Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kris248

Komputer w siecie jako serwer...

Polecane posty

Witam wszystkich,

Mam dosyć szybkie łącze w firmie(DSL) dlatego chciałbym "postawić" serwer dla własnych (firmowych) potrzeb... Nie wiem co zrobić aby serwer podłączony do sieci był widoczny w internecie tzn. na całą sieć jest tylko jeden ip, nie wiem natomiast czy jest jakiś zewnętrzny ip tego danego komputera (serwera). Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze sie przyznam ze czytalem 3 razy Twoj post i nadal nie do konca wiem o co Ci chodzi.

 

ale jezeli chodzi Ci o to zeby uslugi na serwerze byly widoczne z zewnatrz to musisz przekierowac porty na routerze (ewentualnie umiescic go w strefie zdemitaryzowanej, co jest wygodniejsze ale mniej bezpieczne). jak chcesz zeby byl widoczny tylko w Twojej sieci w firmie to wystarczy ze nie przekierujesz portow na routerze dsl...

 

Pozdrawiam Viroos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to mo chodzilo... Dzieki!

 

Po pierwsze radziłbym się zastanowić czy powinieneś się na to brać, skoro nie znasz takich podstaw... i piszę to bez złośliwości. :)

 

Jeśli chodzi o pytanie to napisz dokładnie jak wygląda ta sieć, przede wszystkim co jest routerem (czy modem DSL z włączoną funkcjonalnością NAT, jakiś router sprzętowy, normalny serwer etc.). Bez tego nie da się odpowiedzieć sensownie (można tylko strzelać :>).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×