Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hostnatak

Hosting plikow flv

Polecane posty

Witam serdecznie , znalazlem odpowiadajace mi serwery i zakladam hosting plikow flv.(Max 350mb) bedzie zajmowal plik flv.

I teraz pytanie jakie rozwiazanie najlepiej wybrac dla tego typu streamingu.

Rozmawialem z pewnym administratorem i powiedzial mi ze kazdy plik ktory bedzie wgrywany ma znajdowac sie w kilku kopiach na kazdym serwerze i nastepnie loadbalancing , dziwi mnie ta metoda poniewaz dysky beda zapelniane po 10 razy tym samym plikiem ?

Moze ktos mial doczynienia ze streamingiem i moze cos poradzic ?

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaPe

Może kilka serwerów proxy, które łączą klientów z serwerem matką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może kilka serwerów proxy, które łączą klientów z serwerem matką?

 

Możesz rozwinąć swoją myśl? Bo nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HaPe

Stoi serwer MATKA, na którym są wszelkie pliki, do serwera matki podłączonych jest kilka serwerów przez, które łączą się klienci.

 

Sens tego jest taki, iż klienci nie obciążają łącza serwera matki, lecz łącz serwerów pośredniczących.

Minus taki, że jak padnie matka to nic nie działa, plus taki, że jak padnie któryś z pośredniczących to nadal działa.

 

Jak co to poczytaj o loadbalancing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontent na 1 serwerze? lol :)

Masz doświadczenie w tym czy tylko tak głupoty piszesz bo piszesz?

 

Pamiętaj, że te serwery pośredniczące też muszą jakoś serwować kontent z "matki". Nawet niech idzie po 1 Gbps w Lanie do tych serwerów, to druga rzecz która Cie ograniczy to wydajność dysków.

 

Tutaj widzę 2 rozwiązania:

1. macierz dyskowa typu nfs, iscsi itp

2. kopia kontentu na kilku maszynach.

 

 

Przy tak dużych plikach, tutaj najlepszym wyborem będzie opcja 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoi serwer MATKA, na którym są wszelkie pliki, do serwera matki podłączonych jest kilka serwerów przez, które łączą się klienci.

 

Sens tego jest taki, iż klienci nie obciążają łącza serwera matki, lecz łącz serwerów pośredniczących.

Minus taki, że jak padnie matka to nic nie działa, plus taki, że jak padnie któryś z pośredniczących to nadal działa.

 

Jak co to poczytaj o loadbalancing.

 

Jeśli to wyżej to jest Twoja definicja pojęcia loadbalancing, to jesteś w błędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie , znalazlem odpowiadajace mi serwery i zakladam hosting plikow flv.(Max 350mb) bedzie zajmowal plik flv.

I teraz pytanie jakie rozwiazanie najlepiej wybrac dla tego typu streamingu.

Jakiego typu? Podałeś tylko format i rozmiar plików, natomiast nie podałeś żadnych charakterystyk dotyczących serwowanego kontentu. Bez takich informacji nikt nie poda Ci sensownego rozwiązania.

 

Tutaj widzę 2 rozwiązania:

1. macierz dyskowa typu nfs, iscsi itp

2. kopia kontentu na kilku maszynach.

 

Przy tak dużych plikach, tutaj najlepszym wyborem będzie opcja 1.

NFS i iSCSI to nie typy macierzy, tylko protokoły sieciowe :) Poza tym "normalna" macierz (taka na którą go stać) stałaby się szybko wąskim gardłem całego systemu. Według mnie w ogólności lepszym rozwiązaniem jest opcja 2, ewentualnie opcja 1 z cache'owaniem na kilku poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co byscie polecali glownie do czegos takiego ?

Jestem zainteresowany strona 100tb.com ping do washington jest ok , megavideo ma takie same pingi i chodzi naprawde fajnie.

Moze ktos z was jest mi w stanie podac jakas konfiguracje owego serwera ktora byla by odpowiednia jest tam wiele dyskow do wyboru oraz innych opcji.

Pliki po 300mb nie sa wcale takie duze , przeciez sa hostingi ktore udostepniaja download np. 1giga w jednym pliku gdzie ludzie sciagaja po np.500kb/s tutaj streaming wezmie max 140kb/s na uzytkownika przy maxymalnie dobrej jakosci.

Nie znam sie niestety na stronie technicznej konfigurowania serwerow , czy w tych nazwach mowicie o konfiguracji serwera ktora przeprowadzi administrator czy chodzi tutaj o konfiguracje dyskow np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×