Skocz do zawartości
qqnamunew

Solidny Hosting pod serwis na Joomla!

Polecane posty

Witam,

 

Szukam hostingu pod serwis oparty o skrypt Joomla!

Przewidywana ilość uu dziennie to ok. 7k.

Ilość odsłon dziennie 50k.

 

Czy możecie coś polecić lub zaoferować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to glowanet.pl Ci wystarczy. Transfer bez limitu a jak standardowe limity Ci nie wystarczą to weź Hosting dla wymagających lub dogadaj się z panem Adamem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50k odsłon joomli to już zdecydowanie nie pod konto shared. Wiesz chociaż jakie zasoby zużywasz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50k odsłon joomli to już zdecydowanie nie pod konto shared. Wiesz chociaż jakie zasoby zużywasz obecnie?

nie zawsze. Czasami są tzw. konta dla wymagających, gdzie płacisz więcej za większą tolerancję. Są też firmy takie jak hostersi.pl, których hosting współdzielony wytrzymuje baaaardzo dużo. Są też takie firmy jak nq.pl, które w myśl swojej polityki nie czepiają się, dopóty, dopóki wystarcza Ci transferu ;)

Dobrze byłoby znać bardziej szczegółowe dane na temat zużycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze. Czasami są tzw. konta dla wymagających, gdzie płacisz więcej za większą tolerancję. Są też firmy takie jak hostersi.pl, których hosting współdzielony wytrzymuje baaaardzo dużo. Są też takie firmy jak nq.pl, które w myśl swojej polityki nie czepiają się, dopóty, dopóki wystarcza Ci transferu ;)

Dobrze byłoby znać bardziej szczegółowe dane na temat zużycia.

 

Co ma transfer do obciążenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma transfer do obciążenia?

raczej do polityki firmy. Konkretnie np. firma nq.pl nie patrzy na obciążenie jakie generujesz do momentu, kiedy transfer dla pakietu, który wykupiłeś jest wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze. Czasami są tzw. konta dla wymagających, gdzie płacisz więcej za większą tolerancję. Są też firmy takie jak hostersi.pl, których hosting współdzielony wytrzymuje baaaardzo dużo. Są też takie firmy jak nq.pl, które w myśl swojej polityki nie czepiają się, dopóty, dopóki wystarcza Ci transferu ;)

Dobrze byłoby znać bardziej szczegółowe dane na temat zużycia.

 

Szczegółowych danych jeszcze nie mam bo serwis jest dopiero w budowie.

Co do zapytań do bazy to będzie pewnie ok. 100-120 przy generowaniu głównej i ok. 60-100 przy podstronach (przypominam, że będzie ok. 7k uu i 50k odsłon na dobę, z czego większość w ciągu dnia, największy ruch w godz. 8-11 i 19-21). Ale wartości te na pewno nie będą uzyskane od razu. Możliwe, że dopiero po ok. 6 miesiącach. Dlatego wygodnie dla mnie byłoby znaleźć coś taniego na początek a potem w miarę potrzeb przenieść się na coś bardziej wydajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczegółowych danych jeszcze nie mam bo serwis jest dopiero w budowie.

Co do zapytań do bazy to będzie pewnie ok. 100-120 przy generowaniu głównej i ok. 60-100 przy podstronach (przypominam, że będzie ok. 7k uu i 50k odsłon na dobę, z czego większość w ciągu dnia, największy ruch w godz. 8-11 i 19-21). Ale wartości te na pewno nie będą uzyskane od razu. Możliwe, że dopiero po ok. 6 miesiącach. Dlatego wygodnie dla mnie byłoby znaleźć coś taniego na początek a potem w miarę potrzeb przenieść się na coś bardziej wydajnego.

Na pewno żadnego dedyka. Wiele można osiągnąć za pomocą optymalizacji, a technik optymalizacji przy Joomla! jest bardzo dużo. Zainteresuj się glowanet, hosting dal wymagających, odezwij się do nq.pl i hostersów. Poza tym dhosting pakiet personal+ i poproś żeby monitorowali obciążenie (napisz do działu handlowego). Pytałem się ich i powinno wystarczyć, jeżeli nie to wyższy pakiet. Poza tym rozmawiałem w Twojej sprawie z adminem linuxpl.com i też nie widział problemów, żeby to utrzymać na sharadzie, bo mają też tego typu serwisy. Iq proponuje VPS managed chyba 2.

Przede wszystkim optymalizacja i to nie tylko cache. Poszukaj na forum.joomla.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porownianie glowanet do hostersow ma sie nijak, hostersi maja wlasne datacenter i wpiecie do rybnickiego wezla wymiany ruchu miedzyoperatorskiego
zacznijmy od tego, że nie porównuje głowanet z hostersami, tylko dostegam, że głowanet wystawił pakiety ze zwiększoną tolerancją na obciążenie.

 

odnosnie serwisow z duzym ruchem to niezoptymalizowany serwis zabije kazdy serwer, nawet dedykowany ale optymalizacja mozesz dojsc jedynie do jakiegos poziomu, jesli vps to tylko o bardzo dobrych parametrach, na pewno nie budzetowy, a dobre parametry z kolei kosztuja wiec cena bedzie zblizona do dedyka - nie sluchaj ludzi ktorzy chca ci sprzedac budzetowy vps do serwisu z 50k odslon dziennie, no chyba ze nie zalezy ci na stabilnosci tego serwisu, marketingowy belkot

masz rację, ale zwróć uwagę, że cały czas piszę o optymalizacji. Nie wiem czy miałeś do czynienia z joomlą od wewnątrz, bo jeżeli tak to powinieneś wiedzieć, że można zrobić tam bardzo wiele począwszy od takich banalnych rzeczy jak cache, wyłaczenie wew. statystyk a skończywszy na drobnej przebudowie pewnych elementów szablonu. Dobrze zoptymalizowana Joomla! naprawdę nie jest zasobożerna. Możesz mi nie wierzyć, ale są tu inni ludzie, którzy wiedzą ile można z niej wyciągnąć.

Ja powiedziałem swoje, szanuję to, że masz inne zdanie. Autor tematu zrobi co zechce. Jeżeli ktoś chce to może nawet sobie wybudować DataCenter, żeby hostować stronę firmową, nic mi do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady.

Sam jestem bardziej skłonny do jakiegoś niskobudżetowego dedyka. Co myślicie o ofercie kimsufi + rozsądny admin. Ile kosztuje instalacja standardowych usług i zabezpieczeń na serwerze?

 

Dodam jeszcze, że Joomla na pewno będzie zoptymalizowana tak bardzo jak się da. O wewnętrznych statystykach itp nawet nie ma mowy. Nie będzie też żadnych tzw. wodotrysków. Za to będzie sporo często aktualizowanych treści wliczając komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zfadza sie mozna optymalizowac i cache bedzie tutaj glownym czynnikiem zeby zdjac obciazenie z procesora i limitowac php/mysql uzywajac cachu, niestety kluczowa role odegra tutaj ilosc procesow (w zaleznosci od konfiguracji php i apache) spowodowana iloscia requestow na sekunde - warto by sie zastanwoic np nad CDN dla statycznych plikow i odciazyc apache, wtedy vps jest bardziej realny ale i tak bedzie to wymagac zaawansowanych testow z mpm workerem lub eventem jelsi vps bedzie limitopwal zasoby

 

pozdr

nie będę Cię dłużej przekonywał.

Nic nie poradzę na to, że widocznie jestem upośledzony. Dowodem mojego upośledzenia są maile od działów handlowych (które konsultowały się z adminami), widocznie oni też są upośledzeni. W sumie to na pewno chcą hostować coś czego się nie opłaca hostować. I moi znajomi z agencji reklamowej, którzy korzystają z usług tych firm też są upośledzeni, a jak wrzucali tam kampanie reklamowe marek, które pojawiały się w telewizji to im się zdawało, że ich nie wyrzucili z serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@qqnamunew - nie bierz nawet pod uwagę serwera dedykowanego - możesz się zainteresować ewentualnie serwerem VPS - szkoda twoich pieniędzy.

 

Serwis na Joomla http://i33.tinypic.com/21j9a8i.png

 

Obciążenie średnie 3-4% w przypadku usługi Premium Hosting - przypominam, że jest to shared.

 

Możesz przetestować konto i sprawdzić jakie obciążenie będzie generował Twój serwis – mamy teraz promocję na konta Premium - http://www.webhostin...-free-group5pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam hostingu pod serwis oparty o skrypt Joomla!

Przewidywana ilość uu dziennie to ok. 7k.

Ilość odsłon dziennie 50k.

 

Czy możecie coś polecić lub zaoferować?

 

Przetestuj kilka serwerów, masz praktycznie wszędzie 14 dniowy okres testowy. Podczas okresu testowego spytaj o obciążenie generowane z Twojego konta. Każdy administrator udzieli Ci takich informacji. Raczej nie powinno być problemu z umieszczeniem takiej strony na serwerze współdzielonym, miej jednak na uwadze że Twój serwis będzie się rozrastał, a tym samym zwiększał obciązenie i przejście na VPS/Dedyk to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj kilka serwerów, masz praktycznie wszędzie 14 dniowy okres testowy. Podczas okresu testowego spytaj o obciążenie generowane z Twojego konta. Każdy administrator udzieli Ci takich informacji. Raczej nie powinno być problemu z umieszczeniem takiej strony na serwerze współdzielonym, miej jednak na uwadze że Twój serwis będzie się rozrastał, a tym samym zwiększał obciązenie i przejście na VPS/Dedyk to tylko kwestia czasu.

 

Ale to chyba rzecz normalna w przypadku gdy się serwis rozwinie - nie ważne czy na Joomli czy własnym CMSie. Wchodzić na starcie w koszta i brać serwer dedykowany byłoby marnowaniem pieniędzy - no chyba, że autor wątku lubi wydawać niepotrzebnie PLNy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×