Skocz do zawartości
PiotrekKSC

Serwer + ew. konfiguracja pod streaming video

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Poszukuję jakiegoś dobrego, ale zarazem nie najdroższego serwera, który jest w stanie wytrzymać obciążenie kilku tysięcy osób online, a w niedalekiej przyszłości streamingu video (+ audio oczywiście). Jak na razie szukam właśnie rozwiązań "po kosztach" z racji tego, że na razie wszystko jest opłacane z własnych kieszeni i bardziej w celach "rekreacyjno-hobbystycznych" aniżeli biznesowych.

 

Jak na razie korzystam z oferty VPS od serwerydlaciebie.pl i wszystko było ok, dopóki w kilka minut nie weszło ok. 1000 unikalnych użytkowników. Gwarantowana pamięć RAM zatrzymała się na 2,5 GB, a teoretyczna reszta (ok. 3.5 GB) była wolna i się nie zapełniała. Być może było złe ustawienie apache, jednak imo powinien wytrzymać więcej wejść (inny serwer który konfigurowałem działał bez większych problemów, z tymże był to RPSIII od OVH).

 

Z kolei przesiadka na inny serwer www (np. nginx) nie byłaby złym rozwiązaniem jednak to w apachu mam większe doświadczenie...

 

I tak jak wspomniałem wcześniej. W niedalekiej przyszłości chciałbym używać maszyny do własnego streamingu video, opartego o technologię flash (czyli FMS/wowza/red5 - coś z protokołem rtmp/rtmpt, tak, żeby można było wstawić player na stronę i widzieć obraz na żywo).

Nie interesuje mnie za bardzo hosting video, a jedynie co to serwis www.

 

No i moje pytania związane z tym tematem:

1. Jaki byście polecali serwer? (Zaznaczę, że wielkość twardziela w tym przypadku nie trzeba liczyć w terabajtach).

2. Jaką dystrybucję linuxa? (A może Windows....)

3. Jaką konfigurację serwera www i ew. serwera flash?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
na razie wszystko jest opłacane z własnych kieszeni i bardziej w celach "rekreacyjno-hobbystycznych" aniżeli biznesowych.

Dla niektórych własna kieszeń jest większa niż niektórych biznesowa.

 

Podaj jaki możesz przeznaczyć na to budżet, to można będzie coś zaproponować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak najtaniej się da ;).

A tak poważnie to między 100 a 300 zł, a w późniejszym czasie to trochę więcej...

Jak na razie priorytetem jest ilość użytkowników online. Dopiero później jak przybędą jakieś wpływy z reklam czy nawet jakieś dotacje UE to streaming video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferta Hetzner już z góry odpada - 150 € instalacji to jednak dużo za dużo jak na moje możliwości.

 

Natomiast oferta Linux Max 4.0 od HostEurope wydaje się być przyzwoita. Jeżeli dobrze rozumiem to 37€ miesięcznie + 19€ instalacja (?)

Jednak przeraża mnie ten niemiecki ;)

 

Z wielką chęcią bym zakupił RPS'a w OVH jednak właśnie te koszta instalacji są dla mnie barykadą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instalacja 19.99E w przypadku umowy miesięcznej.

Jeżeli weźmiesz na rok (choć płatności są i tak miesięczne) instalacja będzie za darmo (dodatkowo możesz przez miesiąc testować za darmo i zrezygnować, jeśli ci nie będzie odpowiadać - bez ponoszenia kosztów).

 

Edit: dodam jedynie, że jeśli zakładasz tam konto jako nowy klient, będziesz musiał poczekać kilka dni na pocztę z Niemiec z kodem weryfikacyjnym (z reguły 2-3 dni). Support jest też po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Serwis zaczął się rozwijać i niestety obecny VPS przestał nam wystarczać. Jesteśmy zmuszeni do przesiadki na serwer dedykowany i mam do Was pytanie (a nawet dwa :) ).

 

Otóż zaczęliśmy robić transmisje na żywo z użyciem własnego serwera (+red5) niestety jednak ok. 300-400 osób online to max. Jeżeli dobrze myślę to przy obecnym łączu - 100 Mb/s - transfer rozkłada się właśnie na te powiedzmy 300 osób czyli wychodzi ok. 333 Kb/s. Jeśli streamujemy audio-video o łącznej wadze 500 Kbps to pozostaje niedobór tych ok 200 Kb/s i dlatego obraz może klatkować (albo przycinać). Dobrze rozumuję?

 

Jeżeli dobrze to czy oferta Kimsufi "KS i7-2t" http://www.kimsufi.pl/ks/ byłaby dla mnie wystarczająca (+ "zastosowanie profesjonalne" + "SwitchPort 1G")?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×