Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Farmerek930

Pytanie freewolne domeny (home.pl)......

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące freewolne domeny na home.pl , rok temu zarejestrowałem tam 3 domeny... na swoje prawdziwe dane, oczywiście pisało, że wszystko za darmo ble ble, dzisiaj przyszedł email, że jest do zapłacenia 90 zł.... wysłałem do nich email ale nie wiadomo co odpiszą kto wie czy cie nie będą nakręcali, w takim razie jeśli nie zapłacę to tylko utracę te domeny ... nie mam ochoty płacić za 3 domeny po 90 zł...

 

Dziękuje za info, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za darmo jest tylko rejestracja. W tym świecie nie ma nic "za darmo". To właśnie na przedłużeniach firmy tego pokroju odbijają sobie za to, że za złotówkę możesz zarejestrować domenę. Możesz spróbować wystąpić o kod Auth Info w celu przeniesienia tych domen do innej firmy, aczkolwiek znając życie, nie udostępnią Ci tego przed pierwszym przedłużeniem. Albo płacisz 90 PLN za każdą domenę, albo je tracisz i ewentualnie ponownie wykupujesz u innego operatora(strona będzie niedostępna tydzień w najlepszym przypadku). Pamiętaj, że w przypadku jej nieopłacenia, jeżeli ktoś wykupił na nią opcję, przejdzie ona w jego ręce, a Ty stracisz możliwość jej ponownej rejestracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, za odpowiedź. Odpowiadając ja w ogóle nie chce ich przedłużać bo w ogóle ich nie używam, nie mają hostingu niczego tylko ustawione DNS. Chodziło mi tylko o to czy koniecznie muszę za nie płacić ale jak nie to super.

 

Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnej sytuacji, wystąpiłem o kod authinfo, w odpowiedzi zwrotnej dowiedziałem się że regulamin promocji uwzględnia min. jedno przedłużenie. Wiec albo przedłużasz, albo domena będzie nieaktywna przez 2-tyg. po których wróci do puli domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
(strona będzie niedostępna tydzień w najlepszym przypadku).

W najlepszym, to dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w podobnej sytuacji, wystąpiłem o kod authinfo, w odpowiedzi zwrotnej dowiedziałem się że regulamin promocji uwzględnia min. jedno przedłużenie. Wiec albo przedłużasz, albo domena będzie nieaktywna przez 2-tyg. po których wróci do puli domen.

Zazwyczaj nie wraca do takiej puli tylko zostaje skrzętnie przejęta.. Niestety przeciętny Polak wciąż nie czyta regulaminów, tylko dziarsko zaznacza opcję "zapoznałem się z regulaminem promocji", a potem są płacze i lamenty.

 

Jak się idzie do najdroższych na rynku dostawców, którzy starają dać Wam cokolwiek za darmo lub za praktyczne darmo, od razu powinna się Wam zapalać czerwona lampka że gdzieś ten dostawca musi sobie odbić dotowanie Twoich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tematu pierwszego postu.... Dostałem fakture proforma.... na cos 242zl.... Zarejestrowalem 3 domeny z ktorych ani jedna nie byla wogole uzywana - jak kolegi z 1 postu....

Jakie groza mi konsekwencje jezeli nie zaplace? O domeny wogole mi nie chodzi, niech kasuja, rezerwuja, przejmuja, chodzi mi o moja osobe, platnosci itp...

 

Z gory dziekuje za odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie jak nie zapłacisz. Domeny spadną i beda albo wolne albo ktoś je przejmie. Tobie nic nie grozi z powodu nie przedłużenia domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie tematu pierwszego postu.... Dostałem fakture proforma.... na cos 242zl.... Zarejestrowalem 3 domeny z ktorych ani jedna nie byla wogole uzywana - jak kolegi z 1 postu....

Jakie groza mi konsekwencje jezeli nie zaplace? O domeny wogole mi nie chodzi, niech kasuja, rezerwuja, przejmuja, chodzi mi o moja osobe, platnosci itp...

 

Z gory dziekuje za odpowiedz....

 

Faktura proforma nie zobowiązuje do niczego. To tylko coś w rodzaju podkładki dla księgowej, żeby mieć papier na pieniądze które gdzieś tam przelewa, a kontrahent nie może przecież wystawić normalnej faktury przed zapłatą. Po tym jak zapłacisz przychodzi już normalna faktura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×