Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

100TB.com - opinie

Polecane posty

Witam jakiś czas temu szukałem dedyka z dużymi dyskami, szybkim łączem oraz duza ilością transferu. W zasadzie jedyną rozsądna oferta okazuje sie być 100tb.com za konfiguracje :

 

- Quad Core Xeon 3220 2.4GHZ

 

  • 8GB RAM
  • 2x500GB HDD
  • 2.0TB SATA II Hard
  • 100TB BW
  • 1 GiGE Port

 

Chcą 840zł miesięcznie. Nie ukrywam ze serwer będzie służyć do wymiany dużych plików. Pytałem się już o kwestie warezwów i oficjalnie to czuwają nad takimi treściami ale jeżeli już wykryją to najpierw jest informacja odpowiednio wczesnije ( ponoc ok 2 dni) potem przy braku reakcji zamrożenie serwera i wyjaśnienie sprawy. A nie jak w ovh 2 minuty wcześniej informacja apotem blokada i usuniecie plików i dowiedzenia kliencie już cie nie chcemy:P:

 

Na zagranicznym wydaniu tego forum maja dobra opinie chociaż gdzieś słyszałem, że troche to podpucha jest dlatego w konfiguracjach daja tylko 2 x 500 gb zeby nie wykorzystywać tak w pełni tych 100 TB transferu. Taa tylko ze ja chce dokupić trzeci 2 TB dysk :):) Jakie macie ogolnie doświadczenie i co myślicie o przedstawionych sprawach ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jedno zasadnicze pytanie - czy dyski przepchają chociaż połowę przyznanego transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować KamaZZ'a z innego tematu:

"Znając życie, to z tego jednego gigabita też wszystkiego nie wysycisz, bo albo łącze nie pozwoli, albo jakieś punkty na trasie nie pozwolą na przerzucenie jednym ciągiem 1Gbit/s, albo w końcu sam serwer serwujący kontent się przytka albo ograniczy przesył."

 

Tam jest mowa o szybkich dyskach SSD, na 100tb nie ma opisu dysku, czy jest to sata or sata II. 5400 czy 7200/obr na min - mogłem nie doszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam tego świadomość że nie będę ciągnął 1gbps ale napewno nie 100 mbps tylko więcej a ile więcej to sie okaże ale mam nadzieje ze jakies 500- 600 mbps będzie to śmigać. Swoja droga taki trochę offtopic bo nikt nic sensownego nie wniósł do tematu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak masz port gwarantowany to czemu nie - przy dobrych "wiatrach" wyciągniesz więcej (Mowa tylko o połączeniu)

Tylko mam dla Ciebie mało sprostowanie odnośnie ceny:

Napisałeś że chcą 840zł, muszę cię zadowolić i napisać że przy dzisiejszym kursie dolara (3,21PLN) jest to 630zł 21groszy.

Kurs raczej będzie się na takim poziomie się utrzymywać więc cena wzrosnąć też nie powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×