Skocz do zawartości
Domenno.pl

Błąd 500 Internal Server Error

Polecane posty

Od jakiegoś czasu na hostingu linuxpl na blogach wordpress i jednej stronie joomla, gdy chcę dodać nowy wpis (publikuj) czy podstronę, w godzinach szczytu wyświetla mi się błąd:

 

 

</h1>

<h1 style="font-family: 'Times New Roman'; font-size: medium; ">Internal Server Error

 

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request

 

 

 

Rano chodzi ok, w obiad wywala się błąd a wieczorem różnie, raczej jest błąd. W linuxpl stwierdzili, że to problem mojego połączenia z internetem - możliwe, że mają rację, bo na innym komputerze i z innym łączem wszystko działało dobrze - gdy testowałem. Ja natomiast korzystam z mobilnego iplusa i przed pojawieniem się problemów, była awarii - problemy z zasięgiem, bardzo wolne działanie i nie było nawet przez jeden dzień 3G i HSDPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze myślisz, zwyczajnie próbowali cie zwieść... a to że zadziałało u kumpla to po prostu przypadek. Mają przeciążony serwer z wieczora i dlatego takie cyrki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, kazali mi zmienić max_execution_time - ustawiłem na 450 i jak na razie chodzi a może obciążenie wieczorem już się zmniejszyło - zobaczy się w ciągu kilku dni jak działa. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nic nie dało, strony "wywalają się" a oni twierdzą, że :

 

blad oznacza problem z Pana siecia a dokladniej ,ze Pana operator puszcza ruch przez proxyjest to telefonia komorkowa i oni tak majaProsze sprawdzic z innego lacza dla testow
Ja tymczasem mam blogi WordPress na dwóch innych hostingach Hekko I neteasy i tam nie mam żadnych problemów z tymi blogami :/Faktycznie, jak się łącze z komputera kolegi - on ma mobilny w Play to działa a ja mam iplusa i jest problem ale tylko w linuxpl i to nie zawsze na tym samym połączeniu bez rozłączania się :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wordpress jest dość zasobożernym skryptem co przy wyśrubowanych limitach serwera może kończyć się właśnie takimi błędami. Sprawdź co piszą w logach, DirectAdmin -> Statytyski / Logi serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dalej co dokładnie mam kliknąć?

 

Mam największy hosting w linuxpl i tylko kilka blogów małych z odwiedzinami poniżej 100 wejść dziennie, była duża strona i często odwiedzana w joomla, która chwilowo jest przeniesiona na inny hosting ale problem jest i bez niej, więc ruch jest zdecydowanie dużo dużo mniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź ale to nie było nic z serwerem, przynajmniej myślę, że znalazłem rozwiązanie problemu i teraz już wszystko działa. Problem wynikał raczej z mojej strony - połączenia z internetem - dlatego ukłon w stronę Panów z linuxpl.com. Problem jednak był dziwny, bo występował tylko na hostingu w linuxpl, na hekko i neteasy nie.

 

A teraz rozwiązanie tego problemu. Korzystam a mobilnego internetu iplusa. Mam taki fajny modem i programik do łączenia z internetem - dokładnie modem Option a program GlobeTrotter Connect o ile to istotne. Problem był w tym, że miałem ustawione łączenie z internetem przez - tylko 3G, gdy przełączyłem ustawiania programiku na - preferowanie 3G, blogi działają mi jak na razie ok, błąd już nie wystąpił. Także przypuszczam, że to może być rozwiązanie problemu. Jakieś dwa-trzy tygodnie temu przełączyłem ustawiania programu na 3G only i mniej więcej wtedy problem się pojawił. Teraz już go nie ma. Panowie z linuxpl chyba z serwerem nic nie robili. Jak przełączę na 3G only, problem oczywiście istnieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym czasie użytkowania okazuje się, że problem nie do końca został rozwiązany. Dodaję wpisy na blogach wieczorem i błąd czasami jeszcze się pojawia. Wygląda na to, że jest to obciążenie serwera :/ A szkoda, byłem do tej pory bardzo zadowolony z tego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na zmianę na bardziej wydajne rozwiązanie. Z doświadczenia wiem że WP raczej ie jest miły dla serwera. Oczywiście kazde odciążenie (optymalizacja) skryptu Php czy Mysql dale ulgę ale problemy ze zbyt bardzo obciążonym shared hostingiem wcześniej czy później skutkują przeprowadzką użytkownika na bardziej wydajne rozwianie. Sugeruję ze rozejrzeniem się za czymś co daje możliwość przeludnienia obciążenia w dowolnym czasie i wyciągnięcia wniosków czy już jesteś blisko granicy czy jeszcze nie. Takie oprogramowanie ma sporo firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×