Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
pamp3rs

WHMCS dwa pytania

Polecane posty

Witam

 

Mam mały kłopot z WHMCS, w sumie to tylko kosmetka ale lubię jak wszystko gra jak trzeba. Mianowicie jeden z serwerów nie chce pokazać mi uptime w panelu WHMCS, pozostałe dwa pokazują bez problemu. Konfiguracja serwerów jest praktycznie identyczna. Ten, który nie chce pokazać uptime pokazuje jaki ma load, w DA pokazuje uptime ale nie w WHMCS. Spotkał się ktoś z takim dziwnym zachowaniem?

 

Drugie pytanie - z niektórym klientami rozliczam się wg zużytego transferu. Czy spotkał się ktoś z dodatkiem który potrafiłby ustalić cenę takiego pakietu ze względu na zużyty transfer i wystawić fakturę w WHMCS? Jeżeli nie, czy napisanie takiego dodatku byłoby bardzo czasochłonne (oraz drogie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wgrałeś katalogu "status" z instalki na serwer w którym Ci nie pokazuje info.

2. Jest takie coś ale pod cpanel. Ale działa to tak, że klient sam wybiera ile potrzebuje transferu, hdd itp i dopiero ustawiany jest taki pakiet w cpanelu. Nie ma modułu, który będzie wystawiał FV na podstawie zakończonego abonamentu według zużytego transferu. I najprawdopodobniej nie będzie, bo nie ma tego w api ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

 

Adam: Twoje GG znam ale ile można Ci zawracać głowę głupimi (zapewne z Twojego punktu widzenia) pytaniami ;)

 

Krystian: katalog status jest, okazało się że trzeba włączyć shell_exec dla admina żeby pokazywało uptime. Szkoda że nie ma takiej opcji w WHMCS o której myślałem. Byłaby to też ciekawa opcja dla klientów typu - płacisz za to co wykorzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×