Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Ręczne zarządzanie serwerem - konfiguracja domen

Polecane posty

Ok mam taki problem:

 

Mam ja sobie DA(panel Direct Admin) ale zostało ono zainstalowane na partycji która ma 800 MB i w zasadzie uruchamia się tam tylko jedna domena z plikami serwisu i nie moge założyć nastepnej bo pisze ze nie ma miejsca juz. Partycje inne oczywiscie sa ale nie mam pojecia jak przeinstalowac/ wskazać je DA żeby na nich pracował. Jak wiadomo DA robi sobie swoje katalogi czyli /home/admin/domena w miedzy czasie testowałem serwer na: moje ip /var/html/nazwa_katalogu i w zasadzie jest wszystko ok tylko pojawiły sie dwa problemy jak ustawić domene zeby wskazywała na ten katalog w /var/.... ? Dnsy juz wskazują na ip serwera i wszystko jest ok tylko nie wiem gdzie ustawić zeby domena wskazywała do tego katalogu. Druga sprawa to jak ustawić crona zeby odpalał konkretna sciezke. Wszystko to potrzebuje zrobic przez SSH, jak mi sie uda to nie będę potrzebował już DA. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ustawiaj na var/www ponieważ DA ma swoje skrypty które korzystają z określonej struktury katalogów,

możesz przenieść gdzieś /home i zrobić sobie do niego dowiązanie symboliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widziales wiem o tym i nawet napisalem sciezki jakie prowadza do tych katalogow tworzonych przez DA. Mnie interesuje calkowite wyrzucenie DA i zarzadzanie bez zadnego panelu. Juz mi na innym forum odpowiedzieli, do domeny wystarczy skonfigurowac usluge virtual host w apache a cron no to juz znalazlem opisy konfiguracji tego. Bez sensu bede płacił co miesiac kase za cos(panel DA) co mozna zrobic samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale zasada działania systemu jest taka że w zupełności wystarczy Ci shell a GUI jest dla leniwców, więc Hameryki nie odkryłeś ;) Jeśli chcesz coś automatyzować to musisz znać jakiś język którego możesz użyć w systemie, jeśli lubisz na piechotę możesz po to masz dostęp do powłoki i usług, ale DA Cię najnaturalniej przyśpiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×