Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Elektronik

Wirtualny/VPS dla forum 7-10GB miejsca, > 100GB transferu

Polecane posty

Witam poszukuję hostingu wirtualnego z php, mysql, możliwością tworzenia subdomen, mod_rewrite itd itp (raczej standard) lub VPS'a przy VPS'ie prosiłbym też o pomoc w dobrze jego parametrów.

 

Na serwerze chcę hostować forum na przemie (tak, wiem że ciężkie). Około 2k uni dziennie, 150 tys odsłon miesięcznie. Jednak chciałbym mieć jakiś rozsądny zapas.

 

Moje wymagania:

- uptime na poziomie >99%

- brak haczyków w regulaminie typu mały limit zapytań do bazy itd, max rozmiarów plików itd

- miło by było, gdyby był dostęp przez SSH (jeśli nie VPS)

- szybko reagujący support, miło by było gdyby odpowiadali na tickety i pytania do 1h

 

Aktualnie jestem w prohost.pl, jednak limit punktów CPU wykorzystuję na styk , lepszy pakiet to 600zł netto, więc przechodzenie wyżej nie jest dla mnie opłacalne.

 

Mój roczny budżet to ~500zł

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza oferta Hostingu Dedykowanego spełnia wymienione przez Ciebie kryteria - dodatkowo mamy w tej chwili promocję na drugie urodziny marki group5.pl w której wszystkie konta są objęte 50% upustem - http://www.webhostingtalk.pl/topic/24197-drugie-urodziny-group5pl/ - zapraszam do zapoznania się z ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy VPS ma być z administracją po stronie Twojej czy też ewentualnej firmy w której zakupisz usługę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vogan a oferujecie support 24/7/365??

Administratorzy pełnią dyżur 24h więc usterki/awarie usuwane są na bieżąco, na pytania w stylu np.: jaki ustawić dnsy (informacje te zawarte są w emaiu aktywacyjnym) odpowiada dział techniczny w godzinach od 10 do 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaraz ktoś napisze że się czepiam ale w wymaganiach pisze wyraźnie:

 

szybko reagujący support, miło by było gdyby odpowiadali na tickety i pytania do 1h

 

Więc ani twoja ani freecastu oferta nie spełnia tego wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, zaraz ktoś napisze że się czepiam ale w wymaganiach pisze wyraźnie:

 

 

 

Więc ani twoja ani freecastu oferta nie spełnia tego wymagania.

Czepiasz się:

 

 

szybko reagujący support, miło by było gdyby odpowiadali na tickety i pytania do 1h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybko reagujący support, miło by było gdyby odpowiadali na tickety i pytania do 1h

 

Klient pisze pytanie o jakąś pierdolę , nawet o te dns-y o których wspomniałeś bo kupił u ciebie hosting a o 18 kupił sobie domenę a ty mu każesz czekać do 10 rano (16 godzin ) bo wtedy pracuje dział techniczny i twierdzisz że masz szybko działający support ??

 

Zastanów się troszkę nad tym gdzie składasz oferty - nic nie mam do twojej osoby ani firmy, nie jestem/byłem waszym klientem ale wkurza mnie jak ktoś składa oferty a później się dziwi że klient pisze negatywą opinie.

 

Wracając do tematu - zobacz sobie Mzone - testuje i póki co działa szybko i sprawnie serwer i support.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient pisze pytanie o jakąś pi*olę , nawet o te dns-y o których wspomniałeś bo kupił u ciebie hosting a o 18 kupił sobie domenę a ty mu każesz czekać do 10 rano (16 godzin ) bo wtedy pracuje dział techniczny i twierdzisz że masz szybko działający support ??

 

Zastanów się troszkę nad tym gdzie składasz oferty - nic nie mam do twojej osoby ani firmy, nie jestem/byłem waszym klientem ale wkurza mnie jak ktoś składa oferty a później się dziwi że klient pisze negatywą opinie.

 

Wracając do tematu - zobacz sobie Mzone - testuje i póki co działa szybko i sprawnie serwer i support.

W dalszym ciągu szukasz powodu żeby się przyczepić - @treker nigdzie nie zaznaczył, że oczekuje supportu 24/h i jest to główny argument który zdecyduje o składaniu ofert - nie napisał nigdzie, że na przykład te 1h nie ma być w czasie pracy działu technicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do naszego supportu klienci nie maja żadnych zastrzeżeń potwierdził to nasz klient będący użytkownikiem tego forum

 

Nasz support odpowiada na meile dosłownie po kilku minutach.

 

Druga sprawa jeśli ktoś chce coś szybko załatwić to na pewno nie załatwisz tego szybciej niż telefonicznie, nawet duże firmy hostingowe typu Nazwa czy Home odpowiadają na meile do kilku godzin a nawet trzeba czekać 24 godziny .

 

Nie muszę daleko szukać do Hetzner napisałem meila w piątek mamy niedziele a w skrzynce brak odpowiedzi

 

także Marku jesteś w błędzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra niech będzie po twojemu :).

 

nawet duze firmy hostingowe typu Nazwa czy Home odpowiadają na meile do kilku godzin a nawet trzeba czekac 24 godziny

 

Akurat z nazwy i home nie korzystam ale w przypadku odpowiedzi z ovh ich szybkość jest porażająca....... ( nigdy nie dostałem odpowiedzi szybciej niż po kliku lub kilkunastu godzinach).

 

P.s. Sprawdź folder SPAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wywołałem spore zamieszanie z czasem reakcji supportu :)

Może powinienem to faktycznie trochę lepiej sprecyzować, oczywiście nie wymagam odpowiedzi na to jak zmienić kolor skórki w DA o 3 w nocy w sobotę - pomijam fakt, że takiego pytania i tak bym nigdy nie zadał :), ale gdybym zauważył pad serwera lub chciał szybko dokupić transfer to oczekiwałbym już tej reakcji poniżej 1h :) Supportu jak w prohost.pl wymagać nie będę :) Z tego co pamiętam to dokupywałem transfer w sobotę/jakieś święto o 2-3 w nocy i transakcja trwała 3min :) (oczywiście przelew robiłem dopiero rano).

 

VPS ma być root, bo zdaje sobie sprawę, że za takie pieniądze nie znajdę niczego zarządzanego, a z drugiej strony i tak bym nie potrzebował ciągłej opieki admina, bo z prostymi pracami sobie sam poradzę, a do konfiguracji i zabezpieczenia serwera i tak bym kogoś wynajął. Przy okazji przyznam, że nie mam pojęcia jakich parametrów musiałby to być VPS, więc prosiłbym o wskazanie na coś konkretnego. W prohost.pl zjadałem dziennie do 5-6% CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a do konfiguracji i zabezpieczenia serwera i tak bym kogoś wynajął. Przy okazji przyznam, że nie mam pojęcia jakich parametrów musiałby to być VPS, więc prosiłbym o wskazanie na coś konkretnego. W prohost.pl zjadałem dziennie do 5-6% CPU.

 

Dlatego tez polecam serwerek Reseller zaoszczędzisz czasu i pieniedzy na takie problemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać - Hosting Dedykowany → serwer VPS z naszą administracją i panelem DA w cenie usługi - więc jak się poszuka to zawsze się coś znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eloszka! :)

 

Zerknij na ofertę ViPower.pl

Głównie zachęcam do zamówienia serwera na okres testowy i przetestowania np. odpowiedzi BOK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazane propozycje.

 

VPS'a szukam też na własną rękę czy jest ktoś w stanie podać mi orientacyjnie jakich parametrów CPU i RAM'u muszę szukać?

 

Przy okazji chciałbym się zapytać ile musiałbym zaoferować komuś aby dobrze skonfigurował i zabezpieczył VPS'a? Nie szukam ofert przysłowiowych "gimnazjalistów" którzy skonfigurowali serwer na swoim PC, ale ludzi którzy się na tym trochę znają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS'a szukam też na własną rękę czy jest ktoś w stanie podać mi orientacyjnie jakich parametrów CPU i RAM'u muszę szukać?

To zależy od tego czy będziesz też instalował panel administracyjny - on ma swój narzut parametrów.

 

Przy okazji chciałbym się zapytać ile musiałbym zaoferować komuś aby dobrze skonfigurował i zabezpieczył VPS'a? Nie szukam ofert przysłowiowych "gimnazjalistów" którzy skonfigurowali serwer na swoim PC, ale ludzi którzy się na tym trochę znają :)

50-500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Licencji na DA ani cP nie będe wykupywał, jeśli bym instalował to coś darmowego - nie mam zamiaru spędzać w nim dużo czasu, wolę powoli uczyć się obsługi VPS'a jednak na początku coś się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×