Skocz do zawartości
Explor1

REGON - Zmiana

Polecane posty

Witam, moje pytanie dotyczy wlasnie REGON-u konkretnie chodzi o to czy można przemianować nazwe która się wyswitla gdy któs chce sprawdzić moj regon. Przykład

Teraz gdy ktos wpisze moj regon to jest tak

Imie.Nazwisko

Adres Zamieszkania

NazwaDziałanosci

A chce zeby bylo

Imie.Nazwisko

Adres Zamieszkania

CałkiemInnaNazwaDzialnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej musisz złożyć do urzędu aktualizacje danych firmy na druku EDG-1. Co za tym idzie do US i zusu także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej musisz złożyć do urzędu aktualizacje danych firmy na druku EDG-1. Co za tym idzie do US i zusu także.

 

Idziesz do urzędu gdzie zakładałeś firmę i wypełniasz druk. Ja robiłem to miesiąc temu w Poznaniu i zadziałało magiczne jedno okienko bo zmianę w Urzędzie Statystycznym, ZUS i US zrobił za mnie Urząd gdzie zmieniałem nazwę.

 

Złożyłem papiery + wykaz nowych PKD a za godzinkę był nowy wpis do odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy to coś kosztuje?

Bo jak tak to może taniej by było wyrobić nowy numer?

 

Samo złożenie wniosku o założenie DG nie. Ale nie jestem pewien co do aktualizacji danych. Chyba 17 zł.

Nowy regon to nowa firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten tytuł który chce zmienić to musi być jakos skojażony z rodzajem działalności?

Np. Jak ktos jest Jan Kowalski i ma "kopalnie piachu" To po wpsianiu jego regonu w wyszukiwarce tojaki sie Jan Kowalski Mieszka na drodze w miescie. A jak Jan otworzy bar z kielbaskami to czy musi w regonie miec kopalania piachu i bar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ten tytuł który chce zmienić to musi być jakos skojażony z rodzajem działalności?

Np. Jak ktos jest Jan Kowalski i ma "kopalnie piachu" To po wpsianiu jego regonu w wyszukiwarce tojaki sie Jan Kowalski Mieszka na drodze w miescie. A jak Jan otworzy bar z kielbaskami to czy musi w regonie miec kopalania piachu i bar?

 

 

 

 

Chodzi Ci o PKD? Wpis do EDG musi zawierdać numery PKD działalności jaką będziesz wykonywać. Jak chcesz kopać piach, to pewnie jakiś PKD z grupy górnictwo bedzie potrzebny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to Link ?

Poprostu wpisałem swoj regon tutaj i chce zmienić wpis z tabelki "Kod i nazwa przeważającego rodzaju działalności wg PKD 2007" Na cos bardizej ogólnego, to tak można?

Dla mnie to troche dziwne bo:

gry.wilan.pl ma cos z trensportem powietrznym

gamepad ma Magazynowanie, składowanie

a zabijaka przelatunek.

No chyba że ja coś zle patrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sama nazwa wskazuje to podajesz tam główny rodzaj działalności. Jak chcesz grzebać np tylko w oprogramowaniu to podajesz 62.01.Z.

 

Co wg Ciebie znaczy "bardziej ogólnego"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

62.01.Z.

Nie ma tego numer na tej liscie.

Czyli moge zrobic tak ze EKD zostanie ten sam a nazwe dam na "Działanosc Produkcyjno-Handolwa" albo Produkcyjno-Usługowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwę firmy wybierasz sobie dowolną.

Jeżeli jest to jednoosobowa działalność do nazwy zawsze jest doklejane imię i nazwiska.

Kody PKD to kody klasyfikacji działalności, czyli to co robisz lub możesz robić.

W REGONIE w urzędzie statystycznym (www.stat.gov.pl) podajesz PKD przeważającej działalności (w praktyce to nie ma żadnego znaczenia)

Kod 62.01.Z jest na liście np. na http://www.stat.gov.pl/Klasyfikacje/wyjasnienia/pkd_07/pl_pkd_07_62.01.Z.html'>http://www.stat.gov.pl/Klasyfikacje/wyjasnienia/pkd_07/pl_pkd_07_62.01.Z.html

Aktualnie obowiązującą klasyfikacją w Polsce jest PKD 2007 - więcej info na http://www.stat.gov.pl/Klasyfikacje/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam ta przykladowa kopalnia piachu i chce miec bar to moge nazwe uogolnic do tej "dzialanosci produkcyjno handolowej" albo nawet "wielobranzowej" ? A numer EKD może odnoscic sie do którejs wybranej przez mnie ? Dobrze zrozumialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś. Nazwa nie ma nic wspólnego z rodzajem wykonywanej działalności. Jest tylko nazwą żeby ładnie wyglądała i rada praktyczna wymyśl coś krótkiego i prostego bo potem w iluś tam miejscach będą Ci mówić, ze nie mieści im się w komputerze.

 

Numer PKD a nie EKD i jedna firma może mieć dowolną ilość numerów PKD określając jej działalność. Mi wyszło ponad 40 i większość tych rzeczy zdarza mi się wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link - Numery EKD.

No a jak dodam kilka tych numerów to nie ma potem problemu z podatkiem? Czy te punkty tylko pokazują charakter mojej działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Link - Numery EKD.

No a jak dodam kilka tych numerów to nie ma potem problemu z podatkiem? Czy te punkty tylko pokazują charakter mojej działalności?

 

Kurde ile razy mam napisać! W Polsce nie obowiązuje EKD tylko PKD 2007 !!! EKD przestało być używane w 2000 roku. Wejdź na stronę urzędu statystycznego, którą podałem wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×