Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paziu

Serwer Dedykowany - Jak wygląda obsługa?

Polecane posty

Witam.

Niedługo będę brał serwer dedykowany dla mojej aplikacji internetowej. Nigdy nie korzystałem z serwerów dedykowanych, zawsze z wirtualnych. Chciałbym żeby na tym serwerze była zainstalowana ta dystrybucja:

 

http://www.ovh.pl/jednostki/dystrybucje/linux_plesk_9.xml

 

I tu moje pytanie.

 

Jak ja będę mógł tam edytować plik php.ini? Jak to w ogóle wygląda. Można to będzie zrobić jakimś programem przez zdalny pulpit? Jeżeli tak to wymaga to instalacji dodatkowego oprogramowania na serwerze, czy wystarczy tylko program u mnie?

 

Czy może nie ma takiej możliwości i wszystko trzeba robić przez tą cholerną konsolę? Jeżeli tak to mógłby mi ktoś w przybliżeniu opisać jak to wygląda?

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc! ;)

 

Za pomoc oczywiście plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer dostaniesz w stanie "surowym", musisz zainstalować sobie odpowiedni system operacyjny,a potem jakiś panel administracyjny np. Direcadmin. Wszystko na początku musisz wykonać poprzez SSH (instalacja, konfirguracja itp.). Dopiero po instalacji panelu będziesz mógł niektóre rzeczy wykonywać poprzez panel administracyjny.

 

Nie wiem czy powinieneś brać serwer dedykowany, skoro niewiele wiesz na temat Linuxa.

Możesz poszukać jakiś VPS zarządzany, o ile będzie to serwer odpowiedni dla Ciebie.

 

No możesz tez zatrudnić administratora, który Tobie to wszystko zainstaluje i skofiguruje. Jednak jest to już droga sprawa, godzina pracy kosztuje około 50 złotych.

 

Akurat ten serwer co wybrałeś ma opcje z panelem PLESK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×