Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

[Wirtualny] cPanel, sporo transferu, sporo CPU

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

no i przyszło mi jednak napisać ten temat, choć nie wiem, czy ktoś będzie w stanie trafić w moje gusta, może być z tym ciężko.

Obecnie coraz bardziej zbliżam się do limitu 5% w Prohost, a przy przesiadce na wyższy plan dopuszalny transfer miesięczny spadnie z 318 do 200 GB, a wtedy mogę zacząć go przekraczać, ponieważ planuję rozbudować kilka rzeczy u siebie.

 

 

Oto moje potrzeby i wymagania:

 

  • Miejsce: obecnie 6,5 GB, ale rośnie, chciałbym mieć więc spory zapas (ok. 11-12 GB wystarczy chyba)
  • Transfer: obecnie ~160 GB/mc, ale może pójść do góry, nawet do ok. 300 GB.
  • Panel: cPanel lub autorski zbudowany na jego bazie (Direct Admin odpada - nie podlega dyskusji)
  • Lokalizacja: preferowałbym Polskę, ale mogą być również Niemcy lub Francja.
  • Backup: codzienny, z możliwością poproszenia supportu o wrzucenie z kopii np. pojedynczego pliku
  • Support: szybki, tzn. max. godzina od ticketu, oczywiście jeżeli odpowiedź będzie szybciej, to będę bardziej zadowolony
  • SLA: im więcej, tym lepiej :)
  • Bazy: mile widziane, acz niekoniczne PostgreSQL, oczywiście MySQL to podstawa
  • PHP: mile widziany wybór wersji, chociażby pomiędzy 5.2 a 5.3
  • CPU: firma firmie nierówna, więc trudno powiedzieć jak to odnieść do aktualnych 5% na Prohost
  • Dedykowany IP: bardzo wskazane (nawet, jeżeli wiąże się z dodatkową opłatą)
  • Inne: mile widziane SSH oraz SVN

 

No i najważniejsze, ma to działać szybko i stabilnie :]

Preferuję płatność roczną (co i firmom chyba na rękę).

 

Budżet: 750zł / rok brutto.

 

Jeżeli firma okaże się ok i posiada program partnerski, to może liczyć na reklamę za mojej strony :]

Hm... jak widać, może być trudno, no ale postanowiłem napisać, może ktoś będzie mógł to zaoferować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Z tym supportem 1h to wg mnie nie masz co liczyć- w każdym razie ciężko. W home.pl jest całodobowo i nie świadczy to o jakości ich usług. :)

 

Wg mnie możesz spróbować gdzieś tu:

YES24.PL (drożej, jest SLA, nie ma SSH) lub GłowaNET (taniej, jest SSH, dodatkowe IP- dodatkowo płatne :)). Co do zmiennych wersji PHP to będziesz musiał się dogadać bezpośrednio z daną firmą.

 

GłowaNET ma jakiś regulamin. :) SLA w YES24.PL- regulamin i SLA. Na Twoim miejscu wybrał bym glowanet, bo w YES24 może Ci transferu kiedyś nie starczyć i będziesz musiał lepszy serwer kupić... brakuje też paru bajerów, które są na glowanecie.

 

Obie firmy mają PP. GłowaNET- PP glowanet a jakbyś wziął w YES24.PL to musisz sam napisać, coś Ci na pewno zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Miałem, biorę pod uwagę, ale najpierw szukam czegoś z wyższym SLA.

Yes24.pl: nie widzę info o cPanelu, poza tym budżet znacznie przekracza.

Aha, to o czym pisałem wyżej - SVN, SSH, wybór PHP to rzeczy opcjonalne (acz mile widziane) :)

 

Z tym supportem 1h to wg mnie nie masz co liczyć- w każdym razie ciężko. W home.pl jest całodobowo i nie świadczy to o jakości ich usług.

 

Dziwne, bo prohost takich wysokich cen jak home nie ma, a jest całodobowy support z rzeczywistym czasem odpowiedzi ok. 5 minut (po dwóch latach użytkowania nie mogę złego słowa powiedzieć o supporcie, ta średnia z jaką się reklamują nie jest wcale przesadzona). A więc, da się :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się w mzone?? Bo do sw 8000 maja nielimitowany transfer a dysk to pewnie będzie można dokupić :)

 

Czas odpowiedzi mają niezły ( przed chwilą wyrobili sie w 13 minut). Sam coś myśle by przerzucić do nich jedną strone na testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się w mzone?? Bo do sw 8000 maja nielimitowany transfer a dysk to pewnie będzie można dokupić :)

 

Czas odpowiedzi mają niezły ( przed chwilą wyrobili sie w 13 minut). Sam coś myśle by przerzucić do nich jedną strone na testy.

 

 

Nie wiem kto Ci odpowiedział, ale ciesze się że tak szybko dostałes odpowiedź. Co do testów oczywiście zapraszam, każde konto posiada 14 dniowy test (konta współdzielone). Lukasmd testował nas chyba ze dwa lub trzy razy (o ile dobrze pamiętam, ma specyficzny email :) ), przykro mi że mu nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Netmark nie ma dobrej opinii,widziałem serwisy gdzie 20% opinii o nich było negatywnych, z 8p też bywają problemy, hostpower- słyszałem, że zdarza się kilka awarii w roku. Klatka- nie wiem, pierwsze słyszę o takim hostingu, w necie opinii za dużo nie ma więc nic wywnioskować nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×