Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Taifun

cronjobs - wykonuj raz dziennie

Polecane posty

Witam,

mam kilka pytan odnośnie cronjobs.

Nie mam możliwości sprawdzenia w php czy w tym dniu został już wykonany skrypt dlatego zadanie w cronjobs musi być wywołane dokładnie RAZ dziennie.

Jak to ustawić w direct admin i cronjobs?

 

1) Czy jeśli ustawię na daną godzinę, minutę i sekundę np. 13:15.00 to skrypt wykona się dokładnie jeden raz czy to zależy od szybkości serwera?

2) Czy jeśli ustawię na daną godzinę, minutę i sekundę np. 13:15.00 a serwer będzie niedostępny to w danym dniu skrypt się nie wywoła w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) wykona się raz, niezależnie od szybkości serwera

2) zależy co rozumiesz przez niedostępność serwera (brak/zapachane łącze, niepoprawne działanie którejś z usług zależnie od tego jak wywołujesz skrypt) - cron nie sprawdza czy wynik działania skryptu jest zgodny z założeniami tj jeśli padło łącze to cron odpali zadanie, ale nie ustali czy skrypt wymagał poprawnego łącza, którego w chwili wywołania nie było. Podobnie gdy np. padł apache lub dns serwer, lub mysql (jeśli skrypt z tego korzysta). Także może wywołać, ale nie będzie ono poprawnie przetworzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: w DA nie ma przypadkiem takiej informacji wysyłanej na email w przypadku nie wykonania skryptu? W cpanel mam tak ustawione, że jeśli skrypt się nie wykona poprawnie błąd zasuwa mi na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×