kei.pl i podobno ich bok też nie maił problemu z takimi ilościami.

 

Słowo hosting oznacza od razu współdzielony? :) Przecież pisałem, że jestem laikiem. Ale czy na serwerach VPS nie trzeba samemu wszystkiego stawiać? Istnieją oferty VPS z gotowym zapleczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na VPSach trzeba wszystko samemu sobie ustawiać, konfigurować, bawić się w to. Są VPSy z administracją, ale one są nieco droższe.

 

Według mnie to najlepsze rozwiązanie, żeby dodać domenę do Google Apps i nie mieć problemów z mailami, bo 'x' firma nie pozwala na wysyłanie takiej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×