Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
!imortant

[wirtualny] Pomoc w wyborze hostingu (nakierowanie) - wordpress

Polecane posty

Witam,

postanowiłem postawić sobie wreszcie bloga, na WP oczywiście oraz zakupić domenę. Mak kilka wybranych firm do domen jak i hostingu. Teraz wszystko opiszę i podam, a Wy mam nadzieję pomożecie mi w wyborze :)

 

Hosting

 

Domena

 

To by było chyba wszystko. Chciałbym wybrać jeden z tych hostingów i którąś z ofert "na domenę"(?). Tak żeby nie kosztowało więcej niż 120zł rocznie, albo żeby bynajmniej w tym roku nie kosztowało więcej niż 120zł, bo chyba w pierwszym roku domena jest taniej. Ogólny koszt ma wynosić 120zł. Jestem otwarty również na inne propozycje hostingów, ale chciałbym wypowiedzi osoby, która prawdę mi powie :o

  1. Czy hostingi te są dobre?
  2. Czy transfer domeny z jednej firmy do drugiej to dużo roboty, duży problem? Mam rozumieć, że jak przeniosę domenę to nie ma ona już nic wspólnego z firmą w której ją kupiłem, prócz tego, że ją tam kupiłem? :)
  3. Jak support w tych firmach, nie chodzi mi o odpowiadanie po minucie, ale o dociekliwość adminów jak jest jakiś problem, wykazanie zainteresowanie, ale oczywiście im szybciej tym lepiej.

Oprócz tego, na blogu będzie niewielki dział downloadu, który będzie się "wypełniał" z czasem. Będzie to ok. kilkunastu/kilkudziesięciu plików o wadze do ~0.5MB.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Jeszcze takie pytanie :) Jest jakaś stronka, która podaje uptime hostingów/serwerów, znalazłem już :)http://timetouptime.com/pl/ ale jeżeli znacie inne strony to proszę śmiało podać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu znajduje się uptime niektórych serwerów, nie ma tam oczywiście wszystkich:

 

http://www.webhostingtalk.pl/ranking/

 

Co do opinii, proponuję przetestować. U nas 14 dni bez zobowiązań.

 

Transfer domeny przeprowadzasz bez żądnych problemów, parkujesz i podajesz DNS dla Twojego hostingu.

Możesz wykupić domenę w firmie x, a hosting w firmie Y i będzie ok.

Każda firma stara się aby support był najlepszy, to od Ciebie zależy który będzie odpowiedni dla Ciebie. Czyli czas odpowiedzi, sens, i przyjazność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting:

Vipower - nie testowałem

Mzone - hmmm jak są online to szybko i sprawnie odpowiadają. O wiele gorzej jest z kontaktem via ticket system, tam można czekać nawet do kilku godzin.

głowanet - tanio i solidnie. Korzystam i nie narzekam :lol:

 

Domena ma byc .pl czy jakaś inna??

 

ovh.pl ma tanie rejestracje i odnowienia.

Masternet.pl też polecam. Jak nie chcesz faktury na domene .pl to konkurencyjne cenowo jest jeszcze hekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o przeniesienie zakupionej domeny do drugiego rejestratora, czy delegowanie na swój serwer i zaparkowanie jej?

 

Zaparkowanie domeny jest bezpłatne. Przeniesienie do drugiego rejestratora jest możliwe po uzyskaniu kodu AUTHINFO.

Jeśli masz domenę wykupioną w promocji, kod taki otrzymasz dopiero po opłaceniu domeny za kolejny rok.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie.

 

Marek@ zapomniałeś dodać, że oczekiwanie kilka godzin może się zdarzyć przy założeniu biletu w godzinach nocnych.

Są różne priorytety, niestety każdy klient uważa że jego bilet jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena ma być .pl.

 

@MZone załóżmy że hosting mam w mzone, a doemenę w masternet i chcę aby po wpisaniu xyz.pl (taką przykładowo domenę kupiłem) otworzyło mi stronę na Waszym hostingu, czyli parkowanie domeny, jak dobrze rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuję bardzo za pomoc. Chyba już wiem co wezmę :lol: a za testowanie biorę się w weekend. Z tego co wiem to z serwerem, tzn. ze stroną można połączyć się poprzez IP, nie trzeba mieć domeny, bo kupiłbym ją sobie jakbym zbadał dany hosting. Chyba się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupując hosting w każdej firmie otrzymujesz bezpłatną subdomenę, z nazwą którą sobie zarejestrujesz. Nie masz konieczności wykupywania płatnej domeny, chociaż ma to swoje zalety (np. przy przenoszeniu serwisu do innego usługodawcy). Najlepszym sposobem na sprawdzenie firmy jest test, test i jeszcze raz test.

 

Plusy firmy to nie tylko odpowiedź administratora po kilku godzinach czy minutach od zgłoszenia, to także działanie serwera ale i też możliwości elastyczności firmy.

 

W panelu domeny wtedy wpisujesz nazwę (niekoniecznie mzone, jak Marek napisał, ale to było miłe i dziękuję :lol: ), wygląda to mniej więcej tak:

 

ns1.jakasnazwa.costam oraz ns2.jakasnazwa.costam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Domeny bierz w Masternet.pl, dla zasady, wszyscy tam biorą :lol:

 

Co do serwera to wymieniłeś firmy które są znane i cenione na rynku, wybierz we wszystkich konto testowe i zobacz co i jak. Pomarudź trochę supportowi pytaniami co to jest FTP to zobaczysz czy są dobrzy i mili. A potem to bierz tam gdzie czujesz się najlepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×