Skocz do zawartości
wiktor12348

Config Serwera

Polecane posty

Dostałem w opiekę cześć serwera dedykowanego. Jego właściciel nie ma za bardzo czasu i umiejętności by rozwiązać kilka problemów.

 

1. Serwer coś ma z sesjami. Wgrane jest forum phpbb3. NP. po zalogowaniu w jednej karcie i przejściu na drugą kartę (np. po przez odnośnik z I karty) tego samego forum traci się status zalogowanego. Tak jakby sesja wyparowała. U mnie na kompie te same forum śmiga bez problemów. Nie u wszystkich osób to występuje.

 

2. Nie tak działają DNS. Niektóre osoby maja problemy z wejściem na serwer. Tzn czasem jakby nie widział domeny lub mijał czas wczytywania strony. Chyba trzeba coś przerobić.

 

 

Serwer nie jest byle jaki :) Znajduję się w Poznaniu ma łącze 1GB/s ;) 7gb ramu i procek core quad q8800

Te problemy sprawiają uciążliwe obsługę forum.

 

 

Mam nadzieje że ktoś mi pomoże.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jakby co proszę przenieść do odpowiedniego działu. Tylko nie KOSZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
1. Serwer coś ma z sesjami. Wgrane jest forum phpbb3. NP. po zalogowaniu w jednej karcie i przejściu na drugą kartę (np. po przez odnośnik z I karty) tego samego forum traci się status zalogowanego. Tak jakby sesja wyparowała. U mnie na kompie te same forum śmiga bez problemów. Nie u wszystkich osób to występuje.

Pokaż phpinfo

 

2. Nie tak działają DNS. Niektóre osoby maja problemy z wejściem na serwer. Tzn czasem jakby nie widział domeny lub mijał czas wczytywania strony. Chyba trzeba coś przerobić.

Na jakie domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz w ustawienia cookies w phpbb3 - jest tam ustawienie które może powodować problemy dla osób które nie korzystają ściśle z określonej tam domeny. Zresetuj na standardowe ustawienia, ewentualnie zobacz na forum phpbb3 jak to ustawić i będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

phpinfo dam wam jutro gdyż wgrywane coś jest na serwer i wyłączono mi moje FTP. Właściciel ma do tego prawo.

 

Co do domeny to proszę:

 

http://urwalcs.pl

 

niektórzy się skarzą na te sesje i na działanie DNSÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
root@s1 [~]# host ns1.zic.pl

ns1.zic.pl has address 66.33.206.206

root@s1 [~]# host ns2.zic.pl

ns2.zic.pl has address 208.96.10.221

root@s1 [~]# host ns3.zic.pl

ns3.zic.pl has address 66.33.216.216

A te serwery nazw, to macie dobrze ustawione?

 

Tzn, chodzi mi o to że np. ns1.zic.pl kieruje na ns1.dreamhost.com - tam jest wpisana wasza domena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N3T5kY - nie mam pojęcia ;) Domem, forum oraz cześć serwerów gier była gotowa. Ja niestety nie mam nic w tym do gadania. Najciekawsze że na forum ankiety nie działają.

 

phpinfo :)

http://www.urwalcs.pl/phpinfo.php

 

jutro to usunę :) sprawdźcie ten konfig :) jak wszystko ok. To będę się już bawił z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×