Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamilooo

Wynajem Serwerów do gier

Polecane posty

Witam! Mam kilka pytań a więc:

1. Czy aby wynajmować serwery do gier muszę mieć firme (w tym przypadku internetową)

2. Czy jest jakaś granica wiekowa aby otworzyć efirme?

3. Jeżeli otworze firme z wynajmem serwerów gier mogę też jednocześnie na tej firmie prowadzić sklep internetowy??

 

Narazie to tyle pytań proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

1. Tak.

2. 18.

3. Tak, ale zadbaj o odpowiednie wpisy w PKD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli trzeba mieć 18 lat jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji?? np. zapisać na tate/mame?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Jeżeli trzeba mieć 18 lat jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji?? np. zapisać na tate/mame?

 

Możesz złożyć do Sądu wniosek o wcześniejsze przydzielenie pełnej zdolności do czynności prawnych.

Możesz również poprosić tatę/mamę o założenie DG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz złożyć do Sądu wniosek o wcześniejsze przydzielenie pełnej zdolności do czynności prawnych.

Brzmi ciekawie tylko jakie warunki trzeba spełnić mam 17-nastke na karku a ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Pierwszy warunek takiej rozprawy, to koszty które nie są małe. Sąd na pewno będzie chciał zbadać z jakiego powodu potrzebujesz np. prowadzić działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już wolę poczekać do 18-nastki i dopiero założyć działalność.

 

P.S. Myślałem nad krzakiem, ale wątpie żeby wypaliło . (w kontakt podać dane Imie, Nazwisko, Adres, telefon)

Pożyjemy zobaczymy, może namówię ojca żeby dopisał odpowiednie PKD do swojej działalności.

 

To już wolę poczekać do 18-nastki i dopiero założyć działalność. <div><br></div><div>P.S. Myślałem nad krzakiem, ale wątpie żeby wypaliło . (w kontakt podać dane Imie, Nazwisko, Adres, telefon)</div><div>Pożyjemy zobaczymy, może namówię ojca żeby dopisał odpowiednie PKD do swojej działalności.  </div>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo mam 15 lat już 4 lata prowadzę różne ligi F1 itp. widzę że w wynajmu serwerów do gier można niezłą kase zabulić a chciałbym robić to legalnie.

A co mi grozi jak bez dzialalnosci gospodarczej będe wynajmował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Najpierw niezłe przeboje po sądach, a potem rodzice będą mieli spory kredyt do spłacenia, tzn. rodzice i Ty też, gdy tylko zaczniesz legalnie zarabiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ci grozi?

-Było w którymś topie co dziś przeglądałem, chyba od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

#Tu masz Link odnośnie "Krzaków"

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/379-firmy-krzaki/

 

#Tu masz odnośnie umowy o dzieło (Chciałem tak zrobić swój Hosting Okres rozliczeniowy 3 miesiące)

http://www.webhostingtalk.pl/topic/179-umowa-o-dzielo-a-podatek/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co mi grozi jak bez dzialalnosci gospodarczej będe wynajmował?

Jako, że masz 15 lat, to tobie nie grozi nic... nawet klapsa od rodziców w myśl nowej ustawy nie dostaniesz.

A co im grozi... sława wśród sąsiadów, jakiego to "zaradnego" mają synka, no a przy okazji dosyć spora grzywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Co ci grozi? -Było w którymś topie co dziś przeglądałem, chyba od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Owego zarzutu (286 par. 1. kk) nikt Ci nie postawi jeśli usługa rzeczywiście zostanie wykonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To np. dajmy na to, że Nowak ma 14 lat. Sprzedaje usługi hostingu www, bez DG. I np. Konkurencja go podpieprzy gdzie trzeba. TO i tak ci się dobiorą do "pupci" żebyś zamknął. Mimo, że twoi klienci się na ciebie nie skarżą .

 

 

P.S. Ja miałem pomysł jakby można było ich wykiwać ale jednak z tego co czytałem na dłuży okres zbyt ryzykowane. A mianowicie Umowa o dzieło i np okres rozliczeniowy 3 msc

6 msc . Ja postudiuje sobie jeszcze Forum . biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak dla mnie opłacalny ja w swoim otoczeniu mam osoby, które mi napisały Jeśli będe im w stanie za oferować np. Serwer cs 1.6 + miejsce www albo server ts3 + miejsce na www to oni sa w stanie zaplacic .

 

Jako, że masz 15 lat, to tobie nie grozi nic... nawet klapsa od rodziców w myśl nowej ustawy nie dostaniesz.

A co im grozi... sława wśród sąsiadów, jakiego to "zaradnego" mają synka, no a przy okazji dosyć spora grzywna.

 

 

Pisałeś, że nic mu nie grozi. Grozi mu, ma Skończone 13 lat wiec może odpowiadać, a po 2 jak wbije w 16 to już jest traktowany w sądzie jako "dorosły" . Rozmawiałem z sąsiadem (Prokurator) nt. Krzaka jakbym ja np. zrobił, i się dowiedziałem że miałbym szansę wywinąć się przed oskarżeniami (złagodzenie kary). Tylko to dużo czasu i porządny prawnik $$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×