Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HostSpace

Fundamentalne pytania dot firmy hostingowej

Polecane posty

Witam,

mam takie bardzo proste pytanie (w sumie pytania) ponieważ niektóre pojęcia czy kwestie są dla mnie niezrozumiałe, a wynika to z tego, że prawie w ogóle się na tym nie znam.

 

Gdybym chciał np. założyć firmę hostingową to

- z której opcji się korzysta, powinienem wykupić serwer dedykowany, usługę kolokacji (nie posiadam własnego serwera), serwer VPS, konto reseller B), czy takie miejsce posiada już odpowiednio skonfigurowany serwer Apache, serwer bazy danych MySQL na który wgrywa się DirectAdmina ?

- jakie są najlepsze pod względem jakościowym i cenowym firmy z których można skorzystać czy Hetzner.de to dobra firma, z której oferty warto skorzystać ?

- czy warto zlecić jakiejś firmie napisanie oprogramowania, które łączyłoby się DirectAdmin'em (przy założeniu że ten panel byłby używany) i załatwiało by sprawy zamówień konta, faktur itp, czy są już darmowe oprogramowania z których można skorzystać, czy może są płatne i jaki jest ich koszt ?

- nie instalowałem nigdy DA rozumiem że działa to w ten sposób że wykupuje się dane miejsce "serwer" od dostawcy i jedna licencja jest przywiązana do tego konta, gdybym chciał wykupić kolejne konto to potrzebuję kolejna licencję na DA? ile kosztuje taka licencja ?

- jaki jest koszt pluginów takich podstawowych do DA czy może są one darmowe, chodzi mi o pocztę, instalatory skryptów

- jak to jest z pracownikami ? czy można znaleźć osoby wykwalifikowane które można zdalnie zatrudnić do administrowania takimi serwerami ?

 

W sumie to podstawowe pytania ale bardzo będę wdzięczny o pomoc .

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się na tym zbytnio nie znasz, a masz dużo pieniędzy to masz dwa wyjścia:

  1. Zatrudniasz admina, webmastera, rejestrujesz firmę
  2. wykupujesz konto reseller, wykonujesz stronę www (lub ktoś Ci to wykona), rejestrujesz firmę

Wykupienie VPSa czy nawet dedyka pociągnie za sobą ogromne koszty.

NIe jest to biznes na szybki zysk.

 

Odnośnie pytania dotyczącego Directadmin, koszt licencji Lifetime to 220 - 250 złotych

Administratora bez problemu znajdziesz na forum ale licz się z kosztem 60 złotych za jego godzine pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Jak pisze o zatrudnianiu kogoś to chyba nie zamierza krzaka robić. Chociaż też można pracowników na czarno. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

każde drzewo było kiedyś krzaczkiem :P

 

cdn PROSTYCH pytań

- czyli rozumiem że konto reseller ma bardzo często wgrany panel do zarządzania kontem DA itp, czy podobnie to wygląda z serwerem dedykowanych, - czy kupując taki serwer jest już zainstalowany np panel DA ?

- co jest lepsze do świadczenia hostingu serwer dedykowany czy serwer vps, ze względu na stabilność, cenę itp ?

- czy przy świadczeniu "nie wymagającego hostingu" np dla firm, SEO mając wykupione stosunkowo mocne serwery hosting taki sprawuje się stabilnie czy trzeba się przygotować na wiele awarii itp.

 

pytanie trochę z innej beczki czy informacje które można uzyskać "studiując" to forum dają dobre podstawy do prowadzenia takiego hostingu samodzielnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Co do ostatniego pytania to ciężko odpowiedzieć jeno spróbuję. Jeżeli odjąć zawistne komentarze a przyjrzeć się fachowym poradom których tu nie brak to po przeczytaniu tego forum + linków prowadzących do howtoforge.net czy innych stron i po zapoznaniu się z ich treścią, będziesz w stanie taki hosting prowadzić samodzielnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podbudowałeś mnie :P to chyba zabiorę się do czytania forum, jest gdzieś opcja żeby forum nie wyświetlało tych zawistnych komentarzy :P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozszerzaąc wyowiedź pPawła: poczytaj sobie na spokojnie te forum, jest tu ogrom tematów z których można duzo się dowiedzieć. Sam zaczynałem od unl.pl , a później przypadkiem trafiłem na to forum, poczytałem kilka dni i już wiedziałem o co w tym wszystkim chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie było w moim przypadku :P tylko nie zaczynałem od unl.pl ale od nazwa.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

HostSpace krzaczkiem chwilkę może i było, ale Ty nie masz zielonego pojęcia o tym, w co chcesz wejść... a z takiego krzaczka drzewo ciężko będzie wyhodować. Po prostu widać już, że chcesz uprawiać ten proceder w stylu mocno nieprofesjonalnym.

 

Ja to powtórzę - zamykać takie wątki odgórnie. Do tego pytania o warezy i inne syfy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie znasz na tym co będziesz robił, to lepiej tego nie rób.

 

To nie jest tak że kupisz dedyka, zatrudnisz kogoś żeby ci go ustawił i pieniądze lecą.

 

Jak ktoś tu kiedyś wspomniał-"Na początku jest źle.. później jest jeszcze gorzej.."

 

Kupno Dedyka to niepewna inwestycja.

 

Na początek weź jakiegoś Resellera, i zobacz z czym to się je

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×