Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kris248

Skąd uczyć się administrować VPS?

Polecane posty

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu posiadam zarządzanego VPSa pod moją stronę, celem minimalizowania kosztów tego przedsięwzięcia, ale też z chęci jakiegoś tam samorozwoju zamierzam zakupić taniego VPSa "treningowego" i pouczyć się administrowania nim, spróbować czy w ogóle sobie z tym poradzę... W związku z tym proszę Was o poradę od czego najlepiej zacząć naukę, co poczytać. Z góry wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zainstalować sobie np dystrybucje Ubuntu lub Debian 5 na komputerze, w Virtual Boxie?

Wtedy będziesz miał tylko do zadysponowania wiedzą, przeczytaną z tutoriala a za koszt VPS nie będziesz musiał płacić, według mnie dosyć dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

związku z tym proszę Was o poradę od czego najlepiej zacząć naukę, co poczytać. Z góry wielkie dzięki ;)

 

 

Zacznij od znalezienia guru. Ja jestem drogim guru, ale może masz jakiegoś znajomego, który obczaja wszystkie zaklęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kris - Google, blog Bluemana, do tego taka mini porada od raczej mniej średnio-zaawansowanego usera (czyli coś jak Ty po "pierwszych krokach", no, może po drugich i trzecich krokach też ; ) - sprawdź, czy Twój root VPS ma dobry panel do backupu i reinstallki, pamiętam, jak zaczynałem przygodę ze 2-3 lata temu z VPSem (ale raczej nie rozwijam się dalej w tej dziedzinie hehe) to w Hosteurope VPSa po 2-3 razy dziennie reinstalowałem, backupowałem, kombinowałem itd.

Niestety najlepszym wyjściem chyba będzie, jeśli przez 2-3 miechy sobie poprowadzisz oba VPSy, to podbije Ci koszta, ale potem się opłaci.

 

ahes wow, zostaniesz moim guru? ; ) Mogę sobie zrobić ołtarzyk z Twoim awatarem? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahes wow, zostaniesz moim guru? ; ) Mogę sobie zrobić ołtarzyk z Twoim awatarem? ; )

 

 

 

Guru says: No one ever found wisdom without also being a fool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kris - Google, blog Bluemana, do tego taka mini porada od raczej mniej średnio-zaawansowanego usera (czyli coś jak Ty po "pierwszych krokach", no, może po drugich i trzecich krokach też ; ) - sprawdź, czy Twój root VPS ma dobry panel do backupu i reinstallki, pamiętam, jak zaczynałem przygodę ze 2-3 lata temu z VPSem (ale raczej nie rozwijam się dalej w tej dziedzinie hehe) to w Hosteurope VPSa po 2-3 razy dziennie reinstalowałem, backupowałem, kombinowałem itd.

Zdecydowałem się zakupić tego treningowego VPS i muszę przyznać, że również zdarza mi się reinstalować po 2-3 razy dziennie;D Muszę przyznać, że pomoc strony howtoforge.com jest nie do przecenienia, naprawdę napisane bardzo przystępnie, krok po kroku i na wiele tematów.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się uczyłem po znanych forach i blogu BlueMan (zawsze pomocne). Fora ci mogę na PW napisać żeby reklamy nie bylo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×