Skocz do zawartości
rebocik

pytanie do znawcow - darmowy hosting

Polecane posty

Szukalem daarmowego hostingu o parametrach potrzebnych do uruchomienia wortpresu. Wiadomo kierunek google : darmowe uslugi hostingowe. Trafilem na wiele witryn lecz na dzis siedze na 1sh. Troche to dziwne bo daja 1Gb za darmo i bez reklam. Dopiero dzis zaczelo mnie to niepokoic jak trafilem na to forum. Prosze o wyrozumialosc i szczere opinie bez dziwnych pyskowek. Uprzedzam nie jestem alfa i omega w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Darmowe są do bani, na tym forum masz wiele firm gdzie za naprawdę śmieszne pieniądze kupisz solidny serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe są do bani, na tym forum masz wiele firm gdzie za naprawdę śmieszne pieniądze kupisz solidny serwer...

 

Ok. rozumiem ze sa zle ale co jest w nich zlego? jedynie co to kupilem domene i dostalem hosting bez reklam . Gzie jest kruczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lecz poziom mojego angielskiego nie jest wyskoki. Po prostu zastanawia mnie to na ile jest to realne. Za wiele na forum nie ma. Jedynym kontaktem jest email i na panelu takie cos do powiadamiania o problemach. W sumie dziala wszystko swietnie. Ale moje obawy spowodowane sa wieloma opiniami na ten temat. szukam rzeczowej odpowiedzi za i przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz racje lecz poziom mojego angielskiego nie jest wyskoki. Po prostu zastanawia mnie to na ile jest to realne. Za wiele na forum nie ma. Jedynym kontaktem jest email i na panelu takie cos do powiadamiania o problemach. W sumie dziala wszystko swietnie. Ale moje obawy spowodowane sa wieloma opiniami na ten temat. szukam rzeczowej odpowiedzi za i przeciw

 

 

Zerknij na projekt http://dyscuss.net/

Hostowany na Rootnode więc działa bardzo sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reklamy jakoś bardzo Ci nie przeszkadzają, tzn. jeden pasek reklam "Google" wklejany na górę strony i napis "darmowy hosting" na dole, to polecam www.cba.pl.

 

Oferują tam "php" bez jakichś nadmiernych zabezpieczeń (bez problemu działa skrypt galerii "Coppermine Photo Gallery", z którym na innych darmowych serwerach, które testowałem miałem kłopoty, tzn. nie można było dodawać do galerii zdjęć z zewnętrznych adresów), czyli "Wordpress" powinien działać (w ogóle próbowałem na nim kiedyś zrobić stronę, ale był dla mnie za trudny i w ogóle jakoś nie umiem sobie radzić z tego typu skryptami smile.gif - SZCZERZE podziwiam, że Ty to umiesz smile.gif! ) smile.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zalety darmowych

- są za free

 

Wady

- jak coś nie działa, nie masz prawa żądać odszkodowania itd

- nie działają ,,8 dni w tygodniu"

- mają przeróżne ograniczenia

- nieprzewidywalność - nigdy nie wiesz czy strona jest czy juz nie

- są po prostu do dupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fakt zaleta jest to ze jest darmowe.

Nie ma reklam jedynie maly napis trzyliterowy (mam nadzieje ze to sie nie zmieni)

Na razie wszystko dziala (mam nadzieje ze tak bedzie)

Co do ograniczen nie znam sie na tym ja takowych nie zauwazylem

narazie strona jest

sa po prostu darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekawy co sądzicie o www.byethost.com

Ten hosting znajduje się już trochę w sieci. Dziwną sprawą jest Brak reklam przy dysku 5GB, i transferze 200GB.

To jakaś bujda, i blokują konta które mają spory transfer, czy warto tam zamieścić cokolwiek? Taki serwer w Polsce to wydatek 60-100zł mc, tu jest za free, o co chodzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi pewnie jak nie wiadomo o co to pewnie o pieniądze. Zobaczymy jak długo będzie wszystko działało. Trochę się dziwie że osoba/y odpowiedzialne za te usługi nie reklamują tego tu jak większość to robi. Pisząc tu mam na myśli to forum. Zastanawia mnie jedno komu się to opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi pewnie jak nie wiadomo o co to pewnie o pieniądze. Zobaczymy jak długo będzie wszystko działało. Trochę się dziwie że osoba/y odpowiedzialne za te usługi nie reklamują tego tu jak większość to robi. Pisząc tu mam na myśli to forum. Zastanawia mnie jedno komu się to opłaca?

 

Nie wiem od kiedy działa ten hosting, ale rok temu miałem tam małą stronkę i nigdy nie było problemu.

Nie reklamują się, bo to zagraniczny hosting, więc po co będą się reklamować na Polskim Forum :)

 

Komu się to opłaca? Wystarczy że mają twój email a na mailingu wychodzą na pewno na swoje, sprzedając mail dalej... xD

 

Pytanie tylko, czy ktoś korzystał z takiego serwera, i może coś powiedzieć o awaryjności (rok temu było ok). I o tym, czy faktycznie pozwalają dobijać do tych 200GB transferu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi pewnie jak nie wiadomo o co to pewnie o pieniądze. Zobaczymy jak długo będzie wszystko działało. Trochę się dziwie że osoba/y odpowiedzialne za te usługi nie reklamują tego tu jak większość to robi. Pisząc tu mam na myśli to forum. Zastanawia mnie jedno komu się to opłaca?

Może zastanów się nad kwestią, że nie zawsze chodzi o pieniądze... niektórzy robią to z czystej przyjemności, mają kapitał i to kwestia reklamy, bądź mają inne cele...

Szkoda że tak płytko myślicie... (prosze nie zrozumieć mnie źle).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklamy wyświetlają się nie na stronie, a w Panelu (Serwis korzysta z świetnego panelu zarządzania o nazwie VistaPanel.) Wyświetlając w nim reklamy.

 

Dodając domenę do konta, jest też opcja rejestracji, bardzo tanio można zarejestrować domenę.

Jest opcja która pozwala przejść na plan płatny, jednak koszta są Śmieszne, za Kilkunastu gigowy dysk, oraz brak limitu transferu chcą zaledwie kilkanaście dolarów.

Opcja kusząca, i może sam się zdecyduję. ;D

 

Więc przypuszczam że na tym serwis zarabia.

TYM, nie wmówisz mi że ktoś wywala mnóstwo kasy, i nie chcę nic w zamian. :) Zresztą, co mnie obchodzi jak i czy oni w ogóle zarabiają... xD

 

Znalazłem jeszcze jeden taki hosting, z emiratów arabskich. Parametry te same

Wadą jest podobno to, że mają małe limity CPU, co mnie zresztą nie dziwi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to zależy ile dla ciebie to mnóstwo kasy... dla firm które mają dobry dostęp do sprzętu i sieci, nie musi kosztować to wiele... Zależy jaki profil ma dana działalność. A zarabia się nie tylko na pieniądzach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- są po prostu do dupy :)

Marudzisz tylko po to, żeby marudzić?

 

Zauważ, że większość ludzi nie potrzebuje niczego szczególnego i małe, darmowe konto z PHP im w zupełności wystarczy.

 

Poza tym wiele darmowych webhostingów jest prowadzonych w profesjonalny sposób i nierzadko stoją one na wyższym poziomie niż niektóre płatne odpowiedniki. Ogromna większość jest prowadzona dla zysku (z reklam, ze sprzedaży usług dodanych i większych pakietów), część jest prowadzona z pasji, część w ramach R&D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jednak jestem w obozie ludzi "hostingi są tanie, weź coś za 20zł na 3 miesiące albo pół roku"... pewnie jest po co mieć darmowy hosting i ogólnie oczywiście rozumiem potrzebę takich tworów, ale jednak jak już ktoś chce coś gdzieś stawiać przynajmniej pół serio, pół żartem, no to na 3 miesiące za parę groszy coś wziąć na próbę... to chyba warto, nawet dla tego efektu, o którym kiedyś pisaliśmy, że jak coś się buduje i ma poczucie tego, że się zapłaciło, to się bardziej jakoś tak stara, przy jakimś małym problemie nie rezygnuje (i zakłada darmowego hostingu gdzie indziej), tylko dłubie się temat z BOKiem, również dla zyskania doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe hostingi mają swoją zaletę, są za darmo. Są odpowiednie na małe strony, przeważnie jest to pierwsze konto początkującego webmastera. Po jakimś czasie jednak wielu ludzi rozumie jaka ogromna różnica jest w supporcie, działniu itp. sprawach pomiezy płatnym i bezpłatnych hostingiem. Z drugiej jednak strony 20 złotych za rok, przecież to są 4 piwa i ma się profesjonalne konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe hostingi mają swoją zaletę, są za darmo. Są odpowiednie na małe strony, przeważnie jest to pierwsze konto początkującego webmastera. Po jakimś czasie jednak wielu ludzi rozumie jaka ogromna różnica jest w supporcie, działniu itp. sprawach pomiezy płatnym i bezpłatnych hostingiem. Z drugiej jednak strony 20 złotych za rok, przecież to są 4 piwa i ma się profesjonalne konto.

 

Widzę, że jednak jesteś bardzo ograniczony. Że tak powiem, są różne darmowe hostingi... niektóre nie zdezelowanych pctach, niektóre na sprzęcie HP...

I nie zawsze jest ogromna różnica, gdyż nawet przy płatnym support ledwo żyje... Jeżeli darmowy hosting prowadzi firma, która w swoich usługach ma szeroko rozumianą działalność internetową, ma sprzęt, wiedzę i ma pieniądze, to śmiem twierdzić że przewyższają jakością te płatne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darmowe hostingi mają swoją zaletę, są za darmo. Są odpowiednie na małe strony, przeważnie jest to pierwsze konto początkującego webmastera. Po jakimś czasie jednak wielu ludzi rozumie jaka ogromna różnica jest w supporcie, działaniu itp. sprawach pomiędzy płatnym i bezpłatnych hostingiem. Z drugiej jednak strony 20 złotych za rok, przecież to są 4 piwa i ma się profesjonalne konto.

 

4 piwa, na rok? Za serwer w Polsce z takimi parametrami trzeba zapłacić równowartość skrzynki piwa + kaucja za skrzynkę xD \miesiac.

Kwota nie duża, ale jeśli można mieć dobry serwer o podobnych parametrach za darmo, to czemu nie :)

Oczywiście rozumiem co dzieje się w przypadku gdy zbyt obciążymy CPU. Na płatnym koncie, będziemy mieli czas aby zoptymalizować skrypt, lub zaproponują wyższy pakiet. W przypadku konta free, zostanie nam ono zablokowane bez słowa wyjaśnienia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku konta free, zostanie nam ono zablokowane bez słowa wyjaśnienia. :)

 

Nie mozesz uogolniac, zalezy od osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W znacznej większości na pewno tak jest, a już na pewno nie możesz domagać się wyjaśnień dla czego zablokowali ci konto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że jednak jesteś bardzo ograniczony.
Czy wszyscy co mają inne zdanie niż Ty, sa ograniczeni? Jesteś z opozycji? :) Ja odnoszę wrażenie, że to własnie TY stoisz pomiędzy barierami. Szkoda, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi, no cóż ale tak czasami bywa. Napisałem bardzo ogólnie, a Ty wszystko kierujesz na jedną stronę. Temat był awałkowany wielokrotnie, nie doprowadził do zadnej konkluzji. Każdy ma inne zdanie na ten sam temat,a temat jak rzeka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

To nie jest moje pierwsze konto. Za czołem szukać czegoś nowego bo miałem problemy z php na innym z baza danych a na kolejnym jak chciałem uzyskać jakąś pomoc czy zadałem pytanie z braku mojej wiedzy w tych tematach ( dziś jest już lepiej) nigdy nie otrzymywałem odpowiedzi w prost proporcjonalnej do mojego pytania. Zadałem pytanie do mojego usługodawcy ( bo tak trzeba go nazwać) jak to jest z darmowym hostingiem i czemu 1Gb , dlaczego nie ma jakiś danych na temat kto kieruje całą witryną jaki związek ma byethost i kto to jest ITLS i jakies pfdi. Odpowiedzi były konkretne i rzeczowe. Ktoś na tym forum wspominał o pasji, więc jest to robione właśnie z pasji.

Odpowiem jeszcze z innej strony. Posiadałem płatne konto za 39zł za rok i za 69zł i wiem jedno że to się nie opłaca. Wsparcie ze strony technicznej żadne (bo za mało zapłaciłem) , brak pasji w rozwiązywaniu problemów. Umownie mówiąc nie chce słodzić czegoś co już jest dobre. Mam na myśli na razie jest i mam nadzieję że takie zostanie. Wiem że jest wiele krytycznych opinii na temat darmowych hosingów bo zabierają klientów tym którzy oferują płatne usługi o podobnych lub identycznych elementach. Ale w moim przypadku mogę przejść na płatny pakiet bo taki oferują i pewnie to zrobię jak będę zadowolony z dotychczasowego. Wiem jeszcze jedno że przekonuje mnie to że ludzie dając coś za darmo potrafią być dodatkowo sympatyczni i uprzejmi. Po prostu miła obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A 2ap.pl sprawdzałeś??? Różne opinie krążą ale nie ma nic za darmo więc czego tu wymagać.

 

www.pl.wordpress.com - tu masz wordpressa po polsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×