Skocz do zawartości
bulczas

[dedyk/vps] duży projekt

Polecane posty

Witam,

 

pracuje nad dość dużym projektem, będę do tego potrzebować dwóch dedyków - jeden na aplikacje (php/js) drugi na sql (postgresql).

Dane będą spływać do bazy 24/7 z około (na początku) 100 zdalnych terminali - dane nie duże ale dużo :P -> ok 10kb/5s/1 terminal.

Dane które spłyną do bazy bedą przetworzone i wyświetlone u użytkownikach na ekranach (1 terminal - 1 user).

 

Nie mam pomysłu jakie maszyny, łącza wybrać (przepustowość vs. transfer) i dostawce wybrać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką lokalizacją jest Pan zainteresowany?

 

myślałem o PL bo na starcie 100% klientów będzie z PL - a aplikacja ma charakter mocno sieciowy więc uważam że jednak w PL jest zagwarantowany lepszy transfer - ale może się mylę, jeśli tak to prosze mnie przekonać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połączenie Polska - Niemcy nie jest złe, a tam w dobrej cenie na serio porządne łącza są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naprawdę dziękuje wszystkim za info te na forum jak i te na priv-ie lecz liczyłem bardziej na pomoc a nie tylko wiadomości typu: "prosze się zapoznać..."

z jedną osobą sobie trochę porozmawiałem na gg - dzięki - ale reszta.. same oferty, liczę bardziej na pomoc, znam troche rynek i wiem jakie m/w pakiety oferują firmy, bardziej mi chodzi o dobór właściwego sprzętu i sieci.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dane będą spływać do bazy 24/7

 

Jeśli ma to być poważny projekt, proponowałbym kupić własny sprzęt, spiąć gigabitem via sieciówki lub switch i podziałać z kolokacją.

Lub znaleźć isp który to umożliwi na dedykach (by ominąć niepotrzebne współdzielone urządzenia sieciowe).

ok 10kb/5s/1 terminal.

 

Czyli łącza stosunkowo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×