Skocz do zawartości
jjczopek

[wirtualny] sklep internetowy

Polecane posty

Witam!

Jestem tutaj nowy, ale wydaje mi się że to odpowiednie miejsce na zadanie tego pytania. Otóż poszukuje hostingu pod sklep internetowy.

Sklep ma być oparty na SOTE (na początek 200-300) produktów,

idąc za tym hosting powinien oferować:

  • Apache z mod_rewrite, obsługa plikow .htaccess, autoryzacja HTTP
  • PHP min. 5.2 z uprawnieniami użytkownika oraz z soap, xml, mbstring, gd, jpeg, png, curl, freetype, mysql
  • Pamięć min. 32MB dla skryptów PHP, zalecane 64MB
  • Czas wykonywania skryptów (min. 30 sekund - wymagane do wykonywania aktualizacji)
  • PEAR min. 1.7.2
  • mysql conajmniej 5.0, kodowanie UTF-8
  • Pojemność konta 5 Gb, transfer miesieczny 15 GB,
  • nieograniczona ilość kont email,
  • codzienny backup
  • CRON

Ponieważ będziemy zgłaszać zbiór danych do GIODO, hosting powinien spełniać wymagania techniczne w tym zakresie. Chyba że jestem w błędzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim unikaj ogicom.pl!! Trochę informacji o sote masz na http://forum.sote.pl

 

z soteshopem jest problem bo zabiera on dużo więcej czasu pracy procesora niż inne sklepy.

 

Mój sklep jest trochę większy, potrzebuje 10x więcej transferu niż ty, dlatego wybrałem VPS w firmie Unixstorm.org. Wcześniej rok męczyłem się w ogicom.pl. Póki co jestem bardzo zadowolny z unixstormu.

 

Ze względów bezpieczeństwa SOTESHOP wymaga 'PHP działające z uprawnieniami użytkownika np. suphp' - to jest najważniejsze

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do transferu miesięcznego to cieżko mi obliczyć ile tego będzie. Dlatego napisałem 10-15 GB. Sklep na początku wydaje mi się nie będzie generował bóg wie jakiego ruchu, aczkolwiek ciężko powiedzieć jak będzie w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, z postów powyżej możesz odnieść wrażenie, że OGICOM oferuje sklepy SOTE, co nie jest prawdą. Zakończyliśmy współpracę z SOTE i już od wielu miesięcy proponujemy rozwiązanie E-Sklep, w modelu SaaS. Co więcej - mamy doświadczenie z GIODO. Tak, oczywiście - na prowadzących sklepy ciąży obowiązek przygotowania stosownej dokumentacji i zgłoszenia jej w tej instytucji.

 

Prowadzenie sklepu on-line to nie tylko elementy techniczne, ale także prawne, jak te, związane z GIODO. Osobiście przygotowywałem już niejedną taką dokumentację i z przyjemnością mogę poinformować, że jeden z naszych większych Klientów, wiodących portali pośrednictwa pracy, przeszedł wzorowo kontrolę tej instytucji.

 

Jednak w Ogicom zyskuje się nie tylko pomoc w zakresie GIODO, ale przede wszystkim skuteczne, nowoczesne rozwiązanie. Najlepiej przekonać się samodzielnie, zamawiając bezpłatne demo. Można nawet porównać ze stoperem w ręce, ile czasu zajmują te same czynności w naszym sklepie i produktach konkurencji. Na przykład: Zmiana ceny 25 produktów w kategorii, w której mamy 40 pozycji. Albo przesunięcia produktów do innych kategorii itp. Często Ogicom E-Sklep okazuje się szybszy o 90%! To ogromnie wpływa na komfort obsługi.

 

Poza jednak naszym produktem - przede wszystkim polecam wiedzę. Choćby zapoznanie się z materiałami z ShopCamp - cyklu konferencji na temat sklepów internetowych. Na przykład na temat GIODO i zagadnień, związanych z bezpieczeństwem, wiele można dowiedzieć się z tej prezentacji:

http://www.vimeo.com/channels/shopcamp#13362444

 

Więcej na temat skutecznego prowadzenia e-biznesu będzie można znaleźć w naszym profilu na Face Booku, do którego serdecznie zapraszam - naprawdę warto nas polubić. W razie, gdybym mógł służyć dodatkowymi informacjami, zapraszam do prywatnego kontaktu na adres doradca@ogicom.pl - z przyjemnością przydzielę Ci, tak samo jak każdemu uczestnikowi Forum, najlepszego doradcę, z najbliższej lokalizacji geograficznej. Rozmowa nic nie kosztuje, a zawsze warto poznać wszystkie możliwe korzyści.

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych sukcesów w Twoim e-commerce'owym biznesie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×