Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tabi19

Domowy serwer jako Access Point (RT2400)

Polecane posty

No więc posiadam starego PC (AMD Duron 800 MHZ, 320 MB RAM, jakaś grafa 32MB, dysk 20GB). Stworzyłem z tego PC swego rodzaju domowy serwer dedykowany, który służy mi przede wszystkim do wymiany plików między komputerami oraz jako router. No właśnie, router.. Na początek PC był skonfigurowany jako router "kablowy" (ethernet), połączyłem go z innymi komputerami w domu (inny PC oraz laptop) i wszystko działało ok.

 

Niedawno wygrzebałem starą kartę wifi RT2400, wsadziłem do PC-routera, wkręciłem antenę i chciałem stworzyć sobie domowego Access Pointa.. Ogólnie wszystko udało się skonfigurować (tj. Hostapd, Dhcp), skompilowałem jakieś nieoficjalne sterowniki do tej mojej karty.. Uruchomiłem wszystko, po długich staraniach nie było już żadnych błędów od strony hostapd (które także skompilowałem, nie instalowałem z repozytoriów).. Pożyczyłem od znajomego Wifi pod USB, podłączyłem pod laptopa, zainstalowałem sterowniki.. Skanuję sieci.. Wykryło ich 4, w tym moją smile.png No więc klikam "Połącz", wpisuję hasło, a tutaj błąd, że nie może się połączyć z siecią.. Dzisiaj jeszcze jeden znajomy przyszedł z PSP i niestety tutaj też był błąd nt. połączenia z siecią..

 

System: Debian 5.0 'lenny'

Kernel: 2.6.32-bpo.4-486

Karta sieciowa (wifi) w PC-routerze: RT2400

Hostapd: 0.7.coś (najnowsze)

 

/etc/network/interfaces

 

 

 

/etc/dhcp3/dhcpd.conf

 

 

 

/etc/hostapd.conf

 

 

 

hostapd -dddd /etc/hostapd.conf zwraca:

 

 

 

Co zrobić ? Co zmienić, aby dało się połączyć ? Wszystkie regułki w iptables wyczyściłem na czas testów..

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta WiFi nie uszkodzona ?

 

Raczej nie, skoro sieć jest widoczna w sieci, poza tym karta działała wcześniej jako "klient" i było wszystko ok..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

up, co ty pleciesz ? od kiedy to problemy rozwiązuje się reinstalacją serwera ???

 

 

Wykryło ich 4, w tym moją smile.png No więc klikam "Połącz", wpisuję hasło, a tutaj błąd, że nie może się połączyć z siecią.. Dzisiaj jeszcze jeden znajomy przyszedł z PSP i niestety tutaj też był błąd nt. połączenia z siecią..

 

 

No to upewnij się jaka jest autoryzacja i system zabezpieczeń na wifi, czy przypadkiem karta nie pracuje tylko jako klient, może nie może być AP, czy może ad hoc pomoże itd itd

 

No i sprawdź co Ci mówią logi w momencie odrzucania klienta. (laptopa z wifi czy tam psp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sprawdź co Ci mówią logi w momencie odrzucania klienta. (laptopa z wifi czy tam psp)

 

AP jest na pewno ON, bo pisze mi w ustawieniach karty na PC-routerze "Mode: Master"..

Na ad-hoc'u jest dokładnie to samo, co z AP..

 

Logi z Wpa Supplicant na Win XP (lapek):

 

Trying to associate with SSID 'grzechu'

Trying to associate with SSID 'grzechu'

CTRL-EVENT-SCAN-RESULTS

CTRL-EVENT-BSS-REMOVED 7 00:4f:62:17:84:8d

CTRL-EVENT-SCAN-RESULTS

CTRL-EVENT-BSS-REMOVED 5 00:21:27:fb:d6:d9

CTRL-EVENT-SCAN-RESULTS

Trying to associate with SSID 'grzechu'

CTRL-EVENT-BSS-ADDED 8 00:0c:42:39:ad:f2

CTRL-EVENT-SCAN-RESULTS

Trying to associate with 00:80:c6:e8:a0:d4 (SSID='grzechu' freq=2427 MHz)

CTRL-EVENT-SCAN-RESULTS

Trying to associate with 00:80:c6:e8:a0:d4 (SSID='grzechu' freq=2427 MHz)

Authentication with 00:80:c6:e8:a0:d4 timed out.

Trying to associate with SSID 'grzechu'

Trying to associate with SSID 'grzechu'

Authentication with 00:00:00:00:00:00 timed out.

Trying to associate with SSID 'grzechu'

Authentication with 00:00:00:00:00:00 timed out.

Trying to associate with SSID 'grzechu'

 

W sumie nie ma żadnego konkretnego powodu z tego co widzę, poza time out'em .. Co radzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×