Skocz do zawartości
crazyluki

Podłączenie folderu ftp/ssh jako folderu w lokalnym systemie

Polecane posty

Witam!

Potrzebuję przywrócić backup jednego konta w directadmin (135GB) na serwerze który ma 250GB dysk twardy (220GB dostępne, wolne z 200). Przywrócenie backupu standardową metodą się nie uda, dlatego pomyślałemb by podczepić FTP jako lokalny folder i z lokalnego folderu przywrócić backup (wtedy DA od razu rozpakuje a pliki fizycznie nie znajdą się na serwerze).

 

Więc: korzystałem z curlftpfs - udało się podłączyć, jednakże nie działa tak jak powinno - mimo wykonania tego spod użytkownika admin foldery i pliki tak podłączone są własnością roota, nijak DA nie chce czytać tego katalogu. Może źle to robię, ale nijak nie czyta mi argumentów fuse w lini poleceń.

 

Jakieś inne rozwiązanie ?

 

sshfs także próbowałem, jednakże kończy błędem o którym nic nie wiadomo i którego być nie powinno (reset by peer). Przećwiczyłem jedne z wyszukań z Googla, jednakże 0 zmian. Log czysty, bo go brak;-)

 

EDIT: oba systemy to debian (4 oraz 5). 5 jest docelowa.

 

EDIT2: chyba sie udało za pomocą ssh2. Nie ma to jak stres wywołany proszeniem innych o pomoc na forum.

 

Okej, dla potomnych:

 

Najprościej to zrobić korzystając z sshfs ( apt-get install fuse-utils sshfs)

wpisujemy

sshfs nazwa_uzytkownika@host_docelowy:/folder/do/podlaczenia /punkt/zamocowania/ -o allow_other

 

i powinno działać, chociaż z drugiej strony niepotrzebnie dodawałem jakichś różnych użytkowników do grupy fuse i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

może ktoś zaproponować inną metodę ? teraz DA się obraził i widzę że nic nie robi sobie z tego że chce tego backupa przywrócić;-) Niby w ps aux jest proces który wypakowuje plik backup/user.conf jednakże wydaje mi się że po prostu on sobie wisi.

Wynik 'df' stoi w miejscu, także na dysku nic się nie dzieje.

any ideas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak: (Mowa o przeniesieniu konta)

 

w /usr/local/directadmin/conf/directadmin.conf

dopisać:

skip_hometargz_in_backups=1

skip_domains_in_backups=1

Pykasz normalny adminbackup. (Po dodaniu tych linijek pomija on /domains i homedir)

Przesyłasz go sobie jak chcesz i normalnie dajesz restore z DA.

Następnie pykakasz sobie po prostu rsync /home/USER między serwerami z zachowaniem praw itd... (Pewnie trochę potrwa przesłanie 130GB ale będzie to i tak pewnie najszybsza i najprostsza metoda)

 

( :* )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×