Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kotlin

Domeny a google

Polecane posty

Mam małe pytanie do Was.

Czy domeny z niestandardowymi końcówkami też mają szanse się na wybicie w google?

Chodzi mi o domeny z końcówkami: rs,se,co,tv,fm,gg, biz itd.

Widziałem jedną stronę w google pod pewną frazą i strona była niby w Top 5 - .name, lecz to chyba wyjątek.

Czy jeżeli zakupię jakąś domenę z taką końcówką czy mam takie same szanse jak .com, .pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie ma różnicy jaka końcówka, jak założysz sobie na xaa i będziesz z darmową subdomeną a dobrze wypozycjonujesz stronę to też będzie top10, takich końcówek nie ma dużo w top'ach bo lepiej jest kupić standardową końcówkę żeby osoba wchodząca na stronę lepiej zapamiętała adres i wróciła na witrynę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nie ma różnicy jaka końcówka, jak założysz sobie na xaa i będziesz z darmową subdomeną a dobrze wypozycjonujesz stronę to też będzie top10, takich końcówek nie ma dużo w top'ach bo lepiej jest kupić standardową końcówkę żeby osoba wchodząca na stronę lepiej zapamiętała adres i wróciła na witrynę ;)

 

Widać, że nie masz zielonego pojęcia o pozycjonowaniu rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, "końcówka" ma duże znaczenie. Tak samo duże znaczenie ma lokalizacja serwera (adres IP) na którym

pozycjonowania strona się znajduje.

 

Jeżeli robić kontent na zachód, serwery kupujesz w USA, domenę najlepiej rejestrujesz też w USA. Jeżeli robisz na Polskę,

sytuacja jest taka sama ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Google oficjalnie tego nie potwierdza ani nie zaprzecza, że sprawdza dnsy, ipeki i whois domen. Z doświadczenia jednak zauważyłem, że domeny

zarejestrowane (.com) w np. HRD i GoDaddy, przerzucone na dnsy w USA całkiem inaczej się zachowują w Google i Yahoo.

Domena kupiona i hostowana w USA z praktycznie tym samym niszowym targetem, ma znakomity ruch i z Googla i z Yahoo.

Domena kupiona w HRD ma spory ruch z Googla, ale w Yahoo już nie bardzo. Dodam, że ta pierwsza domena w Yahoo jest na 1 pozycjio

pod moim keywordem.

Kolejna sytuacja z Polski, pewien nasz serwis, który ma średnio 50 tys uników dziennie, w Google pod "sex" nie był w pierwszych 500 wynikach.

Po zmianie ipeków na te z geolokalizacją Polską, serwis wskoczył w TOP 5 w Google na ten keyword. Może to zbieg okolicznoiści,

może nie. Ze swojego doświadczenia jednak wole wszystko robić stricte pod konkretny target i rynek.

Trzymam się tej zasady i według mnie, pomaga torchę ;)

 

Warto czytać blog Googla o pozycjonowaniu, większość swoich technik właśnie mam od nich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Najbardziej istotna jest treść, ja nie miałem problemu wypozycjonować domenę poland.as na frazy np. kolonie, obozy itp - z kilkadziesiąt pozycjonowanych w top3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek ma po części rację. Treść na stronie i jej układ jest najważniejsza. Jednak żeby nie było Krystian także ma po części rację.. dłużej przychodzi podniesienie domeny jeśli kieruje na serwis w pl a jest zarejestrowana np w USA.

 

Trudniej co nie znaczy że nie jest to możliwe ;) Wszystko zależy od contentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×